Magazyn Hilti

5 wskazówek dzięki którym urządzenia akumulatorowe będą pracowały dłużej

Lipiec 2020  I  3 minuty  I  Technologia akumulatorowa

Słabe baterie powodują opóźnienia i problemy na budowie. Dzięki tym 5 wskazówkom utrzymasz swoje urządzenia w dobrym stanie – i będziesz mógł cieszyć się płynną, nieprzerwaną pracą z urządzeniami bezprzewodowymi.

Czytaj więcej

Nowe przemyślenia, doskonalsze realizacje

Lipiec 2020  I  4 minuty  I  Firmy, kompetencje

Ulepszenie produktów, dalszy rozwój usług i oferowanie profesjonalnych rozwiązań – firmie Hilti udało się to osiągnąć ponownie w 2019 roku, pozostając jednocześnie wiernym zasadzie: „Budujemy lepszą przyszłość“. Te wyjątkowe chwile z 2019 roku pokazują, jak wiele serca i duszy wkłada się w tę pracę każdego dnia.

Czytaj więcej

5 najważniejszych trendów w branży budowlanej

Maj 2020  I  4 minuty  I  Technika budowlana

Te 5 trendów napędza branżę budowlaną: od dronu do betonu samonaprawialnego.

Czytaj więcej

Nawet beton można dziś wydziergać na drutach

Maj 2020  I  7 minut  I  Materiał podłoża

Beton jest kluczowym materiałem w branży budowlanej na całym świecie. Ale kto go wymyślił, jakie są jego nowe rodzaje, w jaki sposób jest obrabiany dzisiaj, a jak będzie w przyszłości? Tych 5 faktów na temat betonu mogłoby Cię zaskoczyć.

Czytaj więcej

Buduj podwójnie i oszczędzaj pieniądze

Maj 2020  I  4 minuty  I  Cyfryzacja, BIM, kompetencja, szyna kotwiczna HAC

To, co wydaje się niemożliwe, staje się rzeczywistością dzięki usłudze projektowej BIM. Zanim budynek stanie na prawdziwym placu budowy, tworzony jest cyfrowo. To pozwala na optymalizację wielu elementów, dzięki czemu można później zaoszczędzić czas i nawet 60% materiałów. Jak to dokładnie działa, dowiesz się w wywiadzie.

Czytaj więcej

Ten z czerwoną walizką

Maj 2020  I  3 minuty  I  Firmy, kompetencje

Od prawie 50 lat czerwone walizki firmy Hilti towarzyszą robotnikom na placach budowy całego świata. Zawartość to nie tylko urządzenia, ale także bogata historia przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób walizka zdobyła taką popularność i jakie kolory miała wcześniej.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo pracy w sektorze budowlanym

Kwiecień 2020  I  5 minut  I  Bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy w sektorze budowlanym: Ryzyko wypadków przy pracy jest wyższe w sektorze budowlanym niż w innych sektorach gospodarki.

Czytaj więcej

Digitalizacja – wspólny projekt

Kwiecień 2020  I  6 minut  I  Digitalizacja, BIM, kompetencje

Jak może się udać digitalizacja w branży budowlanej? Metoda BIM oferuje zarówno małym jak i dużym firmom możliwość zwiększenia wydajności i lepszej współpracy.

Czytaj więcej

Forum ekspertów BIM – Cyfryzacja placu budowy

Kwiecień 2020  I  3 minuty  I  Digitalizacja, BIM, kompetencje

Wszyscy zaangażowani są zgodni co do tego, że projekty budowlane muszą stać się bardziej przejrzyste i produktywne. Wymaga to nowych technologii, nowych standardów, nowych procesów i nowych form współpracy.

