Hilti i DB Schenker wpółpraca

Hilti Polska w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce!


Warszawa, kwiecień 2020 r. - Są takie chwile kiedy chce się pochwalić całemu światu! Z prawdziwą dumą ogłaszamy, iż zajęliśmy 3 miejsce w rankingu Najlepszych Pracodawców w Polsce. Wynik mówi sam za siebie i jest dla nas powodem do prawdziwej dumy. Dodatkowo zostaliśmy także wyróżnieni jako Najlepsze Miejsc Pracy dla Milenialsów. 

 

Please enter alternative text here (optional)16 kwietnia 2020 roku Instytut Great Place to Work, międzynarodowa firma badawcza
i konsultingowa, ogłosił listę Najlepszych Pracodawców. Badanie Great Place to Work® ma ponad trzydziestoletnią historię i niezmiennie jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie.

Instytut Great Place to Work opracował światowy standard dla liderów biznesowych, instytucji badawczych i opinii publicznej, który definiuje, czym jest świetne miejsce pracy. Coroczne badania instytutu reprezentują opinię ponad 12 milionów pracowników tysięcy organizacji z ponad 90 krajów. Instytut co roku wyróżnia firmy, które poprzez realizowanie właściwej polityki motywowania i nagradzania pracowników potrafią uzyskać znakomite wyniki biznesowe

Decydują pracownicy

Laureaci konkursu, wyłonieni spośród firm, które wcześniej zasłużyły na wyróżnienie
 w postaci Great Place to Work®Certified, to ci, których wskazują pracownicy. To ich głos zatem wpływa zarówno na pozycję na liście podczas poszczególnych etapów zmagań
o tytuł, jak i na końcową ocenę. Ankieta, wypełniona anonimowo, decyduje ostatecznie o 2/3 finałowej punktacji. Pozostała pula punktów jest natomiast przyznawana w wyniku oceny audytu kulturowego przeprowadzanego przez sam Instytut.

Tak chcą pracować Milenialsi

Głównemu wydarzeniu towarzyszyło także wskazanie laureatów w odrębnej konkurencji, polegającej na stworzeniu rankingu najlepszych miejsc pracy w ocenie najmłodszych roczników wkraczających na rynek. Tytuł Najlepszego Miejsca Pracy dla Milenialsów Polska 2020 to przepustka w przyszłość i certyfikat nowoczesnego postrzegania przestrzeni zawodowej.Please enter alternative text here (optional)

Definicja świetnego miejsca pracy

Gdy ludzie wyobrażają sobie świetne miejsce pracy często widzą organizację, która oferuje hojne przywileje, wyszukane imprezy i świetne świadczenia. Oczywiście wiele z tych elementów znajdziemy w niejednej firmie z listy Najlepszych Miejsc Pracy, ale definicja najlepszego miejsca pracy idzie dużo dalej. W istocie u podstaw leży bowiem zaufanie, jakim pracownicy obdarzają swoich liderów; duma, jaką odczuwają ze swojej pracy oraz dobre relacje, jakie mają ze swoimi współpracownikami.

 

„Nasze dane pokazują, że świetne miejsca pracy osiągają lepsze wyniki finansowe, rotacja pracowników jest w nich mniejsza, a poziom zadowolenia klientów i pacjentów jest wyższy niż u innych. Ponadto środowiska pracy charakteryzujące się zaufaniem są wspaniałym gruntem dla innowacji, zwinności, trwania pomimo zawirowań i wydajności” – przekonuje Instytut Great Place to Work®.

Więcej o badaniach Instytutu oraz listę certyfikowanych firm i pełny ranking znajdziecie tutaj.

Nasza kultura to podróż

Hilti to miejsce pracy dla wyjątkowych ludzi. Pełnych pasji i energii, konsekwentnych
 i samodzielnych w dążeniu do celu. Odważnie podejmujących ryzyko w imię realizacji swoich celów. To osoby pełne zapału do pracy i nieustannych innowacji, potrafiące dać
z siebie wszystko, by budować świetne relacje z klientami.

