WSKAZÓWKI DO PROJEKTOWANIA MODUŁOWYCH SYSTEMÓW PODWIESZANIA I MOCOWANIA CIĄGÓW INSTALACYJNYCH

Jak zaprojektować system mocowania instalacji?

W Hilti posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu modułowych systemów podwieszania i mocowania ciągów instalacyjnych na całym świecie.

Chętnie podzielimy się naszą wiedzą, by uczestniczyć w tworzeniu nowych, innowacyjnych konstrukcji. Będziemy Ci towarzyszyć przy realizacji wszelkich projektów budowlanych, od obciążeń statycznych, po instalacje specjalistyczne, uwzględniające konieczność zapewnienia ochrony przeciwpożarowej, izolacji dźwiękowej czy ochrony przed wstrząsami sejsmicznymi.

Zapewnimy kompleksową pomoc, wykorzystując nasze zasoby takie jak m.in. oprogramowanie do projektowania czy dane techniczne. Na każdym etapie prac nasi Inżynierowie udzielą także specjalistycznych porad.

Usługi inżynieryjne Hilti, obliczenia statyczne dla budynku

ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE DLA STREF SEJSMICZNYCH

Odporność budynków na wstrząsy sejsmiczne jest obecnie bardzo istotnym wymogiem podczas projektowania ich konstrukcji. Nasi Inżynierowie pomogą Ci w znalezieniu produktów i rozwiązań, które będą potrzebne przy skomplikowanych obliczeniach przez cały okres projektowania uwzględniającego zjawiska sejsmiczne.

Dowiedz się więcej
Zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru

BEZPIECZEŃSTWO W RAZIE POŻARU

Projektując modułowe systemy szynowe, należy pamiętać o zapewnieniu ludziom czasu na bezpieczną ewakuację. Poznaj wytyczne projektowe EDO i regulacje prawne w technice instalacyjnej, by zapewnić bezpieczeństwo w razie pożaru.

Dowiedz się więcej
Rozwiązania projektowe zapobiegające powstawaniu rdzy

ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE ODPORNE NA KOROZJĘ

Tworzymy systemy podwieszania i mocowania ciągów instalacyjnych wykorzystując do tego różne powłoki. Korzystamy z nich w różnych warunkach – od suchych pomieszczeń po tereny o dużym zawilgoceniu. Od lat prowadzimy też na ten temat badania i prace rozwojowe, dzięki którym zdobywamy specjalistyczną wiedzę i doświadczenie. Korzystamy z nich, żeby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązania projektowe zapobiegające powstawaniu korozji.

Dowiedz się więcej
Zastosowania w instalacjach grzewczych, płyta podstawy punktu stałego MFP Hilti

ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE UWZGLĘDNIAJĄCE ROZSZERZALNOŚĆ TERMICZNĄ

Podczas montażu rur grzewczych największym wyzwaniem okazuje się ich rozszerzalność termiczna oraz wpływ tego zjawiska na podpory rur i przestrzeń wokół nich. Dzięki czterem metodom kontroli rozszerzalności termicznej możemy w pełni nad nim zapanować.

Dowiedz się więcej