REJESTRACJASkorzystaj z zakupów online i spersonalizowanych usług onlineDowiedz się więcej
Hilti

Właściwości i aplikacje

Właściwości
  • Zaprojektowany z myślą o bezpieczniejszym miejscu pracy – poprawia ergonomię, aby zmniejszyć zmęczenie, obciążenie barku i ból pleców, związane z wielogodzinnym wykonywaniem powtarzalnych prac
  • Inteligentne manewrowanie – oprogramowanie adaptacyjne automatycznie dostosowuje wyważenie urządzenia (do 17 kg), aby zapewnić komfort pracy
  • Zwiększa produktywność – umożliwia lżejsze, łatwiejsze i bardziej precyzyjne wyburzanie i wiercenie
  • Uniwersalność i kontrola przez cały dzień – ułatwia wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach ponad głową, ponadto ze względu na składane ramię i ciężar 8 kg pozwala na łatwe przenoszenie na budowie
  • Zadbaj o swoich pracowników – egzoszkielety budowlane przyczyniają się do dobrostanu pracowników, pomagając zapobiegać urazom i kontuzjom na skutek prac wymagających dużego wysiłku fizycznego
Aplikacje
  • Idealny do ciągłych lub powtarzalnych prac w ścianie, wykonywanych na wysokości od kolan do głowy
  • Zwiększone kąty wiercenia – wiercenie ponad barkiem i poszerzony zakres wiercenia
  • Wyburzanie – utrzymywanie ciężkich młotów wyburzeniowych i młotowiertarek podczas poziomego wyburzania, groszkowania i dłutowania ścian
  • Wiercenie seryjne – utrzymywanie młotowiertarek podczas wykonywania otworów pod pręty zbrojeniowe i kotwy skalne

Dane techniczne

Dokumenty i video

Pomoc i wsparcie

Ilustracja przedstawia ciężką pracę ze ścianami za pomocą wyważarki narzędziowej EXO-T-22

PRECYZYJNE WIERCENIE LUB WYBURZANIE ŚCIAN

Większe bezpieczeństwo i produktywność dzięki wyciągowi narzędziowemu EXO-T-22

EXO-T-22 to nowoczesny wyciąg do narzędzi który umożliwia wykonanie ciężkich prac budowlanych takich jak wyburzanie ścian lub wiercenie otworów pod pręty gwintowane, przy mniejszym wysiłku.

Wyciąg jest wyposażony w inteligentny silnik, dzięki czemu ciężar młotów dłutujących i młotowiertarek jest znacznie zredukowany. Oznacza to łatwiejszą obsługę i mniejsze zmęczenie. Takie wspomaganie znacząco pomaga pracować wydajnie, produktywnie i bezpieczniej.

Szybszy i bardziej precyzyjny dzięki aktywnemu egzoszkieletowi EXO-T-22

MAKSYMALNA WYGODA PRAC ŚCIENNYCH

Pracuj bezpieczniej z większą precyzją dzięki EXO-T-22

Wyciąg narzędziowy plecakowy EXO-T-22 sprawia, że masa narzędzi jest prawie niewyczuwalna, a to oznacza, że ciężkie prace ścienne może wykonywać więcej członków Twojego zespołu. Mogą oni także używać masywniejszych urządzeń w pozycji poziomej - ciężar sprzętu nie stanowi już problemu. To z kolei pomaga zwiększyć wydajność oraz przyspieszyć prace projektowe.

Zwiększone bezpieczeństwo podczas rozbijania ścian i wielokrotnego

MNIEJ KONTUZJI I MNIEJSZE RYZYKO NACIĄGNIĘCIA MIĘŚNI

Zadbaj o zdrowie pracowników podczas wyburzania ścian

Zasilany akumulatorowo wyciąg do narzędzi EXO-T-22 przenosi ciężar narzędzia dzięki systemowi napędzanych kół pasowych kontrolowanych przez inteligentne oprogramowanie na Twoje biodra. Efekt? Młoty dłutujące i młotowiertarki o ciężarze do 17 kg wydają się być lekkie jak piórko.

To pomaga zwiększyć komfort pracy Twoich pracowników i zapewnić lepszą postawę podczas prac wykonywanych przy ścianach na wysokości od bioder do głowy. Jako element ogólnego programu bezpieczeństwa, pomaga to zmniejszać zmęczenie i ból mięśni, a nawet eliminować kontuzje.

Rysunek: Lekka, przypominająca plecak konstrukcja zapewniająca większą elastyczność w miejscu pracy

JAK UŻYWAĆ WYCIĄGU DO NARZĘDZI

Lekka, plecakowa konstrukcja, zapewniająca większą elastyczność

Wyciąg narzędziowy EXO-T zakłada się jak plecak turystyczny. Aby uzyskać prawidłowe dopasowanie, wystarczy wyregulować pas biodrowy i pasy ramienne. Następnie należy umieścić podnoszone urządzenie w jednym z dwóch wytrzymałych uchwytów, zaprojektowanych specjalnie dla EXO-T-22.

Wyciąg narzędziowy EXO-T-22 waży mniej niż 8 kg i jest wyposażony w składane ramię ułatwiające transport. Dodatkową wygodę zapewnia zasilanie takimi samymi akumulatorami Nuron jak zasilane są młoty dłutujące i młotowiertarki Hilti.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA – WYCIĄG NARZĘDZIOWY EXO-T-22

Jakiego akumulatora potrzebuję do EXO-T-22?

