REFERENCJE Z INWESTYCJI

Dowiedz się, jak wykorzystaliśmy kotwy Hilti w różnych inwestycjach na całym świecie

Uczestniczymy w budowie obiektów będących jednymi z najbardziej spektakularnych osiągnięć inżynierii na całym świecie.

Poznaj korzyści wynikające ze stosowania naszych systemów kotwienia.

Hala WESEM

Zastosowane produkty, rozwiązania na tej inwestycji pozwoliły na szybsze przeprowadzenie prac montażowych oraz prowadzenie prac w warunkach bezpiecznych dla operatora. Finalnie kiedy Inwestor poprosił o sprawdzenie zamocowań Wykonawca po przeprowadzeniu testu otrzymał pełny raport potwierdzający jakość zamocowania.

Dowiedz się więcej

Tunel S7 w Skomielnej - Podbudowa, Natrysk, Wentylatory

Mocowanie kap chodnikowych za pomocą systemu kotwy talerzowej Hilti w ilości ok. 4 000 szt. Doskonale wpisaliśmy się w wymogi projektanta poprzez żywicę HIT RE 500 V3.

Dowiedz się więcej

Bosch Mirków

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa podwrocławskiej fabryki, w której produkowane są elementy układu hamulcowego. Inwestycja w Mirkowie pod Wrocławiem, w Wałbrzyskiej SSE INVEST-PARK

Dowiedz się więcej

Tunel S7 w Skomielnej - mocowanie rusztowań

Podczas prac związanych z mocowaniem rusztowania jezdnego przy betonowaniu obudowy stałej Tunelu na odcinku trasy S7 Naprawa- Skomielna Biała szukano rozwiązań, które będą sprawdzone i bezpieczne a także będą posiadały cała niezbędną dokumentację techniczną. System Hilti uzupełniony o doradztwo inżynierów Hilti na budowie świetnie sprawdził się w tej aplikacji.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Hotel "Jantar" w Szczecinie - instalacja fotowoltaiczna

Mocowanie paneli fotowoltaicznych to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w aspekcie ekologii i ratowania Ziemi przed zmianą klimatu. Jako firma HILTI na tej inwestycji zaproponowaliśmy system podkonstrukcji fasad wentylowanych typu EuroFox, który umożliwił szybkie i bezpieczne zamontowanie paneli, co sprawiło iż efekt końcowy nie tylko jest wydajny i proekologiczny ale też niezwykle atrakcyjny architektonicznie. oraz posiada wszystkie wymagane przez Inwestora aprobaty i dopuszczenia na rynku Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej

"Zielona ściana" przy osiedlu na ul. Stalowej w Warszawie

Konstrukcja wsporcza tak zwanej „zielonej ściany” została zamocowana do podłoża murowego za pomocą kotew Hilti typu HRD14. Dzięki oprogramowaniu Profis Engineering można bez problemu wykonać niezbędne obliczenia wytrzymałościowe projektowanych zamocowań. To bardzo proekologiczne rozwiązanie które zostało wsparte systemem kotew Hilti.

Dowiedz się więcej

Barierki na osiedlu przy ul. Stalowej w Warszawie

Jednym z ważniejszych elementów architektonicznych budynków wielorodzinnych są balkony oraz rodzaj zastosowanych tam barierek ochronnych. W budynkach przy ul Stalowej w Warszawie zastosowany system kotwienia chemicznego umożliwił szybki i bezpieczny montaż oraz zapewnił wszystkie wymagane przez Inwestora aprobaty i dopuszczenia na rynku Unii Europejskiej. Dzięki oprogramowaniu Profis Engineering można było bez problemu wykonać niezbędne obliczenia wytrzymałościowe projektowanego mocowania.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Biurowiec Centrum Usług Publicznych w Opolu

Przedmiotem inwestycji była budowa 2 budynków biurowych jako Centrum Usług Publicznych w Opolu. Budynki zostały połączone łącznikiem. Będzie tam: Miejskie Centrum Świadczeń, Wydział Polityki Społecznej, Wydział Spraw Obywatelskich, USC, Wydział Lokalowy, Wydział Komunikacji i Transportu, Miejski Zarząd Dróg, budynek Izby Skarbowej i Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu. Ta inwestycja pozwoliła nam zastosować szereg rozwiązań HILTI wspierających ją podczas realizacji min. mocowanie instalacji, montaż profili pod zabudowę G-K, montaż tras kablowych, mocowanie izolacji i innych).