Czytaj więcej

Narzędzie zapobiegające niedoborowi wykwalifikowanych pracowników

Marzec 2020  I  4 minuty  I  Firma i ludzie

Sytuacja na rynku pracy jest skomplikowana. Podczas gdy ilość zamówień jest rekordowo wysoka, coraz więcej firm nie może znaleźć wystarczającej liczby pracowników. Pojawia się jednak nadzieja: szkolenie wewnętrzne. Dzięki tym wskazówkom znajdziesz wystarczająco wielu stażystów, którzy będą zainteresowani pracą w Twojej firmie.

Czytaj więcej

5 NAJLEPSZYCH rozwiązań pomiarowych dla Twojego projektu

Marzec 2020  I  5 minut  I  Technika akumulatorowa, technika pomiarowa

Które narzędzie pomiarowe jest najlepiej dostosowane do Twojej pracy? Tutaj poznasz 5 najlepszych rozwiązań dla każdego etapu projektu budowlanego.

Czytaj więcej

Jak pozostać atrakcyjnym jako pracodawca

Marzec 2020  I  4 minuty  I  Firma i ludzie

Kiedy pracodawca jest atrakcyjny? Odpowiedź zmienia się wraz z nowym pokoleniem pracowników. Przeczytaj, jak możesz pozycjonować siebie jako pożądanego pracodawcę w czasach niedoboru umiejętności.

Czytaj więcej

Silna kultura korporacyjna

Marzec 2020  I  4 minuty  I  Firma i ludzie

Rozwijanie talentów i wspólne patrzenie w przyszłość – w ten sposób buduje się silną lojalność pracowników. Przeczytaj wywiad z Mandy Thumm, Hilti Employer Branding, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pracodawcy mogą w konkretny sposób sprostać temu wyzwaniu.

Czytaj więcej

Praca zespołowa w sieci

Marzec 2020  I  3 minuty  I  Oprogramowanie

Dzięki PROFIS Engineering projektujesz bezpiecznie i ekonomicznie – i korzystasz z bezbłędnej, szybkiej wymiany informacji w zespole projektowym. Tutaj możesz przeczytać, jak to działa.

Czytaj więcej

Pełna kontrola, bezpieczna praca

Marzec 2020  I  2 minuty  I  konstrukcje stalowe i metalowe

Osiągnięcie jak największego bezpieczeństwa podczas wiercenia i dłutowania, zarówno dzięki kompetencjom pracowników, jak i narzędziom, które są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie. W ten sposób Hilti chroni Twoich pracowników.

Czytaj więcej

Zespół specjalistów

Luty 2020  I  3 minuty  I  obróbka metalu, stal i konstrukcje metalowe

Cięcie metalu nie jest trudne – jeśli masz pod ręką odpowiednie narzędzie. Tutaj poznajecie naszych ekspertów od cięcia metalu.

Czytaj więcej

Systemowy montaż zaciskania rur

Luty 2020  I  5 minut  I  technologia akumulatorowa

Dołącz do specjalistów SHK w codziennej pracy na budowie z prasą surową Hilti zasilaną bateriami.

Czytaj więcej

W jaki sposób osiągnąć zrównoważony rozwój w przyszłości?

Luty 2020  I  3 minuty  I  środowisko naturalne, zrównoważony rozwój

Odpowiedzialność korporacyjna oznacza również troskę o środowisko naturalne. Recykling, zielone technologie i zmniejszona emisja CO2 są zatem częścią strategii zrównoważonego rozwoju Hilti.

Czytaj więcej

Profesjonaliści w dziedzinie szlifowania

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  konstrukcje stalowe i metalowe

W zależności od zastosowania, szlifowanie metali stawia przed użytkownikiem różnorodne wymagania. Tutaj dowiesz się, w jaki sposób mistrzowsko poradzisz sobie z każdym rodzajem szlifowania metali dzięki użyciu urządzeń Hilti.

Czytaj więcej

Nowy wymiar technologii akumulatorowej

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  technologia akumulatorowa

Pracuj bezprzewodowo, niezależnie i bezpiecznie. Jeśli wydajność jest właściwa, następny krok do bezprzewodowego placu budowy jest wykonywany. Tutaj możesz przeczytać, jak akumulatorowa wiertarka udarowa TE 60-A36 radzi sobie z tą równowagą.

