REJESTRACJASkorzystaj z zakupów online i spersonalizowanych usług onlineDowiedz się więcej

Wkrętarki i zakrętarki z udarem stycznym

Poznaj asortyment wkrętarek i zakrętarek z udarem stycznym, zaprojektowanych z myślą o wydłużeniu czasu pracy i zwiększeniu wydajności wkręcania wkrętów i dokręcania śrub w metalu, drewnie i betonie przy małych lub dużych obciążeniach

Poznaj asortyment wkrętarek i zakrętarek z udarem stycznym, zaprojektowanych z myślą o wydłużeniu czasu pracy i zwiększeniu wydajności wkręcania wkrętów i dokręcania śrub w metalu, drewnie i betonie przy małych lub dużych obciążeniach
Akumulatorowa wkrętarka udarowa SID 4-22 Kompaktowa wkrętarka z udarem stycznym z silnikiem bezszczotkowym, zoptymalizowana do niezawodnego i efektywnego wykonywania zamocowań niekonstrukcyjnych w drewnie i metalu (platforma akumulatorowa Nuron)
Akumulatorowa wkrętarka udarowa SID 6-22 Mocna akumulatorowa wkrętarka z udarem stycznym, z silnikiem bezszczotkowym, umożliwiająca precyzyjne manewrowanie, a tym samym pozwalająca zaoszczędzić czas podczas wykonywania zamocowań seryjnych (platforma akumulatorowa Nuron)
SIW 4AT-22

Akumulatorowe zakrętarki z udarem stycznym

Zapewnij wymagane dokręcenie

Zakrętarki akumulatorowe Hilti z udarem stycznym współpracują z modułem dynamometrycznym SI-AT-22 w celu kontrolowanego osadzania kotew aby zapobiec użyciu zbyt dużego lub zbyt małego momentu dokręcania. Spełniają wszystkie potrzeby z związane wykonywaniem zamocowań oraz sa przystosowane do używania z oferowanymi przez Hilti kotwami segmentowymi, kotwami do zabetonowania lub systemami montażowymi. Zakrętarki Hilti są idealne do wszechstronnych zastosowań wymagających precyzyjnej regulacji momentu dokręcającego

Zastosowania

Kotwienie w betonie

Osadzanie kotew w betonie

  • Konstrukcyjne i niekonstrukcyjne płyty podstawy 
  • Deskowania 
  • Poręcze 
  • Belki 
  • Kotwy wkręcane
Metalowe połączenia śrubowe

Skręcanie śrubami elementów metalowych

  • Stalowe konstrukcje pierwszego i drugiego rzędu 
  • Poręcze 
  • Regały magazynowe 
  • Maszyny, wyposażenie
Klucze trzpieniowe w drewnie

Wkręcanie śrub do drewna

  • Deskowania 
  • Konstrukcje drewniane
SIW 4AT-22

Zakrętarki SIW 4AT-22 i SIW 6AT-22.

Narzędzia kompaktowe do średnich prac

Kompaktowa budowa akumulatorowych zakrętarek z udarem stycznym SIW 4AT-22 i SIW 6AT-22 sprawia, że są to właściwe narzędzia do prac w ciasnych przestrzeniach. Zasilane platformą akumulatorową Nuron umożliwiają szybsze osadzanie kotew przy lepszej kontroli. Ustawienia prędkości i ulepszone oświetlenie LED, pozwala na wykonanie większej liczby zamocowań.

SIW 8-22

Najwyższej klasy zakrętarki: SIW 8-22 i SIW 10-22.

Wymagające zastosowania

Najwyższej klasy akumulatorowe zakrętarki z udarem stycznym SIW 8-22 i SIW 10-22 to narzędzia przeznaczone do dużych obciążeń, zapewniające większy moment obrotowy i znaczącą moc. Zasilane platformą akumulatorową Nuron, umożliwiają regulację prędkości a co za tym idzie na dostosowanie i lepszą kontrolę momentu dokręcania.

