Image alt text (optional)

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Godzina pełna innowacji – dostosowana do Twoich potrzeb

Jakie są Twoje najważniejsze i najczęstsze zastosowania? Jakie wyzwania napotykasz w codziennej pracy? Chcemy zaprezentować Ci najbardziej wartościowe innowacje. Dzięki temu możesz z bliska przyjrzeć się naszym urządzeniom i poznać technologie, mając obok siebie specjalistę, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Z chęcią umówimy się na spotkanie!

Innowacje Hilti w instalacjach elektrycznych

Służymy Ci pomocą – od projektu, aż po jego wykonanie

Ładowanie

Z Hilti masz u swojego boku partnera, który od początku do końca wspiera Twoje projekty budowlane w branży elektrycznej swoimi innowacyjnymi produktami i usługami. Bez względu na to, jaką pełnisz funkcję w firmie, chcemy ułatwić Ci codzienną pracę – począwszy od usprawnionych procesów zarządzania, przez bezpieczne technologie, które chronią Twoich pracowników przed uszczerbkiem na zdrowiu, po innowacyjne urządzenia i narzędzia, zapewniające wydajną pracę na budowie.

Projekty w branży elektrycznej obejmują szeroki zakres zadań: klasyczna elektrotechnika, instalacja elektrycznych systemów grzewczych i ochrona przeciwprzepięciowa jest uzupełniona sieciami coraz bardziej złożonych systemów komunikacyjnych i sieci danych, a coraz częściej także inteligentnymi instalacjami domowymi.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na skomplikowane, wysokowydajne instalacje elektryczne, firmy z branży elektrycznej muszą zwiększyć swoją produktywność. Znalezienie i utrzymanie kompetentnych, zmotywowanych specjalistów, sprawne procesy i światowej klasy bezpieczne narzędzia pracy – pomagają osiągnąć niezbędną wydajność.

Poznaj nasze rozwiązania zapewniające szybką, precyzyjną i bezpieczną realizację projektów: od pomiarów, przez wykonywanie szczelin i przecinanie, aż po bierną ochronę przeciwpożarową i dokumentację projektową.

Nasze innowacyjne produkty i rozwiązania dla branży elektrotechnicznej obejmują wszystkie etapy pracy, od pomiarów przepustów, szczelin i cięć, aż po mocowania, bierną ochronę przeciwpożarową i pełną dokumentację.

Pomiary

Dalmierz laserowy PD-CS Hilti

Twój asystent do pomiarów i projektowania – Dalmierz laserowy PD-CS firmy Hilti

Niezależnie od tego, czy chcesz opracować ofertę na budowę, kupić materiały eksploatacyjne, czy po prostu wymierzyć plac budowy: swoimi pomiarami, chcesz szybko podzielić się z innymi uczestnikami projektu budowlanego. Dalmierz laserowy PD-CS Hilti łączy obie te funkcje. Przy jego użyciu, możesz z dużą precyzją mierzyć, fotografować zakres pomiarowy szerokokątnym aparatem fotograficznym na potrzeby określenia długości na podstawie zdjęcia w trudno dostępnych miejscach oraz w szybki i łatwy sposób wysyłać wyniki przez Bluetooth lub e-mail.

Dowiedz się więcej
Laser wieloliniowy

Widzieć lepiej, to mierzyć lepiej – Wieloliniowy laser PM40-MG Hilti

Na placach budowy zdarza Ci się pracować w różnych warunkach oświetleniowych. Powierzchnie, na których rozstawiasz urządzenie pomiarowe, nie zawsze są płaskie. Dzięki zastosowaniu wieloliniowego lasera PM 40-MG Hilti, nie stanowi to już żadnego problemu: dzięki dwóm pionowym i jednej poziomej linii, laser wieloliniowy obejmuje zasięg 360 stopni i umożliwia łatwe przenoszenie wysokości. Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku i urządzenie wykonuje samoczynną niwelację - nawet na pochyłych powierzchniach. Z kolei zielone światło lasera zapewnia czterokrotnie lepszą widoczność linii, nawet w świetle dziennym.

