Cyfrowa budowa z BIM-to-Field

Poznaj technikę pomiarową Hilti

Dzięki rozwiązaniom BIM-to-Field precyzyjne przeniesiesz projekt na plac budowy. Już dziś chcemy przedstawić Ci produkty najwyższej klasy w technologii pomiarowej. Umów się na specjalną prezentację. 

W trakcie prezentacji produktów poznasz najnowsze innowacje BIM2Field w dziedzinie technologii pomiarowej bezpośrednio na placu budowy − oczywiście bezpłatnie.

Technika pomiarowa Hilti

Co oznacza BIM-to-Field?

BIM-to-Field opisuje część procesu budowlanego, w którym dane projektowe z modelu cyfrowego przenosi się na rzeczywisty plac budowy.

Przeniesienie cyfrowych danych projektowych na plac budowy musi być proste i precyzyjne. Właśnie na tym etapie, zastosowanie tradycyjnych metod, takich jak ława drutowa lub dwuosobowa obsługa teodolitu, może prowadzić do błędów lub niedokładności.

Rozwiązaniem jest wykonanie pomiarów na budowie za pomocą zrobotyzowanych tachimetrów. Dane pobierasz z modelu BIM: jeśli użytkownik wybierze z projektu cyfrowego na tablecie element tyczenia - punkt tyczenia, oś konstrukcyjną lub łuk - tablet precyzyjnie poprowadzi go niemal jak "urządzenie nawigacyjne" do zaplanowanej pozycji. Przy pomocy tachimetru można teraz osadzić marker za pośrednictwem celownika laserowego.

Wtyczka Kreator Punktów

Początek podróży

Uruchomienie nowego sterownika PLC 400

Nowy tablet stanie się standardem dla wszystkich systemów obsługiwanych przez jedną osobę

Kompatybilny z IFC (gotowość do zastosowania w BIM)

Proces BIM-to-Field Hilti

Precyzja na placu budowy

Please enter alternative text here (optional)

W biurze lub w pracy

Utwórz punkty pomiarowe w modelu cyfrowym (BIM, model 3D lub 2D CAD) za pomocą oprogramo­wania PROFIS Layout, swojego aktualnego oprogramowania do projektowania lub bezpośrednio na miejscu za pomocą tabletu sterującego.

Na placu budowy 

 • Umieść tachimetr budowlany i zaimportuj dane do tabletu sterującego.
 • Użyj tabletu sterującego, aby wytyczyć punkty na placu budowy.

Jak działa BIM-to-Field?

 1.  W biurze lub w pracy – utwórz swoje punkty pomiarowe w modelu cyfrowym (BIM, model 3D lub 2D CAD) za pomocą oprogramowania PROFIS Layout, swojego aktualnego oprogramowania do projektowania lub bezpośrednio na miejscu za pomocą tabletu sterującego.
 2. Na placu budowy – umieść tachimetr budowlany i zaimportuj dane do tabletu sterującego.
 3. Na placu budowy – użyj tabletu sterującego, aby wytyczyć punkty na placu budowy.

 

Co zyskujesz z połączenia tachimetru budowlanego PLT 300 i projektowania BIM? Najważniejsze udogodnienia to:

 • Łatwa obsługa i intuicyjna instrukcja do tabletu sterującego
 • Wydajne oprogramowanie wspierające różne formaty
 • Szybkie wsparcie ze strony specjalistów Hilti ds. pomiarów na placu budowy, przez telefon lub zdalnie (dzięki karcie SIM tablet łączy się z komputerem naszego specjalisty)
 • Szkolenia - nie tylko wyposażymy Cię w najlepsze urządzenia, pokażemy Ci także, jak ich używać. Oferujemy szkolenia teoretyczne i praktyczne na placu budowy lub w siedzibie Twojej firmy.

Poznaj zalety techniki pomiarowej Hilti

 • Hilti, Twój partner w zakresie techniki pomiarowej!

  PLT 300 to prosty w użyciu tachimetr budowlany z funkcją samopoziomowania, do obsługi przez jedną osobę. Funkcja automatycznego ustawiania położenia zapewnia maksymalny komfort pracy i efektywność na placu budowy.

  Poznaj technikę pomiarową Hilti
technika pomiarowa Hilti z BIM

Kreator Punktów

Do zastosowań BIM w technologii pomiarowej, oferujemy Kreator Punktów - wtyczkę do przygotowania danych planistycznych w programach AutoCAD® i Revit®.

Eksport i import do techniki pomiarowej Hilti z użyciem cyfrowych punktów pomiarowych modelu BIM zapewnia precyzyjne wykonanie na podstawie projektu. Naszą zaawansowaną technikę pomiarową, udoskonaloną i testowaną w toku wieloletniego użytkowania, możesz intuicyjnie obsługiwać za pomocą tabletu. Punkty pomiarowe można także przenieść z placu budowy z powrotem do biura.

Wtyczka Kreator Punktów

Wykonanie

Koordynacja – Cięcie– Wstępny montaż – dotrzymanie terminu

Do następnego rozdziału

Chcesz wiedzieć więcej?