Image alt text (optional)

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU REMBUD COMFORT

Firma wykonawcza / inwestor: Rembud Comfort / SM Silesia

Data rozpoczęcia inwestycji:  luty 2019

Planowana data zakończenia inwestycji: lipiec 2019

Dzięki Hilti, na danej budowie zaoszczędzono: 1/2 czasu przy kotwieniu.

Termomodernizacja budynku w Katowicach przy ul. Łętowskiego 14 wraz ze wzmocnieniem istniejących płyt kotwami Hilti HWB Basic.

Czy wiesz, że… kotwy użyte w projekcie są przystosowane by przetrwać minimum kolejne 50 lat !!!

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

  1. Kotwienie prefabrykowanych płyt trójwarstwowych za pomocą systemu kotwy Hilti HWB Basic w ilości około 800 sztuk. Do tej aplikacji wykorzystano żywicę hybrydową typu HIT-HY 200-A oraz pręty gwintowane typu HIT-C-R M20.
  2. Mocowanie mające na celu zespojenie warstwy fakturowej, izolacyjnej oraz konstrukcyjnej budynku za pomocą systemu składającego się z żywicy.
  3. HIT-HY 200-A i prętów gwintowanych HIT-C-R wykonanych ze stali nierdzewnej.
  4. W dobie docieplania budynków wykonanych w technologii wielkopłytowych prefabrykowanych ścian warstwowych zaleca się wzmocnienie i odciążenie wieszaków znajdujących się w płycie za pomocą kotew HWB Basic, które gwarantują nam długoletnie użytkowanie budynków wykonanych w technologii wielkopłytowej.

OPIS WSPÓŁPRACY

Firma Rembud Comfort zgłosiła się z prośbą o pomoc przy termomodernizacji budynku i doborze odpowiedniego systemu kotwienia. Inżynierzy z firmy Hilti po konsultacji z firmą wykonawcza i zapoznaniem się z projektem wykonali odpowiednie obliczenia oraz przygotowali niezbędne rysunki rozmieszczenia kotew. Przedstawiony system był bardzo atrakcyjny dla wykonawcy szczególnie pod względem prostoty montażu oraz brakiem konieczności wiercenia pod skosem. Na placu budowy przed montażem kotew, firma Rembud Comfort została gruntownie przeszkolona. Natomiast po wykonaniu zamocowań inżynier z firmy Hilti w obecności kierownika budowy oraz inspektora budowy przeprowadził test wyrywania kotew certyfikowanym urządzeniem firmy Hilti.