Informacje prasowe

Aktualne komunikaty prasowe

 • GRUPA HILTI POZOSTAJE NA ŚCIEŻCE WZROSTU POMIMO WYMAGAJĄCEGO OTOCZENIA

  Schaan (FL), 17 maja 2024 r. – W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2024 r. grupa Hilti odnotowała wzrost sprzedaży w walutach lokalnych o 2,9% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. W przeliczeniu na franki szwajcarskie sprzedaż spadła o 1,8%, do 2 103 mln CHF, co wynika z utrzymującego się znacznego negatywnego wpływu różnic kursowych.

  Czytaj więcej
  HQ Hilti

  ZNACZĄCY WZROST POMIMO WYMAGAJĄCEGO OTOCZENIA RYNKOWEGO

  Warszawa (PL), 25 stycznia 2024 r. – Grupa kapitałowa Hilti osiągnęła wzrost sprzedaży o 9,0% w walutach lokalnych. Wzrost mierzony we frankach szwajcarskich wyniósł 2,7%, odzwierciedlając znaczące, negatywne skutki walutowe. Łączne obroty grupy w 2023 roku wyniosły 6,5 mld CHF.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  NAJNOWOCZEŚNIEJSZE CENTRUM SERWISOWE MARKI HILTI JUŻ OTWARTE

  Warszawa (PL) grudzień, 2023 – Nowe Centrum Serwisowe (Tool Service Center Wrocław - TSCW) narzędzi marki Hilti rozpoczęło swoją działalność z początkiem grudnia br., we Wrocławiu. Centrum Serwisowe to najnowocześniejszy i jeden z największych tego typu obiektów grupy Hilti na świecie.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  GRUPA HILTI OSIĄGA SPRZEDAŻ NA POZIOMIE 6,3 MLD FRANKÓW SZWAJCARSKICH MIMO TURBULENTNEJ SYTUACJI PANUJĄCEJ NA ŚWIECIE

  Warszawa (PL), 17 marca 2023 - Dzięki wzrostowi sprzedaży o 10,0 procent w walutach lokalnych i o 6,2 procent we frankach szwajcarskich, firma Hilti osiągnęła obroty na poziomie ponad 6,3 mld franków szwajcarskich.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  GRUPA HILTI OSIĄGA DWUCYFROWY WZROST LICZONY W WALUTACH LOKALNYCH

  Schaan (FL), 25 Stycznia 2023 - Pomimo zmiennej sytuacji na rynku, w roku 2022 Grupa Hilti zwiększyła sprzedaż liczoną w walutach lokalnych o 10.0 procent . Oznacza to ponad 6.3 milarda CHF sprzedaży i wzrost sprzedaży w wysokości 6.2 procent mierzony w CHF.

  Czytaj więcej
  Wind Energy, Wind Turbine, Wind Generator

  GRUPA HILTI ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO INICJATYWY SCIENCE BASED TARGETS I INWESTUJE KILKASET MILIONÓW FRANKÓW SZWAJ CARSKICH W CELU KOMPLEKSOWEGO WZMOCNIENIA ZRÓWNO WAŻONEGO ROZWOJU

  Warszawa (PL), 20 stycznia 2023 – Grupa Hilti zobowiązuje się do inicjatywy Science Based Targets (SBTi) zgodnie z założeniami Porozumienia Paryskiego. Jako kluczowy element swojej strategii korporacyjnej, Hilti zwiększa swój wkład w redukcję emisji dwu tlenku węgla w całym łańcuchu wartości.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  TRUDNA SYTUACJA NA ŚWIECIE ODCISKA PIĘTNO NA WYNIKACH GRUPY HILTI

  Warszawa (PL), 23 września 2022 r. – w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 r. grupa kapitałowa Hilti zwiększyła sprzedaż o 6,1%, do poziomu 4 108 mln CHF. W związku z zakłóceniami w globalnych łańcuchach dostaw, rosyjską inwazją na Ukrainę, negatywnymi skutkami walutowymi oraz znacznymi inwestycjami w rozwój oprogramowania wynik operacyjny grupy zmalał o 36%. Znaczący wpływ na wyniki miały również negatywne efekty bazowe, które ustabilizują się do końca roku.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  NURON – CAŁKOWICIE NOWA PLATFORMA AKUMULATOROWA Z WBUDOWANĄ FUNKCJĄ PRZESYŁU DANYCH

