Image alt text (optional)

TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND WAŁBRZYCH

Firma wykonawcza: AD-ASTRA Sp. z o.o. Świętochłowice

Data rozpoczęcia inwestycji:  2019        

Data zakończenia inwestycji:  2020        

Inwestor: Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP)                                      

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) to dwie dolnośląskie fabryki - jedna zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach, a druga w Wałbrzychu. To właśnie w tej drugiej fabryce  zostały zastosowane podkonstrukcje z systemów instalacyjnych Hilti MQ, do których zamocowano sufity podwieszane wraz z oświetleniem oraz kanałami wentylacyjnymi tekstylnymi.

Cała koncepcja propozycji rozwiązania technicznego konstrukcji wsporczych powstała w ścisłej współpracy i przy wykorzystaniu ogromnej wiedzy oraz doświadczenia inżynieryjnego na styku Hilti jako dostawcy, firmy wykonawczej i biura projektowego                                                    

Czy wiesz, że… nazwa firmy „Toyota” jest zmienioną wymową nazwiska założyciela największego japońskiego koncernu samochodowego Pana Sakichi Toyoda (1867-1930). Sakichi Toyoda dzięki własnej pomysłowości, talentowi wynalazczemu i pracy został "królem japońskich wynalazców" i ojcem japońskiej rewolucji przemysłowej.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Konstrukcje wsporcze w systemie instalacyjnym Hilti MQ (materiał ocynk ogniowy), które docelowo posłużyły jako ruszt, podkonstrukcja do mocowania stropu podwieszonego wraz z oświetleniem oraz umocowanymi wzdłużnie kanałami wentylacyjnymi tekstylnymi. Ruszt Hilti został obniżony w stosunku do głównej konstrukcji dachu o 3 metry a dodatkowo 0,3 metra niżej od rusztu Hilti został umocowany strop podwieszony z dodatkowymi elementami.

OPIS WSPÓŁPRACY

Cała koncepcja powstawała przy owocnej i merytorycznej współpracy z firmą Ad-Astra. Na najwyższym poziomie przebiegała też współpraca z biurem projektowym oraz głównym projektantem. Cały projekt wspieraliśmy też wielokrotnymi wizytami na inwestycji pomagając w rozwiązaniach technicznych pojawiających się kolizji z istniejącymi instalacjami głównie wentylacji.