Planowanie projektu z kierownikiem budowy

Ekonomiczne i zrównoważone projekty dotyczące zamocowań w zakresie technicz

Twój partner w zakresie projektowania, realizacji i tworzenia dokumentacji

Czy któryś z Twoich obecnych projektów przyprawia Cię o ból głowy? Na przykład dlatego, że spodziewasz się kolizji zaangażowanych branż, nie możesz dokładnie zaplanować poszczególnych etapów lub masz wąskie gardła w zespole? Następnie zapoznaj się z naszym wsparciem projektowym, które oferuje Ci indywidualne rozwiązania serwisowe i produktowe dla większego bezpieczeństwa planowania w technicznych urządzeniach budowlanych.

Obejmuje to planowanie bezpieczeństwa dla rozwiązań w zakresie mocowania i ochrony przeciwpożarowej, jak również wsparcie ze strony osobistej osoby kontaktowej. Na życzenie, nasz zespół inżynierów może również zapewnić wsparcie na miejscu i możemy doradzić w zakresie rozwiązań prefabrykowanych lub dokumentacji ochrony przeciwpożarowej. Dowiedz się więcej o usługach tutaj i zobacz w projektach referencyjnych aktualne wyzwania, które już rozwiązaliśmy wspólnie z naszymi klientami.

Cyfrowe planowanie na tablecie z BIM na placu budowy

Projektowanie zamocowań w technicznym wyposażeniu budynku

Czy chciałbyś uniknąć kolizji między różnymi branżami a istniejącymi trasami kabli elektrycznych?

Właściwe decyzje podejmowane podczas szczegółowego projektowania mocowania dla technicznego wyposażenia budynku to podstawa w celu uzyskania zrównoważonego i ekonomicznego projektu. Unikaj kolizji między różnymi branżami a trasami kabli elektrycznych dzięki zintegrowanym projektom w zakresie ochrony przeciwpożarowej:

 • Planowanie cyfrowe:
  Niezależnie od tego, czy planujesz w 2D, 3D czy z wykorzystaniem BIM, Hilti oferuje Ci wtyczki do Twojego oprogramowania do planowania oraz wsparcie BIM/CAD. Wykorzystaj dane ze szczegółowego planowania do prefabrykacji zespołów i zoptymalizuj proces montażu, przenosząc cyfrowe punkty mocowania na rzeczywisty plac budowy.
 • Zwiększony zrównoważony rozwój:
  Dzięki planowaniu krzyżowemu można zaoszczędzić do 50 % materiału w rozwiązaniach mocujących.
Cyfrowe planowanie na tablecie z BIM na placu budowy

Projektowanie i przetargi

Brakuje Ci czasu lub fachowej wiedzy potrzebnych do wykonania projektu technicznego wyposażenia budynku?

Faza przetargowa, ofertowa i szczegółowe planowanie projektów stanowią własne wyzwania. W szczególności planowanie mocowania i ochrony przeciwpożarowej jest ważne dla późniejszej weryfikacji. Czy często brakuje Ci na to środków? To samo dotyczy procesów przetargowych i ofertowych, o które każda branża musi zazwyczaj zadbać sama. Dla sprawnego procesu planowania oferujemy różne rozwiązania cyfrowe i na miejscu: 

 • Planowanie cyfrowe:
  Oferujemy wtyczki do oprogramowania do planowania oraz wsparcie BIM/CAD. Wykorzystaj dane ze szczegółowego planowania do prefabrykacji zespołów i zoptymalizuj proces montażu, przenosząc cyfrowe punkty mocowania na rzeczywisty plac budowy.
 • Wsparcie w fazie przetargowej i ofertowej:
  Hilti oferuje teksty przetargowe dla projektantów i budowniczych, a także usługę sporządzania rachunków ilościowych do złożenia oferty.  
 • Projekt techniczny:
  Tworzymy indywidualne obliczenia i rysunki CAD wraz z listami części dla Państwa projektu i oferujemy Państwu podstawę do obliczeń projektowych w naszym serwisie obliczeniowym.
 • Selektory produktów:
  Znajdź odpowiednie produkty dla swoich wymagań za pomocą naszego selektora instalacji i selektora ochrony przeciwpożarowej i uzyskaj bezpośrednio odpowiednie weryfikacje i aprobaty - oszczędzając czas i zapewniając, że używasz właściwych produktów.
 • Indywidualne wsparcie:
  Kształtuj swój rozwój kompetencji specyficznych dla danego projektu dzięki szkoleniom i edukacji Hilti.
 • Doradztwo na miejscu:
  Nasi doradcy techniczni pomagają w szczegółowym i instalacyjnym planowaniu, jak również w skomplikowanych instalacjach i niespodziewanych problemach na budowie.  
Wsparcie na miejscu przez doradców technicznych

Usługi wykonawcze dla realizacji prac

Chciałbyś, aby Twoje dostawy były precyzyjnie zaplanowane i chciałbyś ograniczyć etapy robocze?