  Warszawa, 11 sierpnia, 2022 – Wprowadzając Nuron, Hilti oferuje platformę akumulatorową która znacząco upraszcza pracę na budowie, ulepsza zarządzanie parkiem maszyn, przenosi wydajność na wyższy poziom i wspiera ochronę zdrowia operatora maszyny. Nuron to platforma akumulatorowa opierająca się na bateriach o jednym rodzaju napięcia, co umożliwia zastosowanie jej zarówno do lekkich, jak i ciężkich aplikacji.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  DRUGIE ŻYCIE ODZIEŻY HILTI – CZYLI JAK KREATYWNIE DZIAŁAĆ NA RZECZ ŚRODOWISKA

  Warszawa, 26 lipca 2022 – Hilti Poland we współpracy z firmą Goldenberry Group wprowadza rewolucję w podejściu do wykorzystania zużytej odzieży korporacyjnej. Wdrażając unikatowy projekt upcyklingu odzieży korporacyjnej, Hilti realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  Oświadczenie Grupy Hilti w sprawie wojny w Ukrainie

  Schaan (FL), 19 lipca 2022 r. - W obliczu trwającej wojny w Ukrainie, ludzka tragedia spowodowana inwazją rosyjskich wojsk staje się jeszcze bardziej wstrząsająca. Grupa Hilti zdecydowanie potępia tę agresję i przemoc, w wyniku której tak wiele osób ginie, zostaje rannych i wysiedlonych. Inwazja na Ukrainę nie ma żadnego uzasadnienia i narusza wszelkie prawa międzynarodowe. Grupa Hilti aktywnie wspiera naszych ukraińskich Kolegów i Koleżanki, a także jest mocno zaangażowana we wspieranie mieszkańców Ukrainy i udzielanie pomocy doraźnej i wsparcia, tam gdzie jest ono potrzebne.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  Innowacje Hilti zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

  Schaan (FL), 20 czerwca 2022 r. - W tym roku jurorzy konkursów iF i Red Dot uhonorowali cztery nowe produkty Hilti za jakość projektu oraz poziom innowacyjności. Dwa z tych produktów zwyciężyły w konkursie Red Dot w kategorii „Najlepsze z najlepszych ”

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  SILNE OŻYWIENIE Z DWUCYFROWYM WZROSTEM

  Schaan (FL), 18 marca 2022 r. - Grupa Hilti osiągnęła w 2021 r. wzrost sprzedaży o 12,1% − do prawie 6 miliardów franków szwajcarskich − i nieproporcjonalnie zwiększyła wynik operacyjny o 16,3% − do 847 milionów franków szwajcarskich. Dzięki silnemu ożywieniu gospodarczemu Grupa powróciła do poziomu sprzed kryzysu związanego z COVID-19.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  Firmy Hilti i Trackunit ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji w branży budowlanej

  Warszawa, 31 stycznia 2022 r. – Firmy Hilti i Trackunit ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji w branży budowlanej. Partnerstwo koncentruje się na osiągnięciu globalnej skali w dziedzinie łączności narzędzi i sprzętu.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  GRUPA HILTI OSIĄGA DWUCYFROWY WZROST SPRZEDAŻY

  Schaan (FL), 26 stycznia 2022 r. – Grupa Hilti osiągnęła w 2021 roku łączną sprzedaż na poziomie niemal 6 mld franków szwajcarskich, czyli o 12,1 procent wyższą niż w roku poprzednim. W walutach lokalnych wzrost sprzedaży wyniósł 12,2 procent.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  FIRMA HILTI PRZEJMUJE FIELDWIRE, ABY OPRACOWAĆ WIODĄCĄ PLATFORMĘ DO ZARZĄDZANIA PLACAMI BUDOWY

  SCHAAN (FL), 16 listopada 2021 r. – Grupa Hilti, lider na rynku branży budowlanej i dostaw-ca innowacyjnych produktów, rozwiązań systemowych, oprogramowania i usług, podpisała umowę dotyczącą przejęcia za kwotę 300 milionów dolarów Fieldwire – firmy zajmującej się technologiami budowlanymi, mającej siedzibę w San Francisco,. Strategiczne przejęcie łączy portfolio oferowanego przez Fieldwire oprogramowania ze znaną na całym świecie marką Hilti oraz jej globalnym zasięgiem rynkowym w celu poprawy produktywności w firmach budowla-nych i na placach budowy. Fieldwire oferuje wiodącą platformę z oprogramowaniem do zarzą-dzania budowami, która jest stosowana na ponad milionie placów budowy na całym świecie.

