Plac budowy, na którym wykonuje się mocowanie dużych obciążeń

Oszczędzaj czas dzięki wytrzymałym mocowaniom do betonu

Szybszy i bezpieczniejszy montaż zakotwień

Chcesz przymocować ciężkie elementy lub elementy nośne do betonu? Zamocuj schody, balustradę, belkę stalową lub balkon dzięki niezawodnym systemom kotew z oceną ETA do indywidualnych mocowań w betonie. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, oprogramowaniu i usługom zmniejszasz również ryzyko kosztownych przeróbek i długotrwałych inspekcji. Uzyskaj wsparcie ekspertów, aby znaleźć właściwe rozwiązanie.

różne rozwiązania w zależności od zastosowania

Ładowanie

Odpowiednie rozwiązanie dla każdego wyzwania

Mocowanie balustrady do betonu

Mocowanie balustrady do betonu

Poręcze i balustrady mogą być również mocowane za pomocą wkrętów do betonu. Wkręty te można szybko i łatwo zamontować, a także stosować przy niewielkich odległościach od krawędzi i niewielkim rozstawie. Kotwa segmentowa HST3 ze zintegrowaną nakrętką imbusową i oceną ETA jest wstępnie zmontowana, co umożliwia szybki montaż bez konieczności wykonywania czasochłonnego, podatnego na błędy czyszczenia otworów.

Mocowanie dużych obciążeń do ściany i stropów

Mocowanie o dużych obciążeniach

Nigdy nie lekceważ znaczenia momentu obrotowego przy mocowaniu belek stalowych do ścian i stropów! Kotwa segmentowa do dużych obciążeń HSL4-B "zna" swój idealny moment obrotowy: jej nasadka bezpieczeństwa odłamuje się, gdy tylko zostanie osiągnięty prawidłowy moment dokręcający. Dzięki temu montaż jest automatycznie bezpieczny.

Możesz również zamocować kotwę do dużych obciążeń bez klucza dynamometrycznego − za pomocą wkrętarki akumulatorowej. Dzięki modułowi dostosowywania momentu dokręcającego, kotwy do średnicy M16 możesz osadzić i dokręcić w jednym kroku.

Mocowanie stalowych belek do betonu

Mocowanie stalowych belek do betonu

Proste i szybkie rozwiązanie do mocowania belek stalowych do betonu zgodnie z warunkami oceny ETA: przy mocowaniu belek stalowych do betonu szczególnie ważne jest stosowanie niezawodnych systemów kotew posiadających aprobatę.

Dzięki połączeniu naszej kotwy wkręcanej z patronem do kotew HUS4-MAX, wykonujesz mniej etapów pracy i zawsze masz odpowiednią ilość żywicy w wywierconym otworze. Nie musisz uwzględniać żadnych czasów utwardzania i możesz natychmiast przyłożyć obciążenie.

nasze rozwiązania i usługi

PROFIS Engineering

Projektuj połączenia pięciokrotnie szybciej

Projektowanie płyt podstawy może być trudne i czasochłonne. Projekt obejmuje stal, kotwy i materiał podłoża i należy w nim wziąć pod uwagę wszystkie istotne wytyczne.

Dzięki PROFIS możesz w ciągu kilku minut również zaprojektować kompletne połączenia poręczy dla platform, balkonów i klatek schodowych.

Wypróbuj bezpłatnie PROFIS Engineering

Zmniejsz ryzyko kosztownych przeróbek

Ukryte pręty zbrojeniowe to wróg zastosowań z użyciem płyt podstawy. Zmniejsz ryzyko uszkodzeń konstrukcji budynku i zmian projektowych przeprowadzanych w ostatniej chwili, wykonując szczegółową analizę strukturalną materiału podłoża za pomocą skanera do betonu, takiego jak PS 300 Ferroscan.

Aby określić właściwe położenie płyty podstawy, co pomoże zapobiec zniszczeniom elementów mocujących, zastosuj lasery obrotowe i tachimetry.

Poznaj narzędzia pomiarowe i skanery

Przyspiesz montaż dzięki SafeSet

  • Faza wiercenia: Wyeliminuj ręczne czyszczenie otworów, łącząc nasze wiertła rurowe z odkurzaczem Hilti. 
  • Faza iniekcji żywicy: Zaoszczędź nawet do 20% produktu dzięki naszemu inteligentnemu dozownikowi akumulatorowemu. 
  • Faza dokręcania: Zaoszczędź czas montażu i zminimalizuj ryzyko zbyt mocnego dokręcenia lub niedokręcenia dzięki naszemu inteligentnemu systemowi dostosowywania momentu dokręcającego (AT).
Dowiedz się więcej o Safeset

Sprawdź i zweryfikuj montaż elementów mocujących

Nasi wyszkoleni i doświadczeni inżynierowie mogą przeprowadzić testy na wyrywanie Twoich elementów mocujących, aby pomóc Ci zweryfikować, czy normy projektowe zostały spełnione.

Możesz także uprościć dokumentację i usprawnić inspekcje dzięki technologii Hilti TraceFast: Prześledź poszczególne elementy mocujące za pomocą telefonu komórkowego, sprawdź, czy zostały zamontowane i udokumentuj jakość montażu

Zamów teraz