Dowiedz się więcej
Tachimetr budowlany Hilti

Technika pomiarowa dla cyfrowego placu budowy – Tachimetr budowlany PLT-300 Hilti

Pomiar punktów stałych z użyciem tachimetru budowlanego PLT-300 Hilti to niemal dziecinna zabawa - nawet bez specjalistycznej wiedzy lub umiejętności. Obsługa tachimetru odbywa się za pomocą intuicyjnego tabletu sterowania. Dzięki cyfrowo zapisanym projektom budowlanym urządzenie samo wie, gdzie należy je ustawić do pomiarów. W ten sposób pomiary wykonujesz w prosty, precyzyjny i wyjątkowo wydajny sposób, nawet do 60 punktów na godzinę – i potrzebujesz do tego tylko jednego pracownika.

Dowiedz się więcej

Wiercenie przepustów

Młot kombi TE 60 ATC Hilti

Młot kombi TE 60-ATC-AVR

Pragmatyk dla najwyższych wymagań

Podczas wiercenia przepustów dla kabli i korytek kablowych, potrzebne są niezawodne, mocne i bezpieczne narzędzia. Dzięki nowemu młotowi kombi Hilti TE 60, wiercisz i dłutujesz szybko, niezawodnie i niemal nie generując pyłu. Nowy, odłączany kabel pomaga uniknąć awarii: zamiast czekać na czasochłonną i kosztowną naprawę, możesz po prostu wymienić kabel. Oczywiście, młot kombi jest wyposażony w innowacyjne technologie zapewniające bezpieczeństwo pracy, takie jak ATC do aktywnej kontroli momentu obrotowego i AVR do aktywnego tłumienia wibracji.

Znajdź odpowiednie urządzenia
Wiertnica diamentowa DD 11-D HIlti

Wiertnica diamentowa DD 110-W

Wiercenie techniką diamentową bez pyłu i zanieczyszczeń

Otwory na wyłączniki światła i kontakty stanowią znaczną część prac w nowym budynku: w przeciętnym domu jednorodzinnym trzeba wykonania nawet około 150 otworów. Niezależnie od tego, czy wiercisz na mokro, czy na sucho, wydajnym i szybkim partnerem odpowiednim do zastosowań tego typu jest wiertnica diamentowa DD 110 Hilti. Dzięki użyciu wiertnicy, pracujesz szybko, cicho i niemal bezpyłowo – a w połączeniu z systemem zarządzania wodą Hilti WMS 100 – możesz również utrzymać idealną czystość na placu budowy.

Znajdź odpowiednie urządzenia

Praca bezpyłowa

Hilti Kombihammer TE 30-A36

Pył jest wszechobecny na placu budowy i wyjątkowo niebezpieczny dla pracowników: jest najczęstszą przyczyną poważnych, długotrwałych szkód na placu budowy, wyprzedzając nawet szkody spowodowane wibracjami. Ułatwimy Ci ochronę pracowników: dzięki odkurzaczom linii VC masz do wyboru wydajne, uniwersalne odkurzacze do zastosowań mokrych i suchych. Przewodowe, hybrydowe, a nawet bezprzewodowe. A nasze niezależne, przyłączane systemy odpylania nie wymagają nawet odkurzacza.

Dowiedz się więcej

 

 

Technologie wycinania bruzd

PRECYZJA PRZY PEŁNEJ MOCY

Hilti Diamant-Schlitzgerät DC-SE 20

Wycinanie bruzd w ścianach jest wyczerpujące. Wie to każdy, kto chociaż raz w życiu musiał przez dłuższy czas wykonywać tę czynność. Jednocześnie wymagana jest wysoka precyzja. W tym celu potrzebne są urządzenia, które pomimo swojej dużej mocy umożliwiają szybkie, niemal bezpyłowe i dokładne co do milimetra bruzdowanie. 