Dowiedz się więcej

Brama Oławska

Przedmiotem inwestycji była budowa budynku biurowo-usługowego PZU, o nazwie Brama Oławska. Budynek spełni wymogi systemu certyfikacji BREEAM i Excellent. Podczas realizacji tej inwestycji HILTI zaproponowało min. montaż stolarki aluminiowej oraz konsol systemu fasadowego montowanego na kotwach HST3.

Dowiedz się więcej

Młyn Różanka - rewitalizacja Kaszarni

Przedmiotem rozwiązania technicznego była rewitalizacja zabytkowego budynku dawnej Kaszarni funkcjonującej jako cześć kompleksu dawnego Młyna Różanka na nowoczesne apartamenty . Podczas tej realizacji zastosowaliśmy nasze nowoczesne rozwiązanie REBAR polegające na wklejaniu prętów zbrojeniowych zarówno w beton jak i w podłoże murowe. To rozwiązanie miało za zadanie zespolenie starej konstrukcji murowej z nowo projektowaną konstrukcją żelbetową stropów, ścian słupów oraz schodów.

Dowiedz się więcej

Droga Ekspresowa S5

Droga Ekspresowa S5 to trasa biegnąca z południa w kierunku północnym spinać będzie cztery wielkie aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju. Znacznie poprawi dostępność ekonomiczną i komunikację w regionie, zostanie skrócony czas podróży i poprawiony komfort jazdy, zwiększy się bezpieczeństwo ruchu. Przy tej inwestycji mogliśmy jako HILTI zaaplikować kilka rozwiań z naszego portfolio min: Kotwę talerzową, mocowanie deski gzymsowej, mocowanie krawężników czy szalunków.

Dowiedz się więcej

Muzeum Wojska Polskiego

O budowie Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej zdecydowano w 2006 roku. Cały proces inwestycyjny trwa już ponad 12 lat. Choć budowa siedziby Muzeum Wojska Polskiego na warszawskiej Cytadeli rozpoczęła się w 2018 roku, to zlokalizowanie go w Cytadeli rozważano już w latach 60-70 XX wieku, a wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce już w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.

Dowiedz się więcej

Młyn Maria we Wrocławiu

Młyn Maria jest obiektem niezwykłym ze względu zarówno na swoją już 800 letnią historią jak i na swoje położenie. Właśnie w takiej historycznej konstrukcji Hilti mogło zaproponować rozwiązanie polegające na wklejaniu prętów zbrojeniowych wspierających renowację tego obiektu oraz nadanie mu nowej funkcjonalności.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

S61 Szczucin – Ełk Południe

S 61 to jedna z planowanych głównych arterii Polski pod nazwą Via Baltica. To właśnie przy tej budowie mogliśmy zaproponować klientów nowoczesny sposób mocowania tzw. kapy mostu za pomocą kotew wklejanych HILTI. To rozwiązanie przyczyniło się zarówno do przyspieszenia samego procesu budowy jak i bezpieczniejszej realizacji tego zadania.

Dowiedz się więcej

Piekarnia Szwajcarska Inter Europol

Przebudowana dużej piekarni spożywczej polegającej na modernizacji i przebudowie instalacji pary, gdzie jako Hilti mogliśmy zaproponować pełen pakiet rozwiązań opartych na systemie zakotwień i systemu instalacyjnego.

Dowiedz się więcej

Sąd Rejonowy w Toruniu

Podczas wznoszenia Sadu Rejonowego w Toruniu zostało wykorzystane nowoczesne rozwiązanie mocowania wełny mineralnej do ścian żelbetowych. Pozwoliło to uzyskać efekt gotowego ocieplenia i gotowej elewacji w bardzo krótkim czasie. Do mocowania użyto ponad 100 tysięcy łączników HILTI.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Tremonti ski & bike resort

Budowa wysokiej jakości kompleksu apartamentowego, przy której wykorzystano systemy instalacyjne i kotwowe Hilti.

Dowiedz się więcej

AUTOSTRADA A1 ODC. A

Inwestycja zakłada budowę odcinka A autostrady A1 na odcinku od Tuszyna (bez węzła) do węzła Bełchatów (z węzłem). Inwestycja wiązała się z szeregiem wyzwań, które udało się rozwiązać z pomocą Działu Technicznego Hilti.