Czytaj więcej

Plac budowy bez urządzeń przewodowych

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  technologia akumulatorowa

Czy wysoka moc jest zawsze najważniejsza w przypadku akumulatorów? Odpowiedź brzmi – nie. W zależności od zastosowania, kluczowe mogą być inne kryteria. Poznaj nasze 3 platformy akumulatorowe, które zapewnią Twoim urządzeniom odpowiednią moc.

Czytaj więcej

7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś

Styczeń 2020  I  6 minut  I  technologia akumulatorowa

Siarka, wapno i krew pająka – czy z tego będą składać się akumulatory w przyszłości? Jakiej wielkości jest najmniejszy i największy akumulator na świecie? Przeczytaj 7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś.

Czytaj więcej

Pełna prędkość do przodu – bez przerw

Styczeń 2020  I  2 minuty  I  technologia akumulatorowa, technika montażu bezpośredniego, budowa płyt gipsowo-kartonowych

Pełna prędkość do przodu – bez przerw. Akumulatorowe narzędzie do ustawiania Hilti BX 3-L 02 zapewnia płynną, szybką i prostą pracę.

Czytaj więcej

Osobiste doradztwo zamiast zakupów w internecie

Styczeń 2020  I  5 minut  I  Hilti Stores

Dlaczego warto udać się do Hilti Store, skoro wszystko jest dostępne w internecie? To całkiem proste: najważniejsze jest osobiste doradztwo i praktyczne doświadczenia. Przeczytaj tutaj, w jaki sposób klienci i pracownicy postrzegają swój sklep Hilti.

Czytaj więcej

Bez obawy przed przepięciami

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  konstrukcje stalowe i metalowe

W przypadku uderzenia pioruna, zwarcia, awarii zasilania: rozwiązania w zakresie mocowania Hilti dla stali pomagają chronić budynki, maszyny i konstrukcje stalowe przed przepięciami.

Czytaj więcej

Trwałe mocowanie – w każdej sytuacji

Grudzień 2019  I  3 minuty  I  konstrukcje stalowe i metalowe

W drugiej części oświetlamy mocowania na istniejących konstrukcjach stalowych. Szeroki wachlarz zastosowań oznacza najbardziej zróżnicowane wymagania w zakresie rozwiązań mocowań – od wibracji po korozję.

Czytaj więcej

Klucz dynamometryczny – Do widzenia!

Grudzień 2019  I  2 minuty  I  praca bezprzewodowa

Bardziej zależy Ci na bezpieczeństwie lub produktywności przy montażu kotew śrubowych? Nie ma wątpliwości: Oba są niezbędne – i doskonale kompatybilne z modułem SI-AT.

Czytaj więcej

Od surowej stali po gotową maszynę – razem z Hilti

Listopad 2019  I  3 minuty  I  konstrukcje stalowe i metalowe

Stal jest jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów na świecie. W tej pierwszej części serii „Mocowanie do stali“ prezentujemy dobrze przemyślane rozwiązania w produkcji stali.

Czytaj więcej

Najwyższa wydajność na lodowcu

Listopad 2019  I  2 minuty  I  technologia akumulatorowa

Ciężka praca na wysokości 3100 metrów – technologie Hilti wspierają jeden z najlepszych ośrodków szkoleniowych dla freeskierów i snowboardzistów na lodowcu Stubai Glacier.

Czytaj więcej

Sposób na proste projektowanie

Listopad 2019  I  2 minuty  I  technika pomiarowa, BIM

Cyfrowe metody pomiarowe w połączeniu z metodą pracy BIM-to-Field pomagają zapewnić dokładne przeniesienie planu i punktów pomiarowych na plac budowy i z powrotem do projektu cyfrowego, szczególnie w przypadku złożonych projektów obejmujących kilka branż.