 

Szybko i precyzyjnie dzięki laserowi: wydajna bruzdownica dla elektryków

Elektryczna bruzdownica DCH 150-SL idealnie nadaje się do szybkiej i prostej instalacji kabli i rur we wszystkich podłożach – przede wszystkim dużej ilości wycinanych bruzd, gdzie ważna jest szybkość, moc i proste cięcie. Głębokość bruzd jest ustawiana indywidualnie do wymiaru 50x50mm, a dzięki laserowi cięcie jest zawsze idealnie proste. Dzięki temu nie trzeba „zatrzymywać” urządzenia i ponownie go uruchamiać. Uchwyty umożliwiają dodatkowo optymalne dopasowanie dłoni dla osób lewo- i praworęcznych, co poprawia ergonomię pracy. W ten sposób praca nie powoduje zmęczenia, jest niemalże bezpyłowa, a co najważniejsze – precyzyjna.

Dowiedz się więcej
AG125

Poręczna nawet w trudno dostępnych miejscach: szlifierka kątowa

Kompaktowa, zwrotna szlifierka kątowa AG 125-19 SE firmy Hilti w połączeniu z osłoną przeciwpyłową DC-EX 125/5"M zapewnia optymalne wsparcie podczas wycinania bruzd nawet w trudno dostępnych miejscach lub w pozycji nad głową. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można wykonywać bruzdy o szerokości 25 mm i głębokości 28mm.

Dowiedz się więcej o szlifierce kątowej Sprawdź osłonę przeciwpyłową
SPX disc

Wytrzymałe tarcze diamentowe do cięcia z optymalną prędkością

Uniwersalne tarcze SPX do cięcia różnych materiałów o średnicy nawet do 150 mm. Dzięki rozmieszczeniu diamentowych segmentów cięcie jest szybkie i precyzyjne, nawet bez dużego nacisku. Ponadprzeciętna wielkość segmentów gwarantuje trwałość tarczy, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Dłutowanie

TE 6

Szybki i prosty montaż koryt kablowych

Po bruzdowaniu, wykonuje się dłutowanie bruzd, a następnie – jeśli to konieczne – wgłębienia korygowane są za pomocą dłuta. Przy pewnych zastosowaniach i rodzajach podłoża można dłutować szczeliny bez użycia bruzdownicy czy szlifierki kątowej. Bez znaczenia na jaką metodę wycinania bruzd się zdecydujesz –  używając młota kombi TE 6-A22 lub młota dłutującego TE 300-A36, zachowasz bezpieczeństwo dłutowania. Oba urządzenia są bezprzewodowe – zasila je akumulator. Pracujesz elastycznie niezależnie od lokalizacji. W każdej chwili możesz skorzystać z akumulatora innego urządzenia z tej samej platformy akumulatorowej. Utrzymujesz produktywność przez cały dzień.

Znajdź odpowiednie urządzenia
DX 5 F8, DX 5 F8, deflection head, track fastening to ceiling, interior finishing, X-U concrete nail

Wykonywanie przepustów i usuwanie płytek

Zależy Ci na wydajności i bezpieczeństwie przy usuwaniu płytek i wykonywaniu przepustów?

Wypróbuj niezwykle wydajny młot kujący TE 500-AVR. Dzięki najniższemu poziomowi wibracji w swojej klasie wagowej, oszczędza Twoje stawy. Możliwość wymiany przewodu zasilającego, pozwala Ci wyeliminować ewentualne awarie i przestoje spowodowane pęknięciem kabla. 