SIW 4R-22

Stworzona do ograniczonych przestrzeni

Pracuj w ciasnych przestrzeniach dzięki zakrętarce kątowej z udarem stycznym

Dzięki bezszczotkowym silnikom i platformie Nuron, nasze akumulatorowe zakrętarki z udarem stycznym są bardziej kompaktowe i lżejsze, co sprawia, że łatwiej nimi pracować w trudno dostępnych miejscach, a trzymanie ich przez dłuższy czas jest bardziej komfortowe.

Do wyjątkowo ciasnych przestrzeni oferujemy zakrętarkę kątową z udarem stycznym SIW 4R-22 o mocy wystarczającej do wykonania każdego zadania. Jej wydłużona rękojeść i akumulator instalowany w osi urządzenia sprawiają, że podczas prac w ograniczonych przestrzeniach możesz sięgnąć dalej – a silna lampa LED zapewni doskonałe oświetlenie całego miejsca pracy.

ADAPTACYJNY MODUŁ MOMENTU OBROTOWEGO SI-AT-22

Właściwy moment dokręcenia za pierwszym razem

Ogranicz ryzyko poprawek dzięki adapterowi ustawienia momentu dokręcającego

Moduł dynamometryczny SI-AT-22 współpracuje z zakrętarkami z udarem stycznym umożliwiając automatyzację wstępnego dokręcania elementów mocujących zgodnie z aprobatami. Wbudowany skaner kodów kreskowych pozwala na proste konfigurowanie narzędzi, ograniczając możliwość popełniania błędów. Po zakończeniu prac moduł można podłączyć do komputera, aby stworzyć raport z wykonanych zamocowań.

Wkładki do akumulatorowych kluczy udarowych

Końcówki i uchwyty do zakrętarek z udarem stycznym

Dopasowanie i duża trwałość

Osprzęt Hilti został specjalnie zaprojektowany tak, aby zapewnić precyzyjne dopasowanie i większą trwałość podczas wykonywania zamocowań, osadzania kotew lub wkręcania śrub.

Akumulatorowe zakrętarki Hilti z udarem stycznym

Technologia akumulatorowa Nuron

Platforma litowo-jonowych akumulatorów Nuron zapewnia dłuższy czas pracy, pomagając w zwiększaniu produktywności.

Wytrzymała konstrukcja

Trwała konstrukcja i silnik bezszczotkowy oraz uchwyt z pierścieniem ciernym przyczyniają się do wyjątkowej długowieczności naszych akumulatorowych zakrętarek z udarem stycznym

Większa produktywność

Akumulatorowe zakrętarki z udarem stycznym są krótsze i lżejsze niż ich poprzednie wersje, co pozwala na osiągnięcie większej produktywności podczas całodziennego osadzania kotew i wkręcania śrub.

Szybsza realizacja prac

Użyj naszych zakrętarek z udarem stycznym Nuron z silnikami bezszczotkowymi i mechanizmem udarowym o większej wydajności, aby zwiększyć produktywność podczas różnych zastosowań.

Jak wybrać właściwą zakrętarkę z udarem stycznym

Do czego służy zakrętarka z udarem stycznym?

Zakrętarka z udarem stycznym to elektryczny klucz nasadowy zapewniający wysoki moment obrotowy i wysoki moment dokręcenia przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika. Narzędzie to znakomicie nadaje się do dokręcania i odkręcania śrub, nakrętek i zardzewiałych łączników.

Jakie są różnice pomiędzy wkrętarką z udarem stycznym i zakrętarką z udarem stycznym?