  Czytaj więcej
  RICARDO CASTELO/NFACTOS (EXCLUSIVO PARA EXAME)
8 outubro 2019- Leça do Balio- Colaboradores da empresa Hilti

  FIRMA HILTI JEDNYM Z WORLD’S BEST WORKPLACES (TM) W 2021 ROKU

  Schaan (FL), 19 października 2021 r. – Dzisiaj, po raz piąty w ciągu ostatnich dziesięciu lat, firma Hilti została uznana za jedno z najlepszych miejsc pracy na świecie w roku 2021. Wyróżnienia przyznaje Great Place to Work, światowy lider w zakresie oceny doświadczenia pracowników.

  Czytaj więcej
  Złoty medal

  Firma Hilti nagrodzona złotym medalem za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

  Warszawa, 29 czerwca 2021 r. – Grupa Hilti w ciągu jednego roku poprawiła swój status ze srebrnego na złoty w rankingu zrównoważonego rozwoju, prowadzonym przez międzynarodową agencję EcoVadis,. Dzięki temu Hilti, prowadząca działalność w zakresie technologii budowlanych, znalazła się w grupie 5% najlepszych firm spośród wszystkich ocenianym podmiotów.

  Czytaj więcej
  Żyrafa Anastazja

  Firma Hilti zaadoptowała żyrafę Anastazję

  Warszawa, 28 czerwca 2021 r. – Firma Hilti zaadoptowała żyrafę Anastazję z warszawskiego ZOO. Objęcie zwierzęcia opieką stanowi kolejny krok podejmowany przez Hilti Polska w kierunku dbania o środowisko. Ogłoszenie adopcji zbiegło się z czerwcem, miesiącem z najdłuższym dniem w roku. Jest to wyraźne nawiązanie do szyi tego sympatycznego zwierzaka.

  Czytaj więcej
  Wyniki 2020

  Stabilność finansowa i kontynuacja inwestycji pomimo pandemii covid-19

  Schaan (FL), 18 marca 2021 r. – Grupa Hilti zamknęła naznaczony pandemią COVID 19 rok 2020 sprzedażą na poziomie 5,3 mld CHF (spadek sprzedaży o 9,6%) i zyskiem operacyjnym wynoszącym 728 mln CHF (spadek o 7,0%). Inwestycje w strategiczne inicjatywy były kontynuowane zgodnie z planem, aby zapewnić długofalowy sukces firmy.

  Czytaj więcej
  Zrównoważony rozwój

  Grupa hilti wprowadza program zrównoważonego rozwoju na wyższy poziom

  Schaan (FL), 20 kwietnia 2021 r. – Grupa Hilti zwiększa swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i formułuje globalną strategię opartą na trzech filarach: środowisku, ludziach i społeczeństwie. Nowy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju firmy zapewnia transparentność w zakresie celów i dotychczasowych postępów.

  Czytaj więcej
  Dariusz Matczak

  Spadek sprzedaży konsekwencją kryzysu wywołanego przez koronawirusa

  Schaan (FL), 19 maja 2020 r. – Grupa Hilti odczuwa skutki znaczącego pogorszenia się koniunktury po pierwszych czterech miesiącach 2020 r., spowodowanego wpływem pandemii COVID-19 na gospodarkę. Sprzedaż całkowita spadła o 13,1% rok do roku, osiągając wartość 1 678 milionów CHF. Spadek w walutach lokalnych wyniósł 8,2%.

  Czytaj więcej
  Dariusz Matczak

  Hilti Polska w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce!

  Warszawa, kwiecień 2020 r. - Są takie chwile kiedy chce się pochwalić całemu światu! Z prawdziwą dumą ogłaszamy, iż zajęliśmy 3 miejsce w rankingu Najlepszych Pracodawców w Polsce. Wynik mówi sam za siebie i jest dla nas powodem do prawdziwej dumy. Dodatkowo zostaliśmy także wyróżnieni jako Najlepsze Miejsce Pracy dla Milenialsów.

  Czytaj więcej
  Dariusz Matczak

  Grupa kapitałowa Hilti trzyma obrany kurs

  Schaan (FL), 13 marca 2020 r. – Sprzedaż grupy kapitałowej Hilti wzrosła w 2019 r. o 4,3%, osiągając poziom 5,9 mld CHF, pomimo trudnego otoczenia gospodarczego i niekorzystnej sytuacji na rynku walutowym. Wzrost w walutach lokalnych wyniósł 6,3%. Wynik operacyjny uległ zwiększeniu o 7,4% do 783 mln CHF, pomimo znacznych inwestycji.