Znajdź odpowiednie akcesoria

Cięcie

Cięcie każdego materiału

Pilarka tarczowa SCM 22-A Hilti

Możliwość szybkiego, precyzyjnego cięcia sprawia istotną różnicę na budowie. Od korytek kablowych, poprzez balustrady z różnych materiałów, aż po pręty gwintowane - zastosowania urządzeń tnących są tak różnorodne, jak place budowy. Dzięki narzędziom tnącym naszej platformy 22V możesz pracować elastycznie i bezpiecznie – od szlifierek kątowych po akumulatorowe pilarki tarczowe. Nasza wszechstronna szlifierka kątowa AG 125-19 SE to najsilniejsze urządzenie tnące w swojej klasie. Akumulatorowa pilarka tarczowa Hilti SCM 22-A z łatwością przecina metal, rury, blachę, metalową siatkę, szyny i profile. Dzięki tej kompaktowej pilarce możesz pracować elastycznie, szybko i z niewielką ilość generowanych iskier, nawet w trudnodostępnych miejscach pracy.

Mocowanie

Efektywne rozwiązania w zakresie montażu bezpośredniego

Systemy montażu bezpośredniego to idealny wybór, jeśli chcesz wykonać mocowania szybko, bezpiecznie i w korzystnej cenie. Dzięki zastosowaniu akumulatorowego osadzaka BX 3-ME Hilti możesz wygodnie i szybko wykonać mocowania seryjne - na przykład przy podłączaniu kanałów kablowych, kabli, skrzynek przyłączeniowych lub przyłączy światła. Smukły korpus osadzaka BX 3-ME pozwala na dotarcie nawet do trudnodostępnych przestrzeni roboczych. Ogromna zaleta bezpośredniego mocowania w trybie akumulatorowym: nie musisz przerywać pracy z uwagi na konieczność wymiany nabojów gazowych lub proszkowych. Ponadto pracujesz bez odrzutu, bezzapachowo i cicho.

Rozwiązania Hilti dla utrzymania funkcjonalności

Produktywne rozwiązania w zakresie podtrzymania funkcji elektrycznych

Możliwość podtrzymania funkcji elektrycznych urządzeń w przypadku pożaru ratuje życie ludzkie i pozwala na uniknięcie szkód. Elementy konstrukcyjne służące do zapewnienia podtrzymania funkcji są zwykle montowane w dużych ilościach – co oznacza, że muszą być instalowane w wydajny sposób. Nasze metalowe pałąki do przewodu X-EKB-FE MX posiadają aprobatę w zakresie podtrzymania funkcji elektrycznych  i pozwalają na niezwykle szybki, prosty, a także niezawodny montaż na sufitach i ścianach.

Cięcie i zaciskanie kabli elektrycznych

Cięcie kabli elektrycznych

Cięcie kabli elektrycznych jest teraz mniej pracochłonne i bardziej bezpieczne. Dzięki akumulatorowym hydraulicznym nożycom do kabl NCT 53-A firmy Hilti przetniesz kabel Al/Cu o grubości do 50 mm, a używając nożyc NCT 85-A – nawet do 85 mm średnicy zewnętrznej. Przy pomocy NCT 25-A można także bezproblemowo przeciąć kabel ACSR z rdzeniem stalowym o grubości do 22 mm. Nożyce otwierają się automatycznie po przecięciu, a wszystkie urządzenia działają na platformie 22V.

Przejdź do akumulatorowych nożyc do kabli
Cutter Crimper HNA Applications

Zaciskanie kabli elektrycznych

O jeden problem z kablami mniej – możesz zaciskać kable elektryczne w łatwy sposób, używając akumulatorowej hydraulicznej zaciskarki do kabli na platformie 22V. W zależności od danego zastosowania, zaciskarka trzpieniowa NCR 60-A nadaje się do kabli AL/Cu do 240 mm², natomiast  zaciskarka do kabli NCR 120-A – do kabli i przewodów do 400 mm². 