Czytaj więcej

Udany duet na rzecz większej produktywności

Październik 2019  I  4 minuty  I  usługi

Dobre w pojedynkę, ale razem jeszcze lepsze: wiele osób już zaufało połączeniu usług zarządzania sprzętem ON!Track i zarządzania flotą. W wywiadach klienci Hilti opowiadają o problemach, w których rozwiązaniu pomógł im ON!Track.

Czytaj więcej

Koszt wypadków na placu budowy

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  bezpieczeństwo zawodowe

Bezpieczeństwo pracy jest niezwykle ważne. Wypadek wyklucza pracownika z pracy na wiele tygodni, a firma ponosi dodatkowe kary finansowe. 

Czytaj więcej

Ochrona przeciwpożarowa made in Germany

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa, kompetencje

Jak w Hilti współpracują ze sobą działy rozwoju i produkcji? 

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo dzięki ochronie przeciwpożarowej

Wrzesień 2019  I  4 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa

W ochronie przeciwpożarowej ważne jest, aby pracować zgodnie z przepisami – i móc to udowodnić. Pomóc w tym może Menadżer zarządzania dokumentacją przepustów ogniochronnych, tak jak w jednym z dużych projektów w Szczecinie.

Czytaj więcej

Modułowa budowa

Wrzesień 2019  I  5 minut  I  konstrukcja drewniana

Prefabrykacja seryjna dla większej wydajności w branży budowlanej.

Czytaj więcej

Planowanie prac? Najlepiej cyfrowo

Wrzesień 2019  I  4 minuty  I  logistyka, cyfryzacja

Droga od produkcji, przez centra dystrybucyjne do miejsca użytkowania towarów jest zatem całkowicie cyfrowa.

Czytaj więcej

Wirtualny świat na wyciągnięcie ręki

Wrzesień 2019  I  2 minuty  I  BIM, kompetencje

Hilti otwiera Experience Center BIM w Rotterdamie.

Czytaj więcej

Drewno wraca do łask

Wrzesień 2019  I  6 minut  I  konstrukcja drewniana, ochrona przeciwpożarowa

Drewno jako materiał budowlany staje się ponownie popularne. Dotyczy to również wielopoziomowych budynków. Ale co z zagrożeniem pożarowym?

Czytaj więcej

5 razy Hilti dla większego bezpieczeństwa

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  bezpieczeństwo pracy

Kwestia bezpieczeństwa pracy dotyczy wszystkich w branży budowlanej. Dzięki pięciu następującym produktom, technologiom i rozwiązaniom w zakresie oprogramowania będziesz mógł bezpiecznie wykonywać swoją codzienną pracę.

Czytaj więcej

Doskonalenie kotew w laboratorium chemicznym

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  technologia kołków, kompetencje

Od badań do produkcji, tak powstają w Hilti kotwy chemiczne.

Czytaj więcej

Projektowanie na wyższym poziomie

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  szkolenia

Poznaj najnowsze regulacje prawne i skorzystaj z wszechstronnego doświadczenia ekspertów podczas naszych szkoleń.

Czytaj więcej

Znane jak: Unikanie wypadków

Wrzesień 2019  I  6 minut  I  szkolenia

Tylko ten, kto jest świadomy poważnych i długotrwałych zagrożenia związane z pracą na placu budowy, może ich uniknąć.

Czytaj więcej

4 najważniejsze rozwiązania przeciwpożarowe

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa

Rozwiązania przeciwpożarowe Hilti – dla instalacji wykonanej zgodnie z przepisami.

Czytaj więcej

Wyższe kompetencje, wyższy poziom bezpieczeństwa

Wrzesień 2019  I  2 minuty  I  szkolenia

Szkolenie użytkowników minimalizuje ryzyko wystąpienia sytuacji niebezpiecznych.

Czytaj więcej