5 RAZY HILTI DLA WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Kwestia bezpieczeństwa pracy dotyczy wszystkich w branży budowlanej. Dzięki pięciu następującym produktom, technologiom i rozwiązaniom w zakresie oprogramowania będziesz mógł bezpiecznie wykonywać swoją codzienną pracę

Skład 5 rzeczy dla bezpieczeństwa pracy

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  bezpieczeństwo pracy

 

 

Codzienne życie w branży budowlanej nie jest pozbawione zagrożeń. W rzeczywistości prawie żadna inna branża nie odnotowuje tylu wypadków przy pracy, co branża budowlana.

Wysokie ryzyko wypadków wynika z kilku czynników. Najbardziej oczywistym źródłem niebezpieczeństwa jest użycie ciężkiego sprzętu o wysokiej wydajności. Także sprzęt, który nie był odpowiednio konserwowany lub materiały robocze, które są używane po upływie daty ważności, stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa – jak chociażby niebezpieczne pękniecie tarczy w urządzeniach tnących.

Tarcza łamana do szlifierek kątowych

Mniej uwagi przywiązuje się do długotrwałych szkód, choć są one tak samo poważne. Około 90% zgłoszonych przypadków chorób układu mięśniowo-szkieletowego przypada na branżę budowlaną.

Dla nas, jako Twojego partnera w budownictwie, niezwykle istotne jest, aby Twoje ryzyko było jak najniższe. W tym artykule opisaliśmy pięć przykładów ze świata Hilti, które wspierają bezpieczną pracę.

 

 

 

1. Nowości produktowe

 • Przecinarka spalinowa DSH 600-X

  Przecinarka spalinowa DSH 600-X firmy Hilti

  Oprócz niewielkiej wagi i jednocześnie wysokiej mocy, posiada dodatkowy atut w postaci wydajnego hamulca tarczy tnącej.

  Produktu
  Ręczna przecinarka diamentowa DCH 300-X

  Ręczna przecinarka diamentowa DCH 300-X firmy Hilti

  Nowa funkcja cięcia na mokro skutecznie redukuje generowanie pyłu i jednocześnie zwiększa prędkość cięcia. Dzięki napędowi elektrycznemu DCH 300-X minimalizuje hałas i nieprzyjemne zapachy.

  Produktu

Bezpieczne cięcie: Wysoka moc zapewnia szybki postęp − ale kryje również zagrożenia.

Aby zapewnić, że w dłuższej perspektywie narzędzia o dużej mocy takie jak nasze nowe przecinarki spalinowe, nie będą powodować żadnych problemów z ramionami i stawami, nie tylko zmniejszyliśmy wagę narzędzia, ale skupiliśmy się również na jego ergonomicznej konstrukcji. To zwiększa bezpieczeństwo podczas codziennej pracy.

Ponadto należy utrzymywać obciążenie pyłem na możliwie najniższym poziomie. Wśród narzędzi do cięcia na mokro i systemów odsysania pyłu istnieje cała gama technologii, zapobiegających długotrwałym uszkodzeniom. Nasze dwie nowe przecinarki spalinowe oferują dzięki nim moc i bezpieczeństwo.

 

 

Nasze usługi

ON!Track

Kompletne rozwiązanie do prostego zarządzania zasobami, niezależnie od producenta.

Serwis urządzeń

Daj się przekonać naszym kompleksowym usługom serwisowym.

Zarządzanie Flotą

Korzystanie z najnowocześniejszych sprzętów, przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Skorzystaj z floty sprzętów, dostosowanej do aktualnych potrzeb, obejmującej zawsze dostępne, innowacyjne i gotowe do pracy narzędzia.

2. Opatentowane technologie

 

Przy opracowywaniu nowych technologii Hilti przywiązuje dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy.
Czy znasz poniższe, opatentowane technologie, zapewniające bezpieczeństwo pracy?

AVR Aktywna redukcja drgań za pomocą młotka wyburzeniowego TE 2000

AVR – Aktywny system tłumienia wibracji

Technologia AVR redukuje uciążliwe wibracje nawet o dwie trzecie. Ryzyko dla zdrowia, powodowane przez wibracje rąk i ramion, jest ograniczone do minimum. Dzięki temu praca ze sprzętem Hilti jest znacznie mniej męcząca i nie wymaga aż tak dużego wysiłku.

Technologia ATC dla wiertarek udarowych Hilti i wkrętaków akumulatorowych

ATC – System aktywnej kontroli momentu obrotowego

Podczas pracy z młotowiertarkami, zwłaszcza w pracach prowadzonych nad głową, na drabinach lub rusztowaniach, ryzyko urazów gwałtownie wzrasta. Wiele młotowiertarek i wkrętarek akumulatorowych Hilti jest zatem wyposażonych w technologię ATC. W sytuacji zakleszczenia wiertła, powoduje ona natychmiastowe zatrzymanie urządzenia. Minimalizuje to ryzyko skręcenia stawów barkowych lub ramion, a także ryzyko upadku.