Dowiedz się więcej

Salon MERCEDES-BENZ Gołęczów

Potężny obiekt Mercedes w Golęczewie specjalizuje się we wszystkich typach pojazdów. Dzięki wsparciu Hilti udało się zamontować podnośniki na hali serwisowej.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

ORIENTARIUM ŁÓDŹ

Na terenie Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego powstaje ogromny kompleks hodowlano-wystawienniczy - Orientarium. Inwestycja obejmie połowę obecnego terenu ZOO. Podczas budowy wykonawca zdecydował się na systemy kotwiące Hilti.

Dowiedz się więcej

DK 8 Porosły - Białystok

Podczas budowy Drogi Krajowej 8 (Węzeł Porosły-Białystok) klient napotkał wiele wyzwań związanych z montażem kotew, gdzie nieocenione okazało się wsparcie Hilti.

Dowiedz się więcej

Lixa - Budynek B

Lixa B to 8-kondygnacyjny budynek biurowy, przy budowie którego wykorzystane systemy kotwowe Hilti.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Apartamenty Nowe Orłowo

Nowe Orłowo jest kameralnym osiedlem, które tworzą dwu i trzy-piętrowe budynki. Pod okiem naszego Zespołu Wparcia Technicznego udało się stawić czoła wyzwaniom związanym z montażem fasad.

Dowiedz się więcej

Przebudowa supermarketu w Bydgoszczy

Przebudowa centrum handlowego w Bydgoszczy , ul Toruńska 101. Wykonano zamocowania Rebar i użyto kotew Hilti.

Dowiedz się więcej

A1 ODC E POLAQUA

Inwestycja zakłada budowę odcinka E autostrady A1 na odcinku od granicy województwa łódzkiego/śląskiego do węzła Rząsawa. Dzięki owocnej współpracy z firmą POLAQUA łączniki do kap chodnikowych zostały dobrane w sposób optymalny co pozwoliło zmniejszyć koszty kontraktu.

Dowiedz się więcej

S19 LUBLIN - SOKOŁÓW MŁP – OBWODNICA M. KRAŚNIK

Mocowanie kap chodnikowych za pomocą systemu kotwy talerzowej Hilti w ilości ok. 4 000 szt. Doskonale wpisaliśmy się w wymogi projektanta poprzez żywicę HIT RE 500 V3.

Dowiedz się więcej

Koksownia Przyjażń - Zarmen

Inwestycja pozwoli na obniżenie emisji pyłu, dwutlenku siarki, tlenków węgla i azotu liczonych w dziesiątkach ton rocznie. Modernizacja baterii koksowniczej nr 4 w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej ma przynieść realne korzyści środowiskowe przy jednoczesnej redukcji kosztów produkcji koksu i utrzymaniu wysokich parametrów jakościowych. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych przewidywane jest znaczące ograniczenie emisji do atmosfery. Wykonawcą zadania głównego w obszarze budowy samej baterii nr 4 jak i zadań towarzyszących w tym montaż podkładów kolejowych jest firma ZARMEN Sp. z o.o.

Dowiedz się więcej

Legia Training Center

Jednym z najnowocześniejszych obiektów treningowych w naszej części Europy będzie Legia Training Center. Przy budowie obiektu dla graczy Ekstraklasy i członków akademii zostały wykorzystane kotwy chemiczne Hilti.

Dowiedz się więcej

Elektrownia Jaworzno

Nowa elektrownia w Jaworznie będzie w stanie zaopatrzyć w energię elektryczną 2,5 mln gospodarstw domowych. A na wszystkich obiektach nowego bloku elektrowni wykorzystano kotwy Hilti.

Dowiedz się więcej

Dworzec Zachodni Warszawa - S-MD

Przebudowa Dworca Zachodniego w Warszawie realizowana przez BUDIMEX. Zadanie w obszarze konstrukcji stalowych realizuje Mostostal Kraków. Przebudowa ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo pasażerów oraz poprawić przepustowość zarówno w ruchu kołowym jak i pieszym. Zapewnić dostęp do nowoczesnej infrastruktury transportowej dla użytkowników zwiększyć atrakcyjność, zwiększenie mobilności regionalnej. Realizacja projektu przyczyni się do polepszenia połączeń kolejowych w Polsce.

Dowiedz się więcej

Varso Warszawa

Varso – kompleks budynków biurowych w warszawskiej dzielnicy Wola, na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Wchodzący w skład kompleksu wieżowiec Varso Tower jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Fabryka katalizatorów BASF

Fabryka katalizatorów BASF Fabryka BASF w Komornikach została uznana za najlepszą inwestycję zagraniczną 2012. Podczas budowy wykorzystano kilka rozwiązań inżynierskich Hilti, wszystko pod okiem naszego Zespołu Wparcia Technicznego!

