Zastosowanie tachimetru PLT 400 na placu budowy

Cyfrowe rozwiązania pomiarowe

Szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze pomiary budowlane

Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu i wytrzymałym narzędziom nasze rozwiązania umożliwiają Twoim pracownikom bezpośrednią pracę z danymi 2D i 3D. To sprawia, że wykonanie precyzyjnych pomiarów jest łatwiejsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej.

Ładowanie

Trzy kroki do bardziej precyzyjnego planowania placu budowy

1. Projektuj w biurze lub na placu budowy

Wyznaczaj osie i punkty w swoim cyfrowym projekcie za pomocą oprogramowania CAD, oprogramowania Hilti PROFIS Layout Office, a nawet na placu budowy za pomocą tabletu do tachimetru.

2. Ustawienie tachimetru na placu budowy

Skorzystaj z funkcji automatycznego pozycjonowania tachimetru Hilti i przesyłaj pliki z cyfrowych modeli 2D lub 3D, w tym dane CAD i BIM, bezpośrednio na swój tablet.

3. Przenoszenie punktów pomiarowych na rzeczywisty plac budowy

Rozpocznij prowadzenie pomiarów swoich modeli 2D lub 3D dzięki naszemu spersonalizowanemu oprogramowaniu Hilti Construction Layout dla geodetów. Jest ono fabrycznie zainstalowane na tablecie sterownika.

Widok tachimetru PLT 400

Urządzenia do szybkich pomiarów laserowych

Oszczędzaj na kosztach pracy − po krótkim przeszkoleniu jeden pracownik może wytyczyć do 500 punktów dziennie

Przy użyciu konwencjonalnych metod, dwóch doświadczonych pracowników może wytyczyć około 150 punktów dziennie. W przypadku korzystania z tachimetru liczba ta wzrasta do 500 punktów − i to przy udziale tylko jednego pracownika. Dzięki samopoziomowaniu i najprostszej na rynku metodzie automatycznego pozycjonowania, nawet niedoświadczeni pracownicy mogą łatwiej wyznaczać pozycje 2D i 3D. Dane są przesyłane bezpośrednio do tabletu, co pozwala uniknąć kosztownych błędów. Bez taśm, obliczeń i papierkowej roboty.

Wytyczanie punktów za pomocą tachimetru PLT 300, PLC 400, wytyczanie punktów z uwzględnieniem tolerancji

Bądź gotowy na pomiary z BIM

Pomiar wysokości − pracuj bezpośrednio z modelami IFC 3D

Chciałbyś, aby Twoja praca była bardziej precyzyjna i wydajna? Aktywuj opcjonalny moduł pomiaru BIM 3D oprogramowania HCL, aby pracować bezpośrednio ze złożonymi modelami 3D oraz plikami IFC. Korzyści dla Ciebie: intuicyjny pomiar wysokości dowolnej powierzchni. Nie ma potrzeby wcześniejszego wytyczania punktów i linii z elementów 3D w biurze. Wystarczy zaimportować pliki 3D i można pracować bezpośrednio z danymi dostarczonymi przez projektanta lub architekta. Projektuj krawędzie i narożniki bezpośrednio z formatu IFC, dzięki czemu możesz skupić się na danym obszarze.

Przygotowanie danych dla POS 180 z Profis Layout Office, Desktop: Profis Layout Office 1 Tablet: Ekran główny

Usprawnione projektowanie

Efektywne projektowanie cyfrowe w Twoim biurze

Przejście na pomiary cyfrowe może budzić obawy, ale dzięki oprogramowaniu do projektowania PROFIS Layout Office przygotowanie cyfrowych danych na plac budowy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Uprość etapy projektowania, zmniejsz liczbę wytyczanych punktów i pozwól pracownikom nie posiadającym specjalistycznej wiedzy technicznej nauczyć się importować najnowsze pliki przesłane przez architekta lub projektanta z modelu cyfrowego, wprowadzać zmiany zgodnie z wymogami, a następnie eksportować pliki do naszego tabletu PLC.

Poznaj tablet do pomiarów PLC 600

PLC 600 to coś więcej niż tablet − to wydajny sterownik do pomiarów budowlanych. Wytyczaj punkty i linie bezpośrednio w 2D lub 3D z danych CAD i BIM za pomocą tego wytrzymałego tabletu zaprojektowanego do pracy w najtrudniejszych warunkach panujących na placu budowy.

Poznaj tablet do pomiarów PLC 600

Dbaj o precyzję i dokładność swoich narzędzi

Aby zapewnić optymalną wydajność, przyrządy pomiarowe należy poddawać kalibracji przynajmniej raz w roku. Dzięki naszej kompleksowej usłudze kalibracji otrzymasz certyfikat potwierdzający zgodność przyrządu z deklaracją zgodności z normą ISO/IEC 17050-1.

Poznaj naszą usługę dotyczącą kalibracji

Kontroluj swoje koszty za narzędzia

Uprość planowanie związane z finansami i administrowanie dzięki naszemu zarządzaniu flotą. Płać stałą miesięczną opłatę, która obejmuje wszystkie Twoje urządzenia, wraz z ich użytkowaniem, konserwacją i kosztami napraw. Pozwól nam zadbać o Twoje urządzenia, abyś Ty mógł zająć się swoim biznesem.

Poznaj nasząusługę zarządzania flotą