Odsysanie pyłu DRS za pomocą młotka kombinowanego Hilti i odkurzacza budowlanego

DRS – System odsysania pyłu

Kurz najlepiej jest redukować u źródła jego powstawania. Jest na to wiele sposobów. Na przykład wiertła udarowe eliminują pył bezpośrednio w odwiercie. Innym rozwiązaniem są odkurzacze budowlane, które są podłączane bezpośrednio do narzędzia. Firma Hilti opracowała odpowiedni system odpylania dla każdego systemu i każdego zadania. Chroni to użytkowników przed długotrwałymi uszczerbkami na zdrowiu, takimi jak astma czy pylica płuc, które mogą być spowodowane potencjalnie niebezpiecznym pyłem.

3. Bezpieczne systemy użytkowe

 

Bezpieczeństwo na placu budowy wpływa na każdą pojedynczą czynność w miejscu działania:
od przygotowania obszaru roboczego, poprzez samo zastosowanie, aż po wszystkie kolejne etapy pracy.

System Hilti Safeset z kilkoma urządzeniami i materiałami eksploatacyjnymi

System SafeSet

Z tego powodu podczas opracowywania produktu rozpatrujemy nie tylko samo urządzenie lub materiał eksploatacyjny z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika: bierzemy zawsze pod uwagę cały łańcuch zastosowań.

Dobrym przykładem tego jest rozwiązanie SafeSet do montażu wklejanych prętów zbrojeniowych. Zapewnia ona bezpieczeństwo na każdym etapie pracy: od niezawodnych obliczeń z użyciem oprogramowania PROFIS, przez wiertła udarowe zmniejszające zapylenie, aż po stosowanie bezpiecznych urządzeń wyposażonych w ATC i AVR. Dopełnieniem całego systemu są precyzyjnie dozowane żywice chemiczne.

 

 

 

 

4. Bezpieczeństwo dzięki kompleksowemu zarządzaniu wyposażeniem/ magazynem

 

Zastosowanie wielu środków bezpieczeństwa jest wymagane ustawowo. Obejmuje to m.in. obowiązek udostępniania informacji związanych z bezpieczeństwem danych urządzeń.

Bezpieczne narzędzia dzięki oprogramowaniu ON!Track

Oprogramowanie ON!Track oferuje odpowiednią platformę dla wszystkich wymaganych dokumentów. Dzięki niej każdy pracownik będzie zawsze dobrze poinformowany. Z kolei kierownictwo firmy może w każdej chwili przedłożyć pełną dokumentację urządzeń oraz wszystkie istotne dokumenty związane z bezpieczeństwem.

Wszyscy pracownicy muszą mieć dostęp do ocen ryzyka dla każdego miejsca pracy. Dobrze udokumentowana historia konserwacji, jak również lista nadchodzących terminów inspekcji gwarantuje, że wszyscy użytkownicy będą zawsze pracować z bezpiecznymi, gotowymi do użycia urządzeniami.

 

 

 

5. Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy

 

Zapobieganie jest lepsze niż interwencja - dotyczy to każdej pracy na budowie.

Okulary ochronne w twoich rękach

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy i obsługi sprzętu zapewniają pracownikom wiedzę niezbędną do rzetelnej oceny i minimalizacji zagrożeń.

 

 

 

 

To także może Cię zainteresować

Kompozycja 4 rzeczy do ochrony przeciwpożarowej

4 najważniejsze rozwiązania przeciwpożarowe

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa

Rozwiązania przeciwpożarowe Hilti – dla instalacji wykonanej zgodnie z przepisami.

Czytaj więcej
Hilti Trainer z uczniami w sali szkoleniowej

Projektowanie na wyższym poziomie

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  szkolenia

Poznaj najnowsze regulacje prawne i skorzystaj z wszechstronnego doświadczenia ekspertów podczas naszych szkoleń.

Czytaj więcej
Pracownik podczas szkolenia w zakresie bezpieczeństwa z szlifierkami kątowymi i formowaniem iskier

Znane jak: Unikanie wypadków

Wrzesień 2019  I  6 minut  I  szkolenia

Tylko ten, kto jest świadomy poważnych i długotrwałych zagrożenia związane z pracą na placu budowy, może ich uniknąć.

Czytaj więcej
Mężczyźni na zewnątrz w Hilti Training

Wyższe kompetencje, wyższy poziom bezpieczeństwa

Wrzesień 2019  I  2 minuty  I  szkolenia

Szkolenie użytkowników minimalizuje ryzyko wystąpienia sytuacji niebezpiecznych.

Czytaj więcej