Dowiedz się więcej

Centrum logistyczne Bronisze 7R

Podczas budowy centrum logistycznego Bronisze7R w aglomeracji warszawskiej zastosowano nowoczesne rozwiązania energooszczędne. Klient wykorzystał nasze kotwy chemiczne do kotwienia obojników na wymagającym podłożu.

Dowiedz się więcej

Termomodernizacja budynku Rembud Comfort

Przy termomodernizacji budynku w Katowicach zastosowano kotwy Hilti, które są w stanie przetrwać kolejne 50 lat. Dzięki temu na budowie zaoszczędzono połowę czasu przy kotwieniu. A wszystko przy wsparciu inżynierów Hilti.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Obwodnica Ostródy

Proces inwestycyjny jest związany z budową drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko mazurskim na odcinku wokół miasta Ostróda. Na budowie zastosowano technologie kotwienia i wiercenia Hilti.

Dowiedz się więcej

Wiadukt Biskupia Górka

Na terenie budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku odkryto relikty XVII wiecznego Bastionu Wiebego, elementu nowożytnych fortyfikacji Gdańska. W zamocowaniu instalacji elektrycznych wiaduktu pomogło zastosowanie naszych systemów montażowych.

Dowiedz się więcej

Wieża Jasna Góra

Mury wieży jasnogórskiej wzniesiono z użyciem stalowej konstrukcji. Ze względu na nieokreślone nośności murów, na podstawie testów zamocowania zastosowano żywice Hilti HY 270.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Apartamenty Dolny Mokotów

Apartamenty Dolny Mokotów to dwa budynki o eleganckiej i nowoczesnej architekturze przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Klient skorzystał z kotwienia barierek za pomocą kotwy rozprężnej Hilti.

Dowiedz się więcej

Budowa obwodnicy Olsztyna

Dzięki budowie obwodnicy Olsztyna poprawi się dostępność ekonomiczna i komunikacyjność regionu. Do prac wykorzystano sprzęty i rozwiązania Hilti: mocowanie kotew oraz wiercenie w technologii Safe-Set i tradycyjnej.

Dowiedz się więcej
Technopark Pomerania

Technopark Pomerania

Technopark Pomerania to zespół obiektów zarządzanych przez Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny, gdzie realizowane są programy wsparcia rozwoju przedsiębiorstw.

Dowiedz się więcej
Piastów Office Center

Piastów Office Center

Piastów Office Center to zespół trzech budynków biurowych klasy A zlokalizowanych w Szczecinie przy jednej z głównych ulic.

Dowiedz się więcej
Terminal kontenerowy w Kutnie

Terminal kontenerowy w Kutnie

Nowoczesny Terminal Kontenerowy zlokalizowany w Kutnie (woj. Łódzkie, około 120 km od Warszawy) umożliwia szybką i nastawioną na optymalizację kosztów obsługę ładunków napływających do Polski Centralnej.

Dowiedz się więcej
Elektrownia Battersea w Londynie

Sky Sawa, Warszawa

Wieżowiec SKYSAWA został wybudowany w Warszawie w obszarze dzielnicy Śródmieście przy ul. Świętokrzyskiej. Inną jego nazwą jest PHN Tower. Konstrukcja wieży wystartowała w czerwcu 2019 i dobiegła końca w 38 miesięcy. Powierzchnia użytkowa tej wielopiętrowej wysokościowca sięga 65 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmuje powierzchnia biurowa - niemal 37 tys. metrów kwadratowych.

Dowiedz się więcej
Systemy mocowania - wymiana suszarek na pranie Hong Kong

Budynek Komorowskiego 6 Warszawa

Czy wiesz, że jedno zaciśnięcie dozownika ręcznego to ok 5 - 6 ml żywicy, co przy 60 żywicach HIT-HY 200 500 ml daje nam 6000 uciśnięć? Pomyśl ile czasu klient zaoszczędził korzystając z dozownika akumulatorowego HILTI HDE 500-A22

Dowiedz się więcej
Most Bund Garden, Pune, Indie

Baltic Waves Resort, MIędzyzdroje

Baltic Waves Restort to zespół trzech apartamentowców z elewacją w kształcie fal.

Dowiedz się więcej