Image alt text (optional)

Wiadukt Biskupia Górka Gdańsk

Firma wykonawcza: ELDRO BUDOWA Sp. z o. o.

Data rozpoczęcia inwestycji:  2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 2019

Inwestor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Budowa nowego Wiaduktu Biskupia Górka – wartość inwestycji 143 mln PLN.

Czy wiesz, że… na terenie budowy nowego wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku odkryto relikty XVII-wiecznego Bastionu Wiebego, elementu nowożytnych fortyfikacji Gdańska. To murowana z cegły kazamata, w której wnętrzu kryją się tunele o długości kilkunastu metrów.

Zastosowanie naszych systemów montażowych MQ w ocynku ogniowym pozwoliło na sprawne i szybkie zamocowanie instalacji elektrycznych pod wiaduktem, co było kluczowe zwłaszcza nad istniejącym torowiskiem, które było wyłączane z ruchy jedynie na parę godzin w nocy.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Ramy wsporcze dla rur HDPE wypełnionych przewodami elektrycznymi – szyny systemu MQ –F w ocynku ogniowym oraz specjalne stopy MQP-G F niwelujące kąt nachylenia wiaduktu.

OPIS WSPÓŁPRACY

Warunkiem koniecznym zastosowania konstrukcji Hilti było znaczne przyspieszenie prac montażowych, które były wykonywane w trudnych warunkach. Zaproponowano klientowi firmie Eldro rozwiązania systemowe MQ w ocynku ogniowym, które wykonawca mógł wstępnie sprefabrykować sobie przed. Co znacznie przyspieszyło pracę na wiadukcie. Dzięki stopom MQP-GF rozwiązano problem pionizacji konstrukcji wsporczych. Bezpieczeństwo zamocować zagwarantował zastosowany system kotew HST 3 R wraz
z narzędziem do osadzania HS-SC.