  Czytaj więcej
  Dariusz Matczak

  Nie chwilowy trend, a długofalowa strategia – innowacyjność w Hilti

  Rozmowa z Dariuszem Matczakiem, Dyrektorem Kanałów Sprzedaży w Hilti Polska

  Czytaj więcej
  Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę - informacja prasowa

  Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę

  Warszawa, styczeń 2020 r. – Początek współpracy Hilti oraz DB Schenker w zakresie obsługi logistycznej w Magazynie Logistycznym we Wrocławiu sięga 2011 roku, wtedy został podpisany pierwszy kontrakt. Obecnie firmy zakończyły proces przedłużenia umowy do 2022 roku, tak więc współpracują już prawie dekadę.

  Czytaj więcej
   Wolumen sprzedaży Hilti nadal rośnie - informacja prasowa

  Wolumen sprzedaży Hilti nadal rośnie

  Schaan (FL), 24 stycznia 2020 r. – W roku obrotowym 2019 sprzedaż grupy kapitałowej Hilti wzrosła o 4,3% do 5,9 miliarda CHF. Wzrost w walutach lokalnych w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 6,3%.

  Czytaj więcej
  Hilti ratuje - Urządzenia Hilti pomagają ratować ludzkie życie

  Hilti ratuje - Urządzenia Hilti pomagają ratować ludzkie życie

  OSP Chotomów, grudzień 2019 r. – Urządzenia Hilti umożliwiają sprawne dotarcie do poszkodowanych, wtedy, gdy ważna jest każda sekunda. Hilti pozwala strażakom zaoszczędzić niezbędny czas podczas akcji ratunkowych.

  Czytaj więcej
  Iniekcyjna żywica epoksydowa HIT-RE 500 V3 Hilti

  Iniekcyjna żywica epoksydowa HIT-RE 500 V3 firmy Hilti - Bezpieczne mocowanie elementów drewnianych

  Kaufering, listopad 2019 r. - Zastosowanie drewna w budownictwie jest obecnie bardzo popularnym trendem. W Europie budowanych jest coraz więcej obiektów z tego surowca. Zalety budowania z przyjaznego dla klimatu materiału są oczywiste - można go łatwo dopasować do wymagań inwestorów budowlanych, charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i zapewnia zdrowy klimat wewnątrz budynków, a co za tym idzie − wysoką jakość życia.

  Czytaj więcej
  Cropped applicaton image

  Uniwersalny pręt kotwy HAS-U firmy Hilti – jeden do wszystkiego

  Kaufering, listopad 2019 – Nowy, uniwersalny pręt kotwy HAS-U firmy Hilti jest wszechstronnym i niezawodnym rozwiązaniem do mocowań chemicznych dla lekkich i średnich obciążeń. Przeznaczony do mocowania z zastosowaniem zapraw iniekcyjnych (Hilti HIT) oraz patronów foliowych z klejem o wysokiej wytrzymałości (patrony foliowe HVU2 firmy Hilti, jest dostępny we wszystkich popularnych gatunkach stali, średnicach i długościach.

  Czytaj więcej
  Hilti odnotowuje wzrost pomimo coraz bardziej wymagającego rynku

  Hilti odnotowuje wzrost pomimo coraz bardziej wymagającego rynku

  Schaan (FL), 20 września 2019 r. – grupa kapitałowa Hilti zwiększyła sprzedaż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku o 4,2%, do poziomu 3 908 mln CHF. Grupa, specjalizująca się w technologii budowlanej, odnotowała znaczący wzrost zarówno w odniesieniu do wyniku operacyjnego (+11,1%), jak i dochodu netto (+11,2%).

  Czytaj więcej
  PD-I Laser Meter Applications

  Laserowy dalmierz PD-I z funkcją Bluetooth

  Kaufering, sierpień 2019 – Jest kompaktowy, łatwy w użyciu, wyposażony w inteligentne funkcje pomiarowe i połączenie technologii Bluetooth® z wybranymi aplikacjami: nowy dalmierz laserowy PD-I firmy Hilti.

  Czytaj więcej
  Hilti BIM Experience Center

  BIM Experience Center – wirtualne światy na wyciągnięcie ręki

  Rotterdam, 27 czerwca 2019 – Hilti otwiera Experience Center BIM w Rotterdamie, w którym cyfrowa ewolucja projektów budowlanych realizowana jest poprzez połączenie zastosowań, usług i elementów cyfrowych.

  Czytaj więcej

Kontakt dla mediów

komunikacja.pl@hilti.com

 

Kontakt dla mediów