Zaciskarka NPR 32 P-22 podczas zaciskania rur metalowych

Odpowiednia zaciskarka do Twoich połączeń zaciskanych

Nasze zaciskarki i szczęki do zaciskarek są uniwersalne i elastyczne w zastosowaniu

W ramach usługi zarządzania flotą hydrauliczne akumulatorowe zaciskarki do rur Hilti z wymiennymi szczękami i pierścieniami to gwarancja przejrzystych kosztów.

Oferujemy uniwersalne urządzenia do zaciskania i szczęki do zaciskarek dla szerokiego zakresu producentów rur, profili złączek i dla różnych średnic. Umożliwia to dużą elastyczność przy tworzeniu połączeń zaciskowych w technicznym wyposażeniu budynków.

Uniwersalne narzędzia do zaciskania dla wielu systemów rur zaciskanych

Przy zaciskaniu rur należy zawsze zwracać uwagę na dobór właściwych rur, złączek zaciskowych, szczęk do zaciskarek i zaciskarek, aby móc zagwarantować bezpieczne i szczelne połączenie. Współdziałanie tych 4 elementów systemu rurowego jest sprawdzone i zatwierdzone przez producentów rur. Współdziałanie to jest zagwarantowane dzięki partnerstwu z producentami rur Geberit i Uponor, a szczęki do zaciskarek Hilti o konturach M, G, FlowFit i UP są również oznaczone nazwami tych dwóch producentów. 

Dzięki akceptacji kolejnych producentów rur w Europie nasze akumulatorowe zaciskarki do rur, szczęki do zaciskarek, pierścienie zaciskowe i adaptery są kompatybilne z łącznie ponad 70 systemami rur. Sprawdź teraz, czy Twój system rurowy jest kompatybilny z rozwiązaniami Hilti do zaciskania rur.

Portfolio zaciskarek

Oto Twoje korzyści z zastosowania akumulatorowych zaciskarek do rur

 • Blokada narzędzia: Wszystkie zaciskarki posiadają opatentowany mechanizm zabezpieczający, który zapewnia prawidłową pozycję blokady śruby. Dzięki temu szczęka jest pewnie zamocowana w zaciskarce. Ponadto lampka sygnalizacyjna LED informuje o konieczności przeprowadzenia przeglądu narzędzia lub problemach technicznych. 
 • Ergonomia: Obracana o 350° głowica narzędzia, przyjazna dla użytkownika konstrukcja rękojeści i przełącznika sterującego oraz oświetlenie obszaru roboczego diodami LED zawsze zapewniają komfortową pracę. 
 • Bezpieczeństwo: Czujnik ciśnienia zapewnia, że tłok cofa się dopiero, gdy zostanie uzyskane odpowiednie ciśnienie. Dodatkowo sygnał dźwiękowy ostrzega o nieprawidłowym zacisku.  

Rękojeść pistoletowa lub prosta, wszechstronne zastosowanie lub kompaktowość i poręczność − nasze zaciskarki odpowiadają wszystkim potrzebom. Wybierz swojego faworyta z naszej platformy akumulatorowej 22 V Nuron:

 • NPR 19-22 – kompaktowa i poręczna
 • NPR 32-22 – wszechstronne zastosowanie
 • NPR 32 P-22 – szybkie narzędzie z rękojeścią pistol
 • NPR 32 XL-22 – wydajny o dużym skoku

Proces zaciskania za pomocą zaciskarki do rur w 4 krokach

Wybór rury

Połączenia zaciskane można stosować do wielu różnych typów rur: rur ze stali C, rur ze stali nierdzewnej, rur miedzianych, rur wielowarstwowych kompozytowych.

Wybór złączki

To, jaką złączkę należy zastosować, zależy od systemu rurowego oraz średnicy i materiału, z jakiego jest wykonana rura. 

Wybór szczęki/ pierścieni zaciskowych

Szczęka musi być dopasowana do profilu (M, V, U, UP, TH, itd.) złączki.

Wybór zaciskarki

Do zaciskarek 19 kN (NPR 19-22) należy stosować nasze mini szczęki NPR PM. Do wszystkich zaciskarek 32 kN (NPR 32-22, NPR 32 P-22, NPR 32 XL-22) należy stosować standardowe szczęki NPR PS lub pierścienie zaciskowe NPR PR i adaptery NPR PA.

Wymiana pierścieni zaciskowych w akumulatorowej zaciskarce do rur w ramach usługi zarządzania flotą Hilti

Uwolnij się od kłopotów dzięki usłudze zarządzania flotą firmy Hilti

Brakujący przegląd techniczny? Niespodziewana awaria sprzętu? Brak odpowiednich pierścieni zaciskowych na placu budowy? Możesz już na stałe uwolnić się od tych problemów − dzięki usłudze zarządzania flotą Hilti. Korzystaj z profesjonalnie zarządzanego sprzętu z przewidywalnymi kosztami.

 • Coroczny przegląd zaciskarek do rur, szczęk i pierścieni zaciskowych jest wliczony w cenę.
 • Bezpłatna naprawa i wymiana sprzętu.
 • Wynajem akumulatorowych zaciskarek w szczytowym okresie zapotrzebowania lub pierścieni zaciskowych do dużych średnic.
 • Łatwa identyfikacja wszystkich urządzeń za pomocą etykiety z NFC i kodem QR.
 • Kontrola kosztów wszystkich urządzeń i narzędzi.
Florian Röger, opinia

Zaciskanie rur za pomocą systemów do połączeń zaciskowych

Tak to wygląda w praktyce na budowie

„Ostatni raz lutowałem podczas egzaminu czeladniczego" − żartuje Florian Röger, szef firmy rodzinnej w Günzburgu, która oferuje swoim klientom kompletny pakiet techniki sanitarnej, grzewczej i klimatyzacyjnej. Towarzyszyliśmy ekspertowi w dziedzinie hydrauliki i ogrzewania przez jeden dzień na budowie i zapytaliśmy go o jego doświadczenia z akumulatorowymi zaciskarkami do rur firmy Hilti.

W tym kompleksowym obiekcie wellness do instalacji użyto wyłącznie połączeń zaciskowych. Röger widzi istotną zaletę w tym, że akumulatorowe zaciskarki do rur firmy Hilti mogą być stosowane do systemów niemal wszystkich dostawców rur na rynku i pracować z zachowaniem obowiązujących norm. Korzyść dla instalatora? Potrzebuje tylko jednej zaciskarki do rur i oszczędza czas potrzebny na szukanie odpowiednich połączeń zaciskowych. Czas, którego i tak jest mało. „Nie musisz się niczym martwić, ponieważ automatycznie otrzymujesz system dostosowany do producenta, który umożliwia Ci profesjonalne wykonanie pracyˮ, mówi Röger. 

Röger jest wiernym klientem usługi zarządzania flotą firmy Hilti. Szczególnie podobają mu się usługi cyfrowe: aplikacja ON!Track umożliwia przegląd wszystkich urządzeń i szczęk, a naprawę lub przegląd techniczny można zlecić online. „W ciągu maksymalnie trzech dni roboczych urządzenie jest z powrotem i w razie usterki zostanie bezpłatnie naprawione. W ten sposób nasi pracownicy zawsze pracują z serwisowanym na bieżąco sprzętem", wyjaśnia Röger.

Chciałbyś zobaczyć akumulatorową zaciskarkę do rur w akcji? Umów się już teraz na spotkanie z naszymi ekspertami.