Przejdź do akumulatorowych zaciskarek

Narzędzie uniwersalne do cięcia i zaciskania kabli

To lekkie i kompaktowe narzędzie o sile nacisku 53 kN może zaciskać nie tylko złącza Al/Cu o przekroju do 300 mm², ale także ciąć wzmocnione stalą kable ACSR o średnicy do 21 mm. Może również przecinać kable AL/Cu o średnicy do 33 mm. Odpowiednią do danego zastosowania szczękę wymienia się jednym ruchem ręki, szybko i w nieskomplikowany sposób – i można pracować dalej!

Przejdź do narzędzia uniwersalnego NUN 54-A

Nasze usługi w ramach Zarządzania Flotą

W ramach naszych usługi Zarządzania Flotą coroczna inspekcja zaciskarek do kabli jest bezpłatna.

Skontaktuj się ze swoim doradcą z Hilti i zapytaj o ofertę w ramach usługi Zarządzania Flotą, dotyczącą naszych zaciskarek do kabli.

1 / 2
Akumulatorowe nożyce do kabli NCT 53-A

Zasilane akumulatorem nożyce do kabli do cięcia kabli aluminiowych (Al) i miedzianych (Cu) o średnicy do 50 mm.

2 / 2
Uniwersalne narzędzie NUN 54-A do cięcia i zaciskania

Uniwersalne narzędzie z wymiennymi szczękami.

AKCESORIA DO ZACISKAREK I NOŻYC DO KABLI

Praca ze sprawdzonym systemem Hilti: oferujemy szczęki wymienne do naszych narzędzi uniwersalnych NUN 54-A oraz sześciokątne praski zaciskowe zgodne z DIN do zaciskarek do kabli NUN 54-A i NCR 120-A.

Szczęki wymienne

Przejście z cięcia na zaciskanie jest bardzo proste. Masz do wyboru trzy szczęki wymienne do uniwersalnego narzędzia NUN 54-A: jedna do zaciskania (NCR J SU) i dwie do cięcia kabli Al/Cu (NCR J ALCU) albo wzmocnionych stalą kabli i przewodów (NCR J ACSR).

Przejdź do szczęk wymiennych

Sześciokątne wkładki praski do zaciskania

Sześciokątne praski można wykorzystywać w zaciskarkach do kabli od 6-300 mm² do zaciskania zgodnie z normą DIN w aluminium i miedzi. Praski są oznaczone w zależności od wielkości symbolem NCR 6T NCR 12T.

Przejdź do prasek zaciskowych

Wymiana ostrzy tnących

Ostrza tnące są narażone na wysokie obciążenie. Aby można było szybko kontynuować pracę, ułatwiliśmy ich wymianę: wszystkie ostrza NBK do narzędzia uniwersalnego NUN 54-A i nożyc NCT 25-A można wymieniać samodzielnie.

Przejdź do zestawów ostrzy tnących

Systemy instalacyjne

Systemy szyn montażowych MQ Hilti

Elastyczne systemy do mocowań sufitowych

Zazwyczaj w elektrotechnice za pomocą systemów instalacyjnych przenosi się średnie i duże obciążenia. Ważne jest, aby systemy te były łatwe w montażu. System szynowy Hilti MQ jest nie tylko cynkowany ogniowo – co stanowi ogromną zaletę w instalacjach elektrycznych. Poszczególne komponenty można również zakupić we wstępnie zmontowanym stanie, dzięki czemu są gotowe do użycia. Gwarantuje to szybki i bezpieczny montaż. Dostępne są różne kombinacje i możliwość regulacji za pomocą połączeń śrubowych, co daje Ci elastyczność i nie wpływa negatywnie na stabilność systemu.

Dowiedz się więcej
System szyn montażowych MQ Hilti

Idealne połączenie: systemy szyn montażowych MQ i kotwa wkręcana z rodziny HUS firmy Hilti

Kotwy wkręcane HUS są idealnym rozwiązaniem dla mocowań wtórnych: wymagają mniej wiercenia i użycia młotka, co znacznie ułatwia prace prowadzone nad głową. Nasze systemy szynowe MQ są dokładnie dopasowane do kotew wkręcanych HUS. To sprawia, że wykonanie mocowań w pełni odpowiadających aprobacie jest jeszcze łatwiejsze.

