Technika pomiarowa Hilti
Technika pomiarowa Hilti

Ogranicz liczbę popełnianych błędów

Poznaj technikę pomiarową Hilti

Prawidłowa realizacja zgodnie z planem to niezwykle ważny etap na placu budowy − od tego zależy powodzenie i koszty projektu budowlanego. Dlatego niezwykle ważne jest bardzo dokładne przesyłanie danych z projektu i unikanie błędów.

Cyfrowe metody pomiarowe

Zminimalizuj ryzyko związane z projektowaniem i oszczędzaj koszty

Tradycyjne metody pomiarowe, np. z użyciem ławy sznurowej, są czasochłonne i podatne na błędy. W dłuższej perspektywie błędy powstałe podczas pomiarów i przenoszenia danych oraz zmiany w projektach prowadzą do opóźnień, a tym samym do wyższych kosztów.

Łatwo, szybko i precyzyjnie

Zapewnij wydajną pracę i oszczędzaj czas dzięki cyfrowym pomiarom budowlanym. Nasze rozwiązania BIM-to-Field umożliwiają precyzyjne przenoszenie punktów pomiarowych z projektu cyfrowego na plac budowy.

BIM-to-Field – mniej błędów i precyzyjne przenoszenie danych pomiarowych

Cyfrowe dane projektowe sterownika PLC 400

BIM oznacza modelowanie informacji o budynku. BIM-to-Field to podsekcja modelowania danych, w której cyfrowe dane projektu budowlanego są przenoszone na rzeczywisty plac budowy −
w sposób bardzo dokładny i oszczędzający czas.

Precyzyjne przenoszenie danych pomiarowych musi odbywać się w sposób prosty i bardzo dokładny. Właśnie w tym zasadniczym momencie przy zastosowaniu tradycyjnych, ręcznych metod pomiarowych, np. ławy sznurowej, mogą wkraść się błędy lub nieścisłości, co w dłuższej perspektywie prowadzi do większego nakładu czasu pracy i wyższych kosztów. 

Pomocne może okazać się projektowanie cyfrowe w połączeniu z tachimetrami Hilti. Urządzenia pobierają dane szybko i precyzyjnie. Jeśli użytkownik na planie cyfrowym projektu w tablecie wybierze element tyczenia – punkt, oś konstrukcyjną lub łuk, tablet poprowadzi go dokładnie − działając niczym nawigacja i podając szczegółowe instrukcje − do precyzyjnie zaplanowanej pozycji na placu budowy.

BIM-to-Field na placu budowy

Cyfrowy pomiar budowlany

Korzystając z tachimetrów firmy Hilti możesz przeprowadzić z najwyższą dokładnością proces BIM-to-Field na placu budowy
w trzech prostych krokach. 
Cyfrowe pomiary budowlane pozwalają uniknąć błędów w tyczeniu, które mogą prowadzić do przeróbek, opóźnień, a nawet kar umownych.

PROJEKTOWANIE W BIURZE LUB NA BUDOWIE

Wyznacz swoje punkty pomiarowe na projekcie cyfrowym za pomocą oprogramowania Hilti PROFIS Layout Office, aktualnego oprogramowania CAD lub bezpośrednio na miejscu za pomocą kontrolera.

MONTOWANIE TACHIMETRU NA PLACU BUDOWY

Skorzystaj z automatycznego ustawiania położenia swojego tachimetru i zaimportuj dane do kontrolera.

PRZENOSZENIE DANYCH POMIAROWYCH NA PLACU BUDOWY

Przenieś punkty pomiarowe bezpośrednio na plac budowy za pomocą kontrolera.

Referencje klienta w zakresie metrologii cyfrowej

 • PRODUKTYWNOŚĆ | Jak wprowadzić digitalizację na plac budowy?

  Ze Stef Bud jesteśmy od samego początku budowy. Analiza produktywności pozwoliła nam wypracować konkretne rozwiązania dla Klienta. Efekt? Digitalizacja placu budowy!

Dowiedz się więcej o cyfryzacji i oszczędnościach w technice pomiarowej na placu budowy

Kontroler kosztów na placu budowy

Kontrola kosztów na placu budowy

Z naszych biuletynów dowiesz się więcej o czynnikach generujących koszty na placu budowy oraz o tym, jak możesz uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów, stosując najnowszą technologię Hilti. Opowiemy Ci wszystko o prostej aplikacji w praktyce i korzyściach płynących dla Ciebie.

Do pobrania w formacie PDF
PLT 300 Użytkowanie na budowie

Cyfryzacja techniki pomiarowej i oszczędność kosztów – dzięki tachimetrom firmy Hilti

Przeczytaj nasz biuletyn, aby dowiedzieć się, co sprawia, że tachimetry Hilti górują nad tradycyjnymi metodami pomiarowymi i w jaki sposób urządzenia te pomagają realizować budowę zgodnie z projektem i oszczędzać pieniądze.

Do pobrania w formacie PDF

Jakie są zalety tachimetrów Hilti?

PLT 300 Zastosowanie na placu budowy

Dzięki technice pomiarowej Hilti − na przykład dzięki naszemu tachimetrowi PLT 300 − otrzymujesz kompletne rozwiązanie dla swojego placu budowy od jednego dostawcy. PLT 300 to łatwy w użyciu, samopoziomujący tachimetr budowlany, obsługiwany przez jedną osobę. Automatyczne ustawianie położenia na miejscu budowy zapewnia wysoki komfort pracy i wydajność.

Możesz korzystać również z następujących korzyści:

 • Znacznie większa dokładność pomiarowa w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
 • 10x szybsze tyczenie.
 • Prosta w użyciu i intuicyjna instrukcja obsługi zapewniana przez kontroler - nie jest potrzebna wiedza ekspercka.
 • Precyzyjne przenoszenie danych z programu cyfrowego na rzeczywisty plac budowy i odwrotnie - ogranicza ryzyko powstawania błędów podczas projektowania i realizacji.
 • Oszczędność siły roboczej: cyfrowe tyczenie może być wykonane przez jedną osobę.
 • Wydajne oprogramowanie do łatwej edycji projektów cyfrowych.
 • Szybkie wsparcie ze strony specjalistów ds. techniki pomiarowej Hilti na miejscu, telefonicznie lub zdalnie.
 • Szkolenia − dowiedz się więcej o naszych urządzeniach. Oferujemy indywidualne szkolenie teoretyczne i praktyczne na placu budowy, w Twojej firmie lub w naszych sklepach Hilti.
Poznaj technikę pomiarową Hilti podczas naszej cyfrowej prezentacji produktu. Nasz ekspert ds. techniki pomiarowej wyjaśnia, jak działa tachimetr PLT 300 i w jaki sposób najnowsza technika pomiarowa może pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na placu budowy.

Przegląd rozwiązań BIM-to-Field firmy Hilti

Jesteś ciekawy, jakie są cyfrowe rozwiązania geodezyjne dla placów budowy?

Wypełnij formularz kontaktowy, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do informacji, których potrzebujesz.