Chociaż narzędzia te wyglądają podobnie, to każde z nich jest lepiej dostosowane do innych zastosowań. Wkrętarki z udarem stycznym są wyposażone wyłącznie w uchwyt narzędziowy w postaci zatrzasku sześciokątnego 1/4”, w którym można mocować końcówki z sześciokątnym trzpieniem 1/4”. Narzędzia te koncentrują się raczej na szybkości niż mocy i lepiej nadają się do mniejszych projektów. Zakrętarki z udarem stycznym są zazwyczaj wyposażone w kwadratowe uchwyty narzędziowe o różnych rozmiarach. Główna różnica to duży moment, który oferuje zakrętarka z udarem stycznym. Dzięki temu zakrętarki z udarem stycznym, choć cięższe, są lepiej dostosowane do wymagających prac, w których potrzebna jest większa moc lub większy moment dokręcania, czyli prac takich jak osadzanie większych kotew, wkręcanie śrub, nakrętek lub wkrętów z łbem sześciokątnym bądź odkręcanie wyjątkowo mocno dokręconych lub zardzewiałych łączników.

Jak dużej zakrętarki z udarem stycznym potrzebuję?

Rozmiar zakrętarki z udarem stycznym jest głównie związany z rozmiarem śrub, z którymi będzie pracować użytkownik, i wymaganym momentem dokręcania. Mówiąc krótko –większa zakrętarka z udarem stycznym poradzi sobie z większymi śrubami i oferuje większy moment dokręcania.

Jaki uchwyt narzędziowy powinna mieć moja zakrętarka z udarem stycznym?

Wszystkie zakrętarki z udarem stycznym mają kwadratowy uchwyt narzędziowy o różnych rozmiarach, takich jak 3/8”, 1/2” i 3/4”. Rozmiar uchwytu narzędziowego związany jest z wielkością nasadek udarowych, które będą wykorzystywane

Jaką moc powinna mieć wybrana przeze mnie zakrętarka z udarem stycznym?

W przypadku  zakrętarek z udarem stycznym moc jest mierzona momentem dokręcania. Im większa jest wartość momentu dokręcania, tym większa jest siła, ale należy pamiętać, że nie da się dokładnie zmierzyć maksymalnego momentu dokręcania zakrętarki z udarem stycznym, dlatego zawsze najlepiej jest poprosić o pokaz lub przetestować zakrętarkę w danym zastosowaniu.

Jakich błędów należy unikać podczas wyboru zakrętarki z udarem stycznym?

Niedopasowane nasadki: zakrętarki z udarem stycznym nie współpracują ze standardowymi nasadkami, więc podczas dokręcania z udarem może wystąpić poślizg i uszkodzenie. Należy zawsze upewnić się, że używa się odpowiednich do danej zakrętarki nasadek. 

Nadmierne dokręcenie: korzystając z zakrętarki z udarem stycznym łatwo można dokręcic śrubę zbyt mocno, ponieważ zakrętarka będzie ją dokręcać tak długo, jak długo naciśnięty będzie spust narzędzia.

Uszkodzenie gwintu: lepiej jest najpierw zacząć wkręcać śrubę lub nakrętkę ręcznie, ponieważ łatwo będzie wówczas dopasować, czy łącznik i gwint np. nakrętki są ustawione względem siebie prawidłowo.

Optymalizacja przechowywania narzędzi

Platforma Hilti Nuron pozwoli Ci zasilić ponad 70 narzędzi przy pomocy jednego systemu akumulatorów

Poznaj różnicę, jaką daje Nuron

Przejmij kontrolę nad czasem przestoju

Unikaj nieplanowanych przestojów, uwzględniając je w harmonogramie swoich prac. Skonfiguruj przypomnienia o konieczności oddania narzędzia do serwisu lub wykorzystaj aplikację ON!Track, aby wysyłała Ci powiadomienia o zaplanowanych konserwacjach.

Dowiedz się więcej o aplikacji Hilti On!Track

Zawsze najnowsze narzędzia

Zarządzanie Flotą Hilti to kolejna usługa, która pozwoli Ci utrzymać produktywność na budowie: regularna wymiana narzędzi z Twojej floty na najnowsze modele, unikanie kosztownych przestojów i zapewnienie zgodności z najnowszymi normami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Poznaj nasze rozwiązanie do zarządzania flotą