Dowiedz się więcej

Uziemienie i wyrównanie potencjałów

L063766.tif,  TE H28 PD

Ochrona odgromowa

Przepięcia spowodowane piorunami mogą być niebezpieczne dla budynków, sprzętu i elementów elektronicznych. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia, niezbędny jest skuteczny system ochrony odgromowej, dostosowany do sytuacji i lokalnych warunków. Niezależnie od  przypadku, zwieńczeniem takiego systemu jest uziemienie głębokie. Dzięki zastosowaniu naszego prostego w obsłudze narzędzia do prac wyburzeniowych TE 3000, uziemnik głęboki jest błyskawicznie wbijany w ziemię – i to przy niskim poziomie wibracji.

Znajdź odpowiednie urządzenia

Realizacja założeń przeciwpożarowych

W Hilti wiemy, że poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego tylko częściowo zależy od jakości produktu. Dopiero połączenie aktualnej wiedzy, niezawodnych i łatwych w instalacji produktów oraz obszernej dokumentacji sprawiają, że Twój projekt ochrony przeciwpożarowej jest bezpieczny. Towarzyszymy Ci na każdym z trzech etapów projektu budowlanego, od szkolenia przez odpowiednie produkty, aż po kompletną dokumentację, wspierając Cię naszym długoletnim doświadczeniem.

Szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej

Wiedza ekspercka w zakresie bezpiecznej ochrony przeciwpożarowej. Rozwiązania w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej są zasadniczym elementem konstrukcyjnej ochrony przeciwpożarowej. Projektanci i instalatorzy muszą nieustannie poszerzać wiedzę dotyczącą produktów i aprobat, aby znać aktualny i obowiązujący poziom techniczny - nawet wtedy, gdy kwestie bezpieczeństwa pożarowego zleca się podwykonawcy. Pamiętaj, że sprawdzenie prawidłowości instalacji zależy od Ciebie. Oferujemy kompleksowe, ukierunkowane na praktykę, szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, zarówno dla projektantów, jak i instalatorów.

Wkrótce

Menadżer zarządzania dokumentacją CFS-DM

Niezawodne dokumentowanie projektów przeciwpożarowych. W biernej ochronie przeciwpożarowej, oprócz bezpie­cznych, efektywnych produktów i dobrze wyszkolonych specjalistów, wymagana jest kompleksowa dokumentacja projektu i rozwiązań przeciwpożarowych. Prace podwykonawców również wymagają precyzyjnego udokumentowania. Dzięki naszemu menadżerowi dokumentacji CFS-DM sporządzisz dokumentację z zakresu ochrony przeciwpożarowej w kompletny, bezbłędny i skuteczny sposób.

Menadżer CFS-DM

Rozwiązania z zakresu biernej ochrony przeciw­pożarowej

Elastyczne rozwiązania przeciw­pożarowe dla każdego przepustu. Wszelkie przepusty pod korytka kablowe lub kable, które są elementem instalacji elektrycznej, muszą być odpowiednio zabez­pieczone w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciw­pożarowego. Dotyczy to zarówno remontowanych, jak i nowych budynków. Z tego względu oferujemy szeroki wybór rozwiązań z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej, od plastrów przez rękawy ogniochronne po pianki ognioodporne, oraz systemy mieszane biernych zabezpieczeń pożarowych. Wiele z naszych rozwiązań cechuje elastyczność - możemy je zainstalować i cały czas rozbudowywać np. w celu położenia dodatkowych kabli. Rozwiązania Hilti są proste w projektowaniu i montażu oraz zapewniają odpowiednią odporność ogniową . Łatwość czy możliwość wielokrotnego użytku pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Systemy przeciwpożarowe