Tworzymy różnorodny zespół pod względem płci, wieku, narodowości ale także doświadczeń, poglądów i punktów widzenia, ale łączy nas zaangażowanie, przedsiębiorczość oraz odpowiedzialność. Nasza różnorodność to ogromna siła i motor innowacji. Współdziałamy kreując takie środowisko pracy, w którym wszyscy członkowie zespołu są doceniani i mogą się rozwijać zawodowo.

Wielu z naszych pracowników jest z nami po kilkadziesiąt lat, co najlepiej świadczy o tym, jak bardzo doceniamy ich zaangażowanie. Ludzie Hilti są dla nas ważni na każdym etapie życia zawodowego, dlatego utrzymujemy stały kontakt naszymi emerytami i zapraszamy ich na nasze imprezy firmowe.

Tym, co czyni z naszej firmy tak wyjątkowe miejsce pracy, jest nasza kultura organizacyjna. Składają się na nią osobiste osiągnięcia, praca zespołowa oraz wsparcie. Jesteśmy przekonani, że rozwój firmy jest nierozerwalnie związany z rozwojem osobistym pracowników. Dlatego dajemy im duży zakres odpowiedzialności, skłaniając ich do wejścia w rolę przedsiębiorcy. Oczekujemy od nich, aby działali tak, jak byłaby to ich firma, aby wychodzili spoza strefy komfortu oraz podejmowali skalkulowane ryzyko. Dajemy im swobodę działania, dzięki czemu mają pewność, że ich cenimy, obdarzamy zaufaniem
i upoważniamy do działania. Wytrwale dążą do sukcesu, wiedząc, że w każdej chwili mogą liczyć na wsparcie przełożonych i innych członków zespołu.

Jesteśmy wymagający, ale i troskliwi, stawiamy wyzwania, a zarazem obdarzamy naszych pracowników ogromnym zaufaniem.

Wiarygodny partner i pracodawca

To nie pierwszy raz, gdy jako Hilti Polska znaleźliśmy się w elitarnym gronie Najlepszych.
W poprzednich latach również byliśmy obecni w rankingach Instytutu Great Place to Work 
( 2017 – VII, 2016 - VI 2015- V miejsce). Grupa Hilti zdobywa również międzynarodowe wyróżnienia nie tylko samego Instytutu GPtW, ale także magazyn Fortune czy Sunday Times. Dzięki udziałowi w badaniu Instytutu Great Place to Work® jesteśmy w stanie zweryfikować, co motywuje naszych pracowników a następnie wykorzystać tę wiedzę
w naszych działaniach nad rozwojem kultury firmy, co przekłada się bezpośrednio
na naszą pozycję biznesową na konkurencyjnym rynku. Wierzymy, że znalezienie się
w gronie najlepszych pracodawców w kraju umacnia  wiarygodność firmy i rozpoznawalność marki w oczach partnerów biznesowych i kandydatów do pracy.

Wspólnie tworzymy fantastyczne miejsce pracy!

Dla nas oznacza to możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, realizacji ambicji, ale także radość z codziennej pracy z innymi członkami zespołu i naszymi klientami. W jaki sposób zespół liczący ponad 500 pracowników wie co jako pracodawca robi dobrze, a nad czym powinien popracować? Nieustanna analiza informacji zwrotnych od naszych pracowników stanowi nieodłączny element naszej kultury organizacyjnej. To właśnie ludzie tworzą unikalną wartość Hilti, dlatego bazując na opiniach naszych pracowników wspólnie opracowujemy plany i wprowadzamy szereg zmian mających bezpośredni wpływ na satysfakcję pracowników.

 

W tym roku, po raz pierwszy w dwunastoletniej historii tego konkursu w Polsce, zrezygnowano z wielkiej gali i bankietu a uroczyste ogłoszenie wyników walki o tytuł Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2020 śledzić można było wyłącznie on-line. Przeniesienie tego prestiżowego spotkania do Internetu było konieczne z uwagi na szczególne okoliczności pandemii.

Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę
Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę
Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę

Kontakt dla mediów