Hilti ratuje - wykorzystanie szlifierki w akcji ratunkowej

Urządzenia Hilti pomagają ratować ludzkie życie

Zastosowanie urządzeń Hilti w ratownictwie technicznym

OSP Chotomów, grudzień 2019 r. – Umożliwiają sprawne dotarcie do poszkodowanych, wtedy, gdy ważna jest każda sekunda. Urządzenia firmy Hilti pozwalają strażakom zaoszczędzić niezbędny czas podczas akcji ratunkowych.

 

Urządzenia firmy Hilti, niezwykle skuteczne na placu budowy, znajdują również zastosowanie w przypadku katastrof naturalnych, klęsk żywiołowych oraz podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Są niezawodnym narzędziem, które sprosta ciężkim warunkom pracy strażaków, wspieranych przez Hilti Polska m.in. w ramach akcji #HiltiRatuje. „Pożar potrafi rozwijać się bardzo szybko i intensywnie, dlatego tak ważne jest szybkie dotarcie do jego źródła. Niestety, rzeczywistość nam tego nie ułatwia” – mówi Łukasz Wagner, Business Development Manager FSC w Hilti, a po godzinach strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej Chotomów. 

Hilti ratuje - wykorzystanie przecinarki w akcji ratunkowej

Najważniejszy jest czas

„Naszym podstawowym działaniem jest ratownictwo techniczne, czyli uzyskanie dostępu do osób poszkodowanych” – tłumaczy Łukasz Wagner. „Aby tego dokonać, strażacy muszą pokonać szereg przeszkód, pracując często w niebezpiecznych i gwałtownie zmieniających się warunkach. Podczas pożaru wysoka temperatura i dym są równie niebezpieczne dla ludzkiego życia i zdrowia jak płomienie. Liczy się każda sekunda.”

Hilti ratuje - wykorzystanie piły w akcji ratunkowej

Lekkość i niezawodność

Urządzenia firmy Hilti ułatwiają i przyśpieszają codzienną pracę zespołu Ochotniczej Straży Pożarnej z Chotomowa. Lekka i wytrzymała piła szablasta SR 6-A22 stosowana ze specjalnymi brzeszczotami Fire&Rescue o pogrubionym korpusie umożliwia cięcie metalu o bardzo dużej grubości, np. podczas wyciągania poszkodowanych ze zniszczonych pojazdów. Wydajna i wszechstronna szlifierka kątowa AG 125-A22 z silnikiem bezszczotkowym pozwala sprawnie przecinać kłódki zamków i szyny. Do usuwania elementów stalowych zagrażających życiu może być wykorzystywana piła tarczowa SCM 22, która pozwala ciąć beziskrowo i – co najważniejsze – na zimno. Przy nawet najcięższych pracach, takich jak przecinanie krat w oknach lub cięcie twardych materiałów betonowych, pomaga z kolei kompaktowa i lekka przecinarka spalinowa DSH 600-X. Strażacy często działają w warunkach, które wymagają dodatkowego doświetlenia miejsca działań. W tym przypadku świetnie spisuje się lampa budowlana SL 6-A22 z obrotową głowicą.

Sprzęty na jednej platformie akumulatorowej zapewniają wygodę pracy. „Nie musimy się martwić o wyjmowanie agregatu prądotwórczego. Wszystko czego potrzebujemy znajduje się w jednej walizce. Pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu” – podkreśla Łukasz Prusinowski, strażak z OSP Chotomów.

OSP Chotomów działa już od 1918 roku. Poza walką z żywiołem drużyna OSP przez lata aktywnie uczestniczyła w życiu lokalnej społeczności i angażowała się w działania narodowo-wyzwoleńcze. Obecnie jednostka szczyci się wysoko wykwalifikowaną kadrą i bardzo nowoczesnym sprzętem. Hilti Polska cieszy się z możliwości wspierania tak prężnie rozwijającej się organizacji.

Hilti ratuje -zespół strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Chotomów

Kontakt dla mediów

Filmy z akcji Hilti Ratuje

Piła szablasta SR 6

Film Hilti Ratuje

Szlifierka kątowa AG 125-A22

Film Hilti Ratuje

Przecinarka spalinowa DSH 600-X

Film Hilti Ratuje

Pilarka tarczowa SCM 22

Film Hilti Ratuje

Lampa SL 6

Film Hilti Ratuje