Plac budowy, na którym wykonuje się mocowanie dużych obciążeń

Oszczędzaj czas podczas mocowania dużych obciążeń

Szybkie i bezpieczne mocowanie dużych obciążeń

Chciałbyś zamocować ciężkie elementy – lub elementy nośne do betonu spękanego? Dzięki niezawodnym i zatwierdzonym systemom kotew do pojedynczego mocowania w betonie spękanym będziesz do tego solidnie przygotowany! Tutaj znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do swojego zadania.

Dzisiaj w centrum uwagi: mocowanie poręczy

Korzyść dla Ciebie: brak konieczności czyszczenia otworów i rozwiązanie objęte aprobatą ETA ▶ kotwa klinowa HST3

Tutaj znajdziesz różne rozwiązania dotyczące zastosowania

Ładowanie

Mocowanie dużych obciążeń do ściany i sufitu

Bezpieczeństwo podczas łączenia

Mocowanie stalowych dźwigarów do ściany za pomocą kotwy do dużych obciążeń HSL4-B

To optymalny sposób na zamocowanie stalowych dźwigarów na danej wysokości

Bezpieczne mocowanie dużych obciążeń do ścian i sufitów to szczególne wyzwanie dla Twojego projektu. Dzięki innowacyjnym narzędziom i materiałom stosowanym na placu budowy nie tylko będziesz pracować w sposób bezpieczny, ale także nie będziesz tracił czasu na niepotrzebne etapy robocze.

W celu uzyskania idealnego momentu dokręcającego, należy zastosować kotwę klinową do dużych obciążeń Hilti HSL4-B

Znaczenie momentu dokręcającego

Nigdy nie należy lekceważyć znaczenia momentu dokręcającego podczas mocowania stalowych dźwigarów do ścian i sufitów! Ponieważ przy niskim momencie dokręcającym mocowanie nie będzie bezpieczne - obciążenie nie będzie przenoszone w sposób niezawodny. Natomiast zbyt duży moment dokręcający może spowodować pęknięcia w betonie lub nieprawidłowe zadziałanie kotwy. Kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4-B „zna” zatem swój idealny moment dokręcający: jej nasadka bezpieczeństwa odrywa się, gdy tylko zostanie osiągnięty właściwy moment dokręcający. Montaż odbywa się w sposób automatyczny.

Poznaj teraz kotwę klinową do dużych obciążeń HSL4-B
Podczas skanowania kodu kreskowego kotwy do dużych obciążeń, moduł rozpoznaje odpowiedni moment dokręcający.

Kotwa klinowa do dużych obciążeń i moduł dynamometryczny

Kotwę do dużych obciążeń można również zamocować przy użyciu wkrętarki akumulatorowej, nawet bez użycia klucza dynamometrycznego. Przy użyciu adaptera ustawienia momentu dokręcającego SI-AT-A22 możesz osadzić i od razu dokręcić kotwy o maksymalnej średnicy M16: jeśli zeskanujesz kod kreskowy na opakowaniu kotwy, moduł dopasuje się automatycznie, a wkrętarka akumulatorowa zatrzyma się we właściwym czasie.

Więcej informacji na temat modułu dynamometrycznego SI-AT-A22

Dla czystego wykończenia

Idealne rozwiązanie: kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4-SK

Oprócz nośności i bezpieczeństwa również estetyka jest dodatkowym kryterium wyboru. Idealne rozwiązanie zapewnia kotwa klinowa do dużych obciążeń HSL4-SK. Dzięki specjalnemu kształtowi łba można ją osadzać na całej głębokości. To wyjątkowa korzyść dla Twoich zleceniodawców i inwestorów.

Czyszczenie wierconego otworu? Zajmij się tym od razu!

Aby kotwienie w betonie było wykonane w sposób całkowicie bezpieczny, należy usunąć z otworu pył powstały podczas wiercenia. W praktyce często nie wykonuje się czyszczenia wywierconego otworu lub jest ono wykonywane w niewystarczającym stopniu. Ponadto, podczas przedmuchiwania otworu, pył betonowy może znaleźć się w otaczającym powietrzu i być wdychany. Jest to zagrożenie dla Twojego projektu i Twoich pracowników, którego jednak można uniknąć.

Lepsze rozwiązanie: wiertło rurowe w połączeniu z naszymi odkurzaczami budowlanymi VC 20 lub VC 40. Pył jest odsysany bezpośrednio podczas wiercenia, a kotwę do dużych obciążeń można osadzić bezpośrednio po tym zabiegu, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności pośrednich.

Mocowanie dużych obciążeń do betonu

Proste i szybkie rozwiązanie do mocowania belek stalowych do betonu zgodnie z wymogami aprobaty

W przypadku mocowania belek stalowych do betonu zarysowanego, szczególnie ważne jest stosowanie niezawodnych i zgodnych z aprobatą systemów kotwienia. Wyzwaniem w tym przypadku jest czyszczenie otworu i odpowiednia ilość żywicy. Dzięki rozwiązaniom firmy Hilti praca jest skuteczna i prosta. Odpowiednie produkty i narzędzia umożliwiają pominięcie niektórych etapów pracy, a co za tym idzie – pozwalają oszczędzić czas i gwarantują stabilne, wytrzymałe mocowania dużych obciążeń.

Tradycyjne czyszczenie otworu szczotką ze stali nierdzewnej

Dzięki zastosowaniu pręta kotwy HIT-Z nie ma potrzeby oczyszczania otworu

W przypadku tradycyjnych systemów wywiercony otwór musi być