- Strona Główna
- Rozwiązania
- Inspiracja
- Blog Hilti
- Jak flota urządzeń może wpłynąć na sukces Twojej firmy
Usługa Floty - rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność
Przeczytaj, jak cyfrowe rozwiązania zmniejszają nakład pracy i mogą wpływać na sukces Twojego przedsiębiorstwa
Zastanawiasz się jakie wydatki niosą za sobą zakupione urządzenia i maszyny? Myślisz o tym, czy możesz lepiej wykorzystać czas swoich pracowników, aby nie tracić go na prace administracyjne?
W Hilti mamy na to rozwiązanie!
W codziennej pracy kontrola sprzętu nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Wymiana narzędzi wiąże się z dodatkowym wysiłkiem i czasem, które ciągle brakuje. To właśnie tutaj kryje się ogromny potencjał zwiększenia wydajności – oferujemy rozwiązania cyfrowe, które będą Cię wspierać.
Poniżej znajdziesz cenne wskazówki, które jasno pokażą Ci, jak urządzenia we flocie wpływają na:
- wyniki projektu;
- nakład pracy;
- efektywną organizację.
Przez długi czas mówiono, że branża budowlana nie nadąża za digitalizacją.
Z jednej strony to prawda, ponieważ stale istnieje pilna potrzeba nadrabiania zaległości: w Niemczech branża budowlana jest na ostatnim miejscu w statystykach cyfryzacji1 wraz z sektorami zaopatrzenia i odprowadzania odpadów, patrząc globalnie jest jedną z najmniej zdigitalizowanych branż.
Jednak z drugiej strony zaległości są stale nadrabiane. Cyfrowe rozwiązania, które mogą służyć rozwojowi firmy to między innymi:
- skanowanie laserowe;
- wsparcie za pomocą wirtualnej rzeczywistości;
- modelowanie danych budynku (BIM) pomaga w planowaniu i wdrażaniu procesów.
Optymalizacja procesów oparta na danych zmniejsza nakład pracy i poprawia jej efektywność. Zyskujesz większą przejrzystość i kontrolę i w Twoim przedsiębiorstwie a dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze.
Jak usługa floty wpływa na koszty i wydatki
KOSZTY ZWIĄZANE Z URZĄDZENIAMI, NIE KOŃCZĄ SIĘ NA ICH ZAKUPIE
Biorąc pod uwagę koszty urządzeń we flocie, myślimy o samym zakup narzędzia, które jest dużym wydatkiem. Musisz jednak pamiętać, że w grę wchodzą koszty ich dalszej eksploatacji.
Na to najczęściej wydajemy pieniądze?
- prąd;
- benzyna;
- oprogramowanie;
- sprzęt do zarządzania urządzeniami;
- naprawy i konserwacja;
- części zapasowe;
- magazynowanie urządzeń.
Oprócz tego istnieją jeszcze nieplanowane koszty w przypadku kradzieży lub utraty sprzętu czy dodatkowy wynajem urządzeń w okresie największego zapotrzebowania na pracę.
Niektóre elementów wpływających na koszty nie zobaczysz od razu
Gdy posiadasz stałe koszty i otrzymujesz faktury, możesz przekalkulować swoje wydatki. Sytuacja zmienia się, gdy spojrzysz na koszty, które są zmienne. Wynika to z czasu poświęconego na zarządzanie narzędziami, jak i opóźnień spowodowanych awariami urządzeń.
Jeśli założysz, że średnio 28% kosztów stanowią wynagrodzenia personelu, a 30% wydatki na podwykonawców2, szybko dostrzeżesz, jakie wyzwanie może to stworzyć w trudnych czasach. Koszty pracy rosną, a na rynku zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników.
Pamiętaj, że błędy popełnione podczas inwentaryzacji sprzętu, mogą nieść za sobą ogromne straty.
Najczęstsze przyczyny wpływające na zwiększenie kosztów
Stan inwentarza jest nieprawidłowy
- Nieużywane urządzenia: Podczas wysokiego zapotrzebowania lub nieplanowanych przestojów kupujemy dodatkowy sprzęt, którego rzadko używamy. Istnieją urządzenia i programy, które pomagają w zarządzaniu zasobami i informują stanie używalności sprzętu - czy działał na budowie, czy przeleżał w magazynie.
- Niewykrywalne urządzenia: Zastanawiasz się gdzie ostatnio widziano Twoje urządzenie? Dzięki rozwiązaniom Bluetooth i Gateway znajdziesz szybko i sprawnie interesujące Cię urządzenie.
Wydajność nie spełnia oczekiwań
- Nieproduktywne urządzenia: Sprzęt, który stopniowo traci swoją wydajność, nie dorównuje nowym narzędziom i może powodować straty czasowe.
- Niebezpieczne urządzenia: Mamy do czynienia z dwoma rodzajami ryzyka. Pierwsze wyniki z tego, że zepsute urządzenie nie jest w stanie pracować na budowie i powoduje przestój pracy. Dodatkowo takie urządzenia mogą zagrażać bezpieczeństwu Twoich pracowników, a to jest kluczowe na budowie.