Przygotowanie materiału, docinanie i konfiguracje mogą zajmować dużo czasu na placu budowy i opóźniać procesy robocze. Możesz pominąć ten etap dzięki naszej usłudze prefabrykacji, nie rezygnując jednocześnie z bezpieczeństwa i zgodności z aprobatą.

 • Dostawa "just-in-time":
  Koncepcja logistyczna "just-in-time" umożliwia dostawę w oparciu o konkretne potrzeby i zawsze na czas, dzięki czemu oszczędzasz na kosztach magazynowania.
 • Informacje dotyczące produktu:
  Informacje dotyczące produktu i szkolenia w zakresie sprawnego przebiegu prac na placu budowy.
 • Usługa prefabrykacji:
  prefabrykacja, docinanie i montaż wstępny ograniczają niezbędne etapy pracy i prace montażowe na placu budowy.
 • Wsparcie na miejscu:
  Wsparcie na miejscu ze strony doradców technicznych, specjalistów ds. techniki pomiarowej i pracowników terenowych.
 • Serwis kontenerowy:
  Firma Hilti gwarantuje dostępność materiałów eksploatacyjnych, takich jak wiertła, kotwy i obejmy.

Aktualne projekty referencyjne i wspólne sukcesy

Please enter alternative text here (optional)
1 / 4
Duży projekt hali sportowej w pobliżu Monachium

Złożoność tego projektu polegała na przymocowaniu instalacji tryskaczowych do konstrukcji stalowej. Rozwiązanie Hilti: zastosowanie specyficznych śrub - oczywiście w ścisłej koordynacji z naszym zespołem inżynierskim, inżynierami budowlanymi i projektantami. Hilti jest tu częścią całego zespołu projektowego Multimon i stoi u boku naszego klienta jako proaktywny dostawca rozwiązań.

Please enter alternative text here (optional)
2 / 4
Duży projekt hali sportowej w pobliżu Monachium

Dzięki ok. 35 000 punktów mocowania, odwzorowanych poprzez kotwę kompaktową HKD, różne śruby gwintowane, obejmy do rur tryskaczowych oraz kotwę prętową HST, pojawia się cała paleta możliwości mocowania. Ponadto nasz klient, Multimon Industrieanlagen GmbH, docenia łańcuch dostaw i bliską komunikację z serwisem terenowym zapewnioną przez Hilti.

Please enter alternative text here (optional)
3 / 4
Wieloletnie partnerstwo z Lippuner Energie und Metallbautechnik AG

Roland Gübeli, kierownik instalacji Heating & Refrigeration, może już pochwalić się kilkoma udanymi projektami zrealizowanymi z Hilti, takimi jak targi w Bazylei czy Uniwersytet Nauk Stosowanych w Muttenz. Hilti było naszym partnerem w wielu obszarach projektu - od stworzenia typowych po specjalne koncepcje zawieszenia z wykorzystaniem rozwiązań mocujących Hilti.

Please enter alternative text here (optional)
4 / 4
Wieloletnie partnerstwo z Lippuner Energie und Metallbautechnik AG

To, co Lippuner AG najbardziej ceni w partnerstwie z Hilti, to niezawodność i przejrzystość dostaw oraz wynikająca z tego wysoka jakość planowania. Ponadto wspólne opracowywanie innowacji i wyraźne szkolenie monterów stanowi dla firmy Lippuner AG dużą wartość dodaną.

Dokumentacja na miejscu przez doradcę technicznego

Dokumentacja i kontrola

Luki w dokumentacji lub niezgodności w konstrukcji budowlanej?

Dokumentacja przeciwpożarowa jest niezbędna do odbioru Twojego projektu budowlanego i w przypadku późniejszych kontroli. Prawidłowa dokumentacja przeciwpożarowa jest decydującym czynnikiem w kwestiach związanych z odpowiedzialnością.

 • Ochrona przeciwpożarowa ułatwiona dzięki menedżerowi dokumentacji:
  Stwórz profesjonalne dowody dla bezproblemowej ochrony Twojego klienta. Profesjonalna i cyfrowa dokumentacja jest dostępna dla Ciebie przez smartfon bezpośrednio po instalacji - mobilna i dostępna w biurze w każdej chwili.
 • Ocena techniczna:
  W przypadku niewielkich odstępstw od planu, Hilti jest do Twojej dyspozycji z profesjonalnym sprawdzeniem pokrycia homologacyjnego.