Wyciąg EXO-T-22 pracuje na platformie akumulatorowej Nuron. Możesz używać dowolnego akumulatora Nuron np. B 22-85. W zależności od ciężaru podłączonego urządzenia do uchytu EXO-T-22, czas pracy wynosi od jednej do ośmiu godzin.

Nuron to platforma Hilti, która w swoim porftolio zawiera młoty wyburzeniowe oraz młotowiertarki SDS-Plus i SDS-Max. Obejmuje ona ponad 100 narzędzi i pozwala Ci na wykonywanie praktycznie wszystkich prac na jednej platformie, w tym takich, które były wcześniej możliwe wyłącznie przy wykorzystaniu narzędzi przewodowych lub spalinowych

Jakiego rodzaju uchwytu do narzędzi potrzebuję dla EXO-T-22?

Dla EXO-T-22 oferujemy dwa rodzaje uchwytów typ I oraz typ L. Uchwyty te zostały zaprojektowane do urządzeń o różnych kształtach.

Uchwyt "I" został zaprojektowany do urządzeń, w których wiertło lub dłuto są wyśrodkowane względem rękojeści narzędzia. Tego uchwytu będziesz potrzebować w przypadku urządzeń Hilti przeznaczonych do wyburzania ścian w pozycji poziomej, takich jak TE 700 i TE 1000.

Uchwyt "L" jest przeznaczony do narzędzi, w których wiertło lub dłuto nie są wyśrodkowane względem rękojeści, ale przesunięte, co sprawia, że narzędzie ma kształt przypominający literę L. Tego uchwytu będziesz potrzebować w przypadku urządzeń Hilti przeznaczonych do seryjnych prac wyburzeniowych i wiercenia, takich jak TE 50, TE 60, TE 70, TE 500 i TE 800

Co się stanie w przypadku nagłego odcięcia zasilania EXO-T-22?

EXO-T-22 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować potencjalne niebezpieczeństwo w przypadku wyjęcia lub rozładowania akumulatora Nuron podczas pracy. W takim przypadku podłączone poprzez uchwyt urządzenie, powoli i stopniowo opuści się na kole pasowym, chroniąc użytkownika.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że EXO-T-22 nie włączy się, jeżeli ciężar podłączonego urządzenia przekroczy maksymalny limit wynoszący 17 kg

Czy EXO-T-22 nadaje się dla osób o każdym wzroście?

EXO-T-22 zapewnia możliwość regulacji i jest zaprojektowany tak, aby pasować do różnych typów sylwetki, jednakże w przypadku osób niższych niż 160 cm i wyższych niż 190 cm wyciąg narzędziowy może nie dopasować się tak dobrze, jak w przypadku osób o wzroście mieszczącym się w powyższym zakresie.

W jaki sposób EXO-T-22 oddziałuje na ciało człowieka?

Wyciąg narzędziowy EXO-T-22 został zaprojektowany tak, aby ułatwiać pracę i nie zmniejszać Twojej naturalnej siły. Jego celem jest ułatwienie wykonywania cięższych prac np. ściennych, takich jak wyburzanie i seryjne wiercenie otworów pod pręty gwintowane lub kotwy.

Czy mogę otrzymać wyciąg narzędziowy EXO-T-22 w ramach mojego kontraktu usługi Zarządzania Flotą?

Tak. EXO-T-22 jest dostępny w ramach naszej usługi Zarządzania Flotą. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Rzeczoznawcą Technicznym.

Czym różni się wyciąg narzędziowy EXO-T-22 od egzoszkieletu EXO-S?

EXO-T-22 został zaprojektowany do cięższych prac przy ścianach, wykonywanych na wysokości od kolan do głowy. Jest wyposażony w napęd, przez co jest tak zwanym aktywnym egzoszkieletem. EXO-S natomiast jest zaprojektowany do prac wykonywanych nad głową, takich jak montaż płyt gipsowo-kartonowych lub kabli. Ponieważ nie ma silnika, jest egzoszkieletem pasywnym.

POZNAJ WIĘCEJ ROZWIĄZAŃ HILTI ZWIĘKSZAJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWO NA BUDOWIE

Pracuj mądrzej, a nie ciężej

Zwiększ wydajność na budowie i walcz ze zmęczeniem i bólem powodowanym przez powtarzalne prace wykonywane nad głową dzięki naszemu egzoszkieletowi EXO-S.

Poznaj egzoszkielet EXO-S

Twój najlepszy partner w zakresie bezpieczeństwa

Przemysł budowlany to wciąż jedna z gałęzi przemysłu niosąca ze sobą wiele niebezpieczeństw. W Hilti pracujemy wraz z Tobą, aby pomóc w tworzeniu przemysłu budowlanego bezpieczniejszego dla wszystkich. 

Poznaj nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Jedna platforma dla wszystkich Twoich narzędzi

Chcesz zamienić wiele platform akumulatorowych i źródeł zasilania na jedną, wysokowydajną platformę akumulatorową? Witaj na platformie Nuron.

Poznaj platformę akumulatorową Nuron