4 najważniejsze rozwiązania przeciwpożarowe

Rozwiązania przeciwpożarowe Hilti – dla instalacji wykonanej zgodnie z przepisami

Kompozycja 4 rzeczy do ochrony przeciwpożarowej

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa

 

Regulacje i wytyczne wymagane przez przepisy dotyczące prewencyjnej konstrukcyjnej ochrony przeciwpożarowej są różnorodne i sięgają od krajowych przepisów przeciwpożarowych, przez przepisy i normy techniczne, aż po rozporządzenia europejskie.  

Hilti od ponad 30 lat pracuje nad rozwiązaniami w zakresie ochrony przeciwpożarowej, które dla Ciebie – jako wykonawcy – maksymalnie ułatwiają bierną ochronę przeciwpożarową w budynkach. Innowacyjne rozwiązania oferowane przez Hilti umożliwiają realizację ochrony przeciwpożarowej w ramach wykonywanych projektów zgodnie z aprobatami.

W Hilti znajdziesz wszystko, od szkoleń w zakresie ochrony przeciwpożarowej, przez projektowanie, aż po przyjazne dla użytkownika produkty i dokumentację, które są wymagane przez przepisy prawne dot. ochrony przeciwpożarowej. Przedstawiamy tu 5 rozwiązań przeciwpożarowych Hilti.

 

 

1. Rozwiązania, to nie tylko produkty

 

Ochrona przeciwpożarowa z Hilti to znacznie więcej niż tylko pierwszorzędne produkty.

Wspieramy Cię już podczas procesu projektowego i towarzyszymy Ci na każdym kroku, aż do odbioru budowlanego. Jako projektant znajdziesz w obszernej bibliotece BIM/CAD Hilti nasze rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej wraz ze wszystkimi szczegółami projektowymi dla swoich projektów. Potrzebujesz pomocy przy projektowaniu? Nie ma problemu, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Produkty przeciwpożarowe Hilti nie tylko spełniają ustawowe wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej, ale mają również pozytywny wpływ na izolację akustyczną i ekologiczne aspekty budynków.

Zrzut ekranu biblioteki BIM/CAD

 

 

2. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego dla projektantów

 

Na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu, aby spełnić wymogi przepisów bezpieczeństwa pożarowego?
W naszym specjalnym szkoleniu dla projektantów dokładnie się tego nauczysz!

Grupa pracowników ze specjalistami ds. ochrony przeciwpożarowej podczas szkolenia

Podstaw biernej ochrony przeciwpożarowej budynków

Nasi certyfikowani specjaliści od ochrony przeciwpożarowej nauczą Cię podstaw biernej ochrony przeciwpożarowej budynków. Poznasz między innymi najważniejsze przepisy i aprobaty, dowiesz się o metodach projektowania w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz uzyskasz szczegółowy wgląd w nasze systemy przeciwpożarowe.

Do szkoleń

3. Wykonanie dróg ewakuacyjnych i ratowniczych zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pożarowego

Droga ewakuacyjna Znak informacyjny

Dokąd uciekać, kiedy wybuchnie pożar?

W przypadku pożaru, ogień i dym błyskawicznie rozprzestrzeniają się w budynku. Ważne jest zachowanie spokoju i szybkie opuszczenie obiektu wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi i ratowniczymi. Aby drogi te nie stały się śmiertelną pułapką, konieczne jest bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami projektowanie podkonstrukcji, takich jak podwieszenia rur i kabli. W przypadku pożaru, spadające sufity nie powinny stanowić zagrożenia dla uciekających ludzi.

 

Wytyczne projektowe dla sytuacji pożarowych

Według Eurokodu 3, cienkościenne modułowe systemy nośne nie są bezpieczne i stanowią ogromne zagrożenie w przypadku pożaru dla uciekających osób. Dlatego już na etapie projektowania należy oprócz przegród ogniowych, uwzględnić także ognioodporne systemy nośne.

U nas znajdziesz nie tylko odpowiednie moduły, wspieramy Cię także innowacyjnymi rozwiązaniami programowymi i oferujemy usługi kalkulacji modułowych systemów nośnych.

 

4. Cyfrowi pomocnicy ochrony przeciwpożarowej

 

Menadżer zarządzania dokumentacją Hilti

Przegrody ogniowe muszą być trwale oznaczone tabliczką  wykonania przepustu. Rejestrowanie, dokumentacja i przekazanie klientowi wiąże się z dużą ilością czasu. Nasz menedżer zarządzania dokumentacją pomoże Ci w tym i pozwoli na natychmiastowe rejestrowanie przepustów pożarowych na placu budowy niezależnie od rodzaju użytego produktu. Twoje dane są zawsze dostępne online i synchronizowane między biurem a smartfonem na placu budowy.

Digitalizacja całego procesu gwarantuje, że żaden z Twoich dokumentów nie zostanie utracony. Naciskając jeden przycisk, możesz wygenerować kompletne raporty, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze.

Smartfon skanuje kod QR na placu budowy

Twoje korzyści:

  • bezpośrednie dokumentowanie na placu budowy zamiast uciążliwych prac w biurze
  • automatycznie generowane raporty zamiast kompleksowych arkuszy kalkulacyjnych Excel
  • łatwy dostęp do Hilti Cloud za pomocą smartfona

     

     

 

To także może Cię zainteresować

Skład 5 rzeczy dla bezpieczeństwa pracy

5 razy Hilti dla większego bezpieczeństwa

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  bezpieczeństwo pracy

Kwestia bezpieczeństwa pracy dotyczy wszystkich w branży budowlanej. Dzięki pięciu następującym produktom, technologiom i rozwiązaniom w zakresie oprogramowania będziesz mógł bezpiecznie wykonywać swoją codzienną pracę.

Czytaj więcej
Hilti Trainer z uczniami w sali szkoleniowej

Projektowanie na wyższym poziomie

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  szkolenia

Poznaj najnowsze regulacje prawne i skorzystaj z wszechstronnego doświadczenia ekspertów podczas naszych szkoleń.

Czytaj więcej
Laboratorium badawcze ochrony przeciwpożarowej z osobą w kombinezonie ochronnym

Ochrona przeciwpożarowa made in Germany

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa, kompetencje

Jak w Hilti współpracują ze sobą działy rozwoju i produkcji? 

Czytaj więcej
Widok na nowe centrum handlowe i hotelowe Posejdon z panoramą miasta Setttin o wschodzie słońca

Bezpieczeństwo dzięki ochronie przeciwpożarowej

Wrzesień 2019  I  4 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa

W ochronie przeciwpożarowej ważne jest, aby pracować zgodnie z przepisami – i móc to udowodnić. Pomóc w tym może Menadżer zarządzania dokumentacją przepustów ogniochronnych, tak jak w jednym z dużych projektów w Szczecinie.

Czytaj więcej