Czasochłonna dokumentacja
Dokumentacja i zarządzanie urządzeniami: Tradycyjna dokumentacja, do której potrzebujesz długopisu i papieru jest zdecydowanie bardziej pracochłonna, by odpowiednio wszystko opisać. dla Twoich pracowników. Programy do zarządzania cyfrowego ograniczają czas spędzony przy tematach administracyjnych.
Jest wiele programów do zarządzania – ale kiedy warto ich używać?
Inteligentne rozwiązania mogą przyspieszyć procesy w całej firmie
Cyfrowe zarządzanie urządzeniami i maszynami to olbrzymi krok w upraszczaniu procesów zarządzania narzędziami. Dzięki niemu pracownicy mają więcej czasu na wykonywanie swoich codziennych obowiązków:
- Zapewnia jasny wgląd w Twoje urządzenia we flocie
- Ułatwia inwentaryzację
- Oszczędność czasu podczas szukania urządzeń
- Wspiera planowanie konserwacji i zarządzanie serwisem
Możesz zapobiegać utracie cennego czasu dzięki korzystaniu z narzędzi, które są w pełni sprawne. Podczas wprowadzenia oprogramowania cyfrowego zwróć uwagę na dla kluczowe czynniki:
DWIE PRZESZKODY, KTÓRE MOŻESZ POKONAĆ
Problem z procesem
Wprowadzanie kolejnych rozwiązań tworzy nowe wyzywania: Choć na rynku dostępnych jest wiele różnych aplikacji i programów, to tylko nieliczne rejestrują wszystkie dane niezbędne do sprawnego prowadzenia biznesu. Poszczególne rozwiązania nie zawsze są ze sobą kompatybilne. Pracownicy mogą dość szybko poczuć się przytłoczeni możliwościami, które oferują systemy. Istnieje również ryzyko, że informacje są dostępne, ale nie można ich optymalnie wykorzystać, lub są sprzeczne z wynikami zarejestrowanymi przez różne narzędzia.
Co radzimy: Postaw na rozwiązanie, który będzie w pełni odpowiadać Twojemu systemowi pracy - jak Hilti ON!Track.
Dane w liczbach a przeczucia
Wcześniej branża budowlana dysponowała niewielką ilością danych do analizy. Decyzje podejmowano na podstawie niepełnych danych lub przeczuć. Choć cyfryzacja niesie ze sobą ogromne korzyści, ciężko jest w pełni zaufać danym, jeśli zazwyczaj opieraliśmy swoje decyzje na intuicji.
Co radzimy: Zaufaj swojemu dostawcy oprogramowania i pozwól mu przygotować analizę potrzebnych danych oraz wszelkie rekomendacje, które usprawnią procesy w Twojej firmie.
O TYM PAMIĘTAJ: WEŹ POD UWAGĘ CAŁĄ FLOTĘ URZĄDZEŃ
Wdrożenie nawet kilku mniejszych rozwiązań może pozytywnie wpłynąć na produktywność w Twojej firmie. Zalecamy jednak kompleksowy przegląd całej floty urządzeń, by na bieżąco móc wprowadzać potrzebne usprawnienia. Czasami zdarza się, że większe zmiany w zarządzaniu sprzętem okazują się korzystniejsze niż wiele małych, teoretycznie tańszych usprawnień.
Jak wygląda wydajna i efektywna flota urządzeń?
Jest tak duża, jak to konieczne, i na tyle oszczędna jak to możliwe.
Dostosowana do realnych potrzeb przedsiębiorstwa. Najlepiej, gdy jest wyposażona w taki sam system akumulatorów dla wszystkich urządzeń. Dzięki temu używasz mniej sprzętu, mniej akumulatorów wymaga ładowania, a koszty administracyjne spadają.
Urządzenia są zintegrowane, co pozwala zbierać dane w jednym narzędziu analitycznym i można je sprawniej analizować. Usługa floty urządzeń dostarcza wstępnych informacji na temat sprzętu, który nie były używany przez dłuższy czas. Pozwala to na ewentualną redukcję liczby urządzeń w przyszłości.
Usługa zapewnia tymczasowy wynajem sprzętu lub w przypadku naprawy – szybkie otrzymanie urządzeń zastępczych. Dzięki temu Twoja praca nie będzie narażona na żadne przestoje.
Flota w Hilti – to się po prostu opłaca
Usługa floty urządzeń kryje w sobie ogromny potencjał oszczędności, mechanizmy obniżające koszty oraz oszczędność pracy. Po rozmowach z naszymi klientami wiemy, że dużo łatwiej jest rozmawiać o możliwościach, a zdecydowanie trudniej jest je wdrożyć we własnych przedsiębiorstwach. Parząc na obecną transformację w branży, spadające rezerwy i rosnące koszty, korzystanie z oprogramowania może stać się koniecznością.
To warto wiedzieć:
- Na rynku dostępne są nowoczesne oprogramowania, które sprawdzają się zarówno przy małych zestawach narzędzi, jak i większych flotach.
- Istnieje wiele rozwiązań, które możesz połączyć ze swoimi procesami i systemem pracy.
- Twój dostawca urządzeń pomoże Ci wybrać odpowiednie: pytając o kluczowe elementy, oferując analizę floty urządzeń i pomoc przy implementacji rozwiązań w Twojej firmie.