Udany duet na rzecz większej produktywności

Jak zyskać więcej czasu na pracę dzięki połączeniu usług ON!Track i zarządzania flotą

ON!Track Active Tracking T380 Tag i skrzynka na flotę

Październik 2019  I  aktualizacja luty 2021  I  4 minuty  I  usługi

 

Brakujący sprzęt, brak przejrzystości w magazynie lub narzędzia niepoddawane konserwacji – każdego dnia pracownicy firm budowlanych muszą załatwiać wiele spraw, które są pożeraczami czasu.

Firma Hilti już od ponad 15 lat oferuje usługi zarządzania flotą, które pomagają w uporaniu się z tymi codziennymi problemami, a od 2016 roku oferuje także zarządzanie zasobami ON!Track. Każda z tych usług jest niezwykle pomocna. Ale tylko ich połączenie jest doskonałym przykładem na to, że przy właściwym zarządzaniu sprzętem można zdziałać jeszcze więcej. Coraz więcej klientów decyduje się na połączenie tych dwóch usług, a w wywiadach opowiadają o swoich sukcesach.

Optymalnie zorganizowane – z usługą zarządzania sprzętem oferowaną przez Hilti

Już od kilku lat, dzięki usłudze zarządzania flotą, klienci mogą cieszyć się pełną kontrolą kosztów i elastycznością, jaką daje im korzystanie na placu budowy z narzędzi Hilti. W warsztacie, oprócz tych sprzętów, znajduje się często także wiele innych urządzeń, które nie są objęte usługą zarządzania flotą. Zwykle do ich zarządzania potrzebne jest osobne oprogramowanie.

„Już od czterech - pięciu lat sam nad czymś pracowałem, ale zawsze pojawiały się różne problemy, a potem pojawiliście się Wy, oferując ON!Track“, mówi Jörg Hustedt, prezes firmy Harald Hustedt GmbH. W swojej firmie specjalizującej się w pracach technicznych związanych z budynkiem, musi on nie tylko koordynować pracę około 140 pracowników, ale także zapewnić, że liczba niezbędnych narzędzi jest wystarczająca dla wszystkich. Dzięki ON! Track, każdy współpracownik zawsze widzi, kto ma dane narzędzie. W rezultacie firma Harald Hustedt GmbH zyskuje się znaczne oszczędności czasu.

W wywiadzie: Jörg Hustedt jest zachwycony kombinacją ON!track i floty

Jörg Hustedt

„W ten sposób zoptymalizowaliśmy nasz park narzędzi“.

Wywiad z klientem: Gromadzi się coraz więcej sprzętu, mimo że wiele z tych maszyn nie jest na co dzień potrzebna. W optymalizacji i analizie stanów magazynowych pomaga oprogramowanie Hilti ON!Track. Dyrektor zarządzający Jörg Hustedt opowiada w wywiadzie o dalszym pozytywnym rozwoju – również dzięki zastosowaniu oprogramowania do zarządzania flotą.

Dowiedz się więcej
Martin Noorlander

„Wyeliminowaliśmy kłopotliwe poszukiwania sprzętu“.

Wywiad z klientem: Gdzie są moje narzędzia? To pytanie pojawiało się również w firmie Nederland Isoleert BV, specjalizującej się w izolacjach. Kierownik zakładu Martin Noorlander wyjaśnia, w jaki sposób problem ten został rozwiązany dzięki zastosowaniu Hilti ON!Track – systemu do zarządzania zasobami i flotą.

Do wywiadu
Piotr Przyborowski

„Napięte harmonogramy? To już dla nas żaden problem!“

Wywiad z klientem: Awaria ważnej maszyny w sytuacji napiętych terminów może stać się poważnym problemem. Problemem, z którym firma budowlana Budextan nie mu się już borykać dzięki zastosowaniu oprogramowania do zarządzania flotą. W wywiadzie kierownik logistyki Piotr Przyborowski informuje o dalszych ulepszeniach w połączeniu z ON!Track.

Czytaj dalej

Poszukiwania dobiegły końca

W firmie Nederland Isoleert BV problemem ciągłego poszukiwania sprzętu jest również doskonale znany. Kierownik zakładu Martin Noorlander zna przyczynę: „Monterzy muszą najpierw przyzwyczaić się do swoich narzędzi, ponieważ każdy model jest inny. Dlatego w przeszłości zostawiali narzędzia, do których się już przyzwyczaili, w furgonetkach i nie zwracali ich do magazynu“. Przy stosowaniu ON! Track, nie ma już tej zabawy w chowanego.

W wywiadzie: Martin Noorlander opowiada o zaletach powiązania usług ON!track i floty

 

Plac budowy z czerwonymi symbolicznymi flagami kryjówek
Przy stosowaniu ON! Track, nie ma już tej zabawy w chowanego.

Już w ramach usługi zarządzania flotą możliwe było przypisanie narzędzi określonym pracownikom. Dzięki oprogramowaniu ON! Track firmy Hilti oraz aplikacji mobilnej, magazynier może teraz sam to zrobić. Dzięki systemowi Active Tracking System, który działa za pośrednictwem technologii Bluetooth, można również przeskanować swoje otoczenie za pomocą smartfonu. W ten sposób w ciągu kilku sekund wiadomo, czy nie pozostawiono jakiegoś urządzenia na placu budowy lub co znajduje się w pojeździe montażowym.

Zarządzanie flotą pozwala na połączenie zestawu, który składa się z kilku komponentów, takich jak urządzenie, bateria i ładowarka. W skali firmy zwrot kompletnych zestawów sprawiał trudność, wspomina Piotr Przyborowski, Kierownik Techniczny firmy budowlanej Budextan: „Zanim zaczęliśmy korzystać z ON!Track niezwykle trudno było przy 100 bateriach przypisać każdą z nich ponownie do odpowiedniego urządzenia. Dzięki Waszej usłudze możemy teraz z łatwością znaleźć właściwe narzędzie i zwrócić je w zestawie z baterią i akcesoriami“.

W wywiadzie: Piotr Przyborowski jest podekscytowany połączeniem ON!track i floty

Przejrzystość umożliwia optymalizację

Oczywiście można także przeanalizować dane dotyczące wykorzystania urządzenia. Otwiera to całkowicie nowe możliwości analizy i optymalizacji parku narzędzi. Firma Budextan, według słów Przyborowskiego, wykorzystuje informacje uzyskane z ON!Track przede wszystkim do podejmowania decyzji zakupowych. „Chcemy uniknąć sytuacji, w której narzędzia kupowane są specjalnie na nowy plac budowy, podczas gdy ten sam sprzęt leży nieużywany na innym placu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy“.

Jörg Hustedt idzie nawet o krok dalej: „Zasadniczo zoptymalizowaliśmy nasz park narzędzi i jesteśmy w stanie wykonać więcej pracy przy mniejszej liczbie urządzeń“. On również dąży do prawie stuprocentowego wykorzystania sprzętu. A jeśli już zdarzy się, że dane narzędzie było zbyt często używane i uległo awarii, to za pośrednictwem usługi zarządzania flotą szybko otrzyma się model zastępczy. Tak jest również w przypadku kradzieży. W ten sposób rozwiązany jest też problem przestojów.

 

Skanowanie urządzeń za pomocą smartfona

Większe bezpieczeństwo

Dokumentowanie historii kontroli i certyfikatów bezpieczeństwa w formie papierowej oraz zapisywanie w kalendarzu terminów kolejnych konserwacji jest – jak na dzisiejsze czasy – uciążliwe i przestarzałe. Łatwiej jest to zrobić cyfrowo. Ponieważ ON!Track przypomina o terminach konserwacji, pracownicy mają gwarancję, że zawsze będą pracować z bezpiecznym sprzętem. Kolejna zaleta: jednocześnie, przy niewielkim nakładzie pracy, spełnione są wymagania określone w wytycznych dotyczących konserwacji i kontroli bezpieczeństwa urządzeń. „Wprowadzenie wszystkich dokumentów do systemu było co prawda nie lada wyzwaniem, ale teraz wszystko jest uporządkowane i wszyscy pracownicy mogą odnieść się do tych dokumentów nawet na placu budowy“, wyjaśnia Jörg Hustedt.

Wsparcie na placu budowy

Wprowadzenie usług ON!Track i zarządzania flotą nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Hilti i Nederland Isoleert BV w ciągu dwóch tygodni wspólnie wdrożyli oprogramowanie i wprowadzili do systemu około 400 zasobów firmy. „Specjaliści Hilti wspierali naszych pracowników na miejscu i szkolili ich w zakresie zarządzania zasobami tam, gdzie była taka potrzeba“, mówi Noorlander.

W porównaniu do innych rozwiązań branżowych, firma Hilti ułatwia swoim klientom korzystanie z ON!Track. Nowe urządzenia są dostarczane z dołączonymi Smart Tagami. Jörg Hustedt: „Gdy narzędzie jest wprowadzane do systemu za pomocą numeru seryjnego, automatycznie przypisywana jest cena w ramach floty i przyporządkowanie“. Zapewnia to poprawność danych i oszczędza czas, który można dzięki temu poświęcić na zwyczajową pracę.

 

 

To także może Cię zainteresować

Martin Noorlander, Nederland Isoleert

Nieskomplikowane zarządzanie urządzeniami

„Gdzie są moje narzędzia?“ Pracownicy na budowie zbyt często zadają sobie to pytanie - i tak jest również w przypadku specjalisty ds. izolacji Nederland Isoleert BV. Kierownik zakładu Martin Noorlander wyjaśnia, jak można rozwiązać ten problem za pomocą narzędzia Hilti ON!track służącego do zarządzania zasobami i flotą.

Czytaj więcej
Piotr Przyborowski (Budextan Sp. z o.o.)

Nie obawiaj się napiętych harmonogramów

Jeśli ważna maszyna ulegnie awarii w kluczowym dla budowy momencie, może to stać się poważnym problemem. Problemem, którego firma budowlana Budextan już nie ma od kiedy korzysta z narzędzia do zarządzania flotą. Kierownik ds. logistyki Piotr Przyborowski opowiada o dalszych usprawnieniach, które wprowadził w połączeniu z usługą ON!Track.

Czytaj więcej
Pan Hunstedt z dwoma konsultantami handlowymi Hilti w ręku

Dobrze dobrany park maszyn

Każdego dnia gromadzimy coraz więcej maszyn, z których w większości nie korzystamy regularne. Optymalizacja i analiza zapasów przez Hilti ON!Track może pomóc usprawnić ten proces. Dyrektor zarządzający Jörg Hustedt w naszym wywiadzie relacjonuje dalsze pozytywne zmiany, które udało mu się wprowadzić w firmie - również dzięki zarządzaniu flotą.

Czytaj więcej
Etykieta zarządzania flotą na urządzeniu

Zarządzanie Flotą

Dowiedz się więcej o Zarządzaniu Flotą Hilti. Skorzystaj z profesjonalnie zarządzanego parku maszyn, w tym szybkiej naprawy oraz wymiany sprzętu przy stałych i przewidywalnych kosztach.

Czytaj więcej
ON!Track Active Tracking T380

ON!Track

Odkryj korzyści, jakie efektywne zarządzanie zasobami może przynieść Twojej firmie. Hilti ON!Track ułatwia optymalizację wykorzystania sprzętu, wydajności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej