Plac budowy, na którym wykonuje się mocowanie dużych obciążeń

Oszczędzaj czas podczas mocowania dużych obciążeń

Szybkie i bezpieczne mocowanie dużych obciążeń

Chciałbyś zamocować ciężkie elementy lub elementy nośne do betonu spękanego? Dzięki niezawodnym i zatwierdzonym systemom kotew do pojedynczego mocowania w betonie spękanym będziesz do tego solidnie przygotowany! Tutaj znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do swojego zadania.

Tutaj znajdziesz różne rozwiązania dotyczące zastosowania

Ładowanie

Mocowanie balustrad do betonu

Mocowanie balustrad za pomocą kotwy klinowej HST3 ze zintegrowaną nakrętką kołpakową

Montaż z kotwą HST3

Dzięki wstępnemu montażowi i bez potrzeby czasochłonnego, podatnego na błędy czyszczenia wywierconych otworów, kotwa klinowa HST3 ze zintegrowaną nakrętką kołpakową i aprobatą ETA umożliwia szybki postęp prac montażowych.

Poza aprobatą ETA, którą posiadają kotwy klinowe i nakrętki kołpakowe, bezpieczeństwo mocowania gwarantuje także zintegrowane zabezpieczenie podczas montażu. Dzięki trzeciej głębokości osadzania możesz wybierać między różnymi głębokościami kotwienia. Pozwala to na uzyskanie elastycznego rozstawu kotew i odległości od krawędzi, co umożliwia z kolei bardziej ekonomiczne zastosowania z płytami podstawy.

Dzięki inteligentnemu modułowi dynamometrycznemu SI-AT-A22 osiągasz zawsze właściwy moment dokręcający.

Do Kotwa klinowa HST3 z nakrętką imbusową Poznaj teraz asortyment kotew klinowych How-to Video
Poręcze wewnętrzne

Atrakcyjny wizualnie montaż za pomocą śruby do betonu HUS4-C

Poręcze i balustrady możesz również zamocować przy użyciu kotew wkręcanych do betonu. To szybkie i łatwe w montażu rozwiązanie, które można stosować przy małym rozstawie kotew i małej odległości od krawędzi.

Oferta kotew wkręcanych do betonu firmy Hilti obejmuje różne warianty z łbem sześciokątnym, łbem wpuszczanym lub gwintem zewnętrznym. Spełnione są także różne wymagania dotyczące jakości materiałów: od ocynkowanych kotew wkręcanych do wnętrz, przez innowacyjne kotwy dostępne w wielu powłokach, po warianty odporne na korozję do użytku na zewnątrz lub do mocowania balustrad ze stali nierdzewnej.

Do kotwa wkręcana HUS4-C Dowiedz się więcej o kotwach wkręcanych do betonu

Mocowanie dużych obciążeń do ściany i sufitu

Bezpieczne mocowanie dużych obciążeń do ścian i sufitów stawia przed Twoim projektem szczególne wyzwania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych narzędzi i materiałów na placu budowy pracujesz nie tylko w sposób bezpieczny, ale także redukujesz ilość niepotrzebnych etapów pracy.

Bezpieczeństwo w połączeniu

W celu uzyskania idealnego momentu dokręcającego, należy zastosować kotwę klinową do dużych obciążeń Hilti HSL4-B

Znaczenie momentu dokręcającego

Nigdy nie należy lekceważyć znaczenia momentu dokręcającego podczas mocowania stalowych dźwigarów do ścian i sufitów! Ponieważ przy niskim momencie dokręcającym mocowanie nie będzie bezpieczne - obciążenie nie będzie przenoszone w sposób niezawodny. Natomiast zbyt duży moment dokręcający może spowodować pęknięcia w betonie lub nieprawidłowe zadziałanie kotwy. Kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4-B „zna” zatem swój idealny moment dokręcający: jej nasadka bezpieczeństwa odrywa się, gdy tylko zostanie osiągnięty właściwy moment dokręcający. Montaż odbywa się w sposób automatyczny.

Poznaj teraz kotwę klinową do dużych obciążeń HSL4-B
Podczas skanowania kodu kreskowego kotwy do dużych obciążeń, moduł rozpoznaje odpowiedni moment dokręcający.

Kotwa klinowa do dużych obciążeń i moduł dynamometryczny

Kotwę do dużych obciążeń możesz również przymocować bez użycia klucza dynamometrycznego − za pomocą zakrętarki akumulatorowej. Kotwy do średnicy M16 możesz osadzać i dokręcać w jednym tylko etapie roboczym za pomocą modułu dynamometrycznego SI-AT-A22. Gdy zeskanujesz kod kreskowy na opakowaniu kotwy do dużych obciążeń, wówczas moduł dostosuje się automatycznie, a akumulatorowa zakrętarka z udarem stycznym zatrzyma się we właściwym czasie.

Więcej informacji o module dynamometrycznym SI-AT-A22

Dla czystego wykończenia

Idealne rozwiązanie: kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4-SK

Oprócz nośności i bezpieczeństwa ważnym kryterium przy wyborze kotwy jest również estetyka. Odpowiednim rozwiązaniem jest w takim przypadku kotwa do dużych obciążeń HSL4-SK. Specjalny kształt łba wpuszczanego umożliwia całkowite wpuszczenie kotwy w podłoże. To duża korzyść dla Twoich klientów i inwestorów budowlanych.

Czyszczenie wierconego otworu? Zajmij się tym od razu!

Aby kotwienie w betonie było jak najbardziej bezpieczne, należy usunąć z otworu pył, który powstaje podczas wiercenia. W praktyce często nie przeprowadza się czyszczenia takiego otworu lub czynność ta jest wykonywana w niewystarczającym stopniu. Ponadto, podczas przedmuchiwania otworu pył betonowy może przedostać się do otaczającego powietrza i być wdychany przez pracowników – jest to zagrożenie, którego możesz uniknąć przy realizacji swojego projektu.

Lepsze rozwiązanie: wiertło rurowe stosowane w połączeniu z naszymi odkurzaczami budowlanymi VC 20 lub VC 40. Pył budowlany jest odsysany bezpośrednio podczas wiercenia, a kotwę do dużych obciążeń można osadzić od razu − bez żadnych czynności pośrednich. Zapewnia to bezpieczeństwo i pracę zgodną z wymogami Szwajcarskiego Zakładu Ubezpieczenia od Wypadków SUVA.

Mocowanie dużych obciążeń do betonu

Proste i szybkie rozwiązanie do mocowania belek stalowych do betonu zgodnie z wymogami aprobaty

W przypadku mocowania belek stalowych do betonu zarysowanego, szczególnie ważne jest stosowanie niezawodnych i zgodnych z aprobatą systemów kotwienia. Wyzwaniem w tym przypadku jest czyszczenie otworu i odpowiednia ilość żywicy. Dzięki rozwiązaniom firmy Hilti praca jest skuteczna i prosta. Odpowiednie produkty i narzędzia umożliwiają pominięcie niektórych etapów pracy, a co za tym idzie – pozwalają oszczędzić czas i gwarantują stabilne, wytrzymałe mocowania dużych obciążeń.

HUS4-MAX Zastosowanie poręczy

Jeszcze więcej możliwości dzięki połączeniu wkrętów do betonu i kotew chemicznych

Połącz zalety wkrętów do betonu i kotew chemicznych i zapewnij jeszcze większą produktywność dla swoich zastosowań związanych z mocowaniem. Maksymalna wydajność i jednocześnie łatwy montaż oferują nowe możliwości.

Wklejane kotwy wkręcane HUS4-MAX są jedynymi kotwami chemicznymi, które zupełnie nie wymagają czasu potrzebnego na utwardzenie, a pełne obciążenie można zastosować natychmiast po ich osadzeniu.

Patronem do kotew HUS4-MAX
Tradycyjne czyszczenie otworu szczotką ze stali nierdzewnej

Dzięki zastosowaniu pręta kotwy HIT-Z nie ma potrzeby oczyszczania otworu

W przypadku tradycyjnych systemów wywiercony otwór musi być wolny od pyłu i zabrudzeń. Jeśli nie zostanie oczyszczony, poziom obciążenia mocowania do dużych obciążeń gwałtownie spada, jeśli nie mają one do tego odpowiedniej aprobaty. Stanowi to duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Stożkowy pręt kotwy może być osadzony bezpośrednio po wywierceniu otworu. Zgodnie z ETA-12/0006, dzięki zastosowaniu pręta kotwy w połączeniu z żywicą iniekcyjną HIT-HY 200-A, czyszczenie otworu nie ma już wpływu na poziom obciążenia, a zatem nie jest konieczne. Zmniejsza to ilość błędów, etapów pracy, jak również akcesoriów do czyszczenia, a dodatkowo – pozwala zaoszczędzić czas. W ten sposób obniżasz koszty oraz chronisz zdrowie montera, który nie jest już narażony na kontakt z unoszącym się pyłem budowlanym.

Dowiedz się więcej o HIT-Z

Dzięki zastosowaniu wiertła rurowego nie ma potrzeby oczyszczania otworu

Stosując wiertło rurowe Hilti przy wykonywaniu  mocowań z użyciem naszych żywic iniekcyjnych HIT-HY 170, HIT-HY 200 i HIT-RE 500 nie musisz dodatkowo czyścić wywierconych otworów. To również pozwoli Ci zaoszczędzić koszty, uniknąć pyłu budowlanego i chronić zdrowie Twoich pracowników.

Wiertła rurowe Pręty kotwiące Kotwy chemiczne
Prawidłowe dozowanie ilości żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika

Właściwa ilość żywicy

Aby zapewnić właściwe osadzenie kotwy chemicznej i stabilność konstrukcji, do otworu należy wtłoczyć odpowiednią ilość żywicy. 

Precyzyjna iniekcja żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika HDE 500-22

Dozownik posiada akumulator o dużej pojemności i umożliwia precyzyjne iniekcje nawet w niskich temperaturach. Za pomocą aplikacji Volume Calculator możesz obliczyć wymaganą ilość żywicy z dokładnością do jednego mililitra. Obliczoną w ten sposób ilość należy ustawić na przełączniku wyboru dozowania, aby wstrzykiwana ilość była zawsze taka sama. To sprawia, że mocowanie dużych obciążeń jest bardzo wytrzymałe i bezpieczne. Automatyczny mechanizm zwalniający dozownika zapobiega kapaniu żywicy. Pozwala to utrzymać czystość w miejscu pracy i obniżyć koszty.

Akumulatorowy dozownik kleju HDE 500-22 Przejdź do aplikacji Volume Calculator

Więcej przydatnych informacji na temat techniki mocowań

Szkolenia

Szkolenia

Szukasz szkoleń na temat techniki kotwienia?

Poznaj naszą ofertę szkoleń tutaj
Godzina innowacji

Godzina innowacji

Przekonaj się sam podczas godziny innowacji dotyczącej techniki mocowań.

Zamów wizytę na placu budowy już dziś
Wymiarowanie zakotwień

Wymiarowanie zakotwień

Potrzebujesz więcej informacji na temat wymiarowania zakotwień lub na temat projektu technicznego płyty podstawy?

Dowiedz się więcej
Próba obciążeniowa

Próba obciążeniowa

Jeżeli kotwa ma być osadzona w podłożu, które nie jest objęte aprobatą, chętnie pomożemy Ci w przeprowadzeniu próby obciążeniowej na budowie.

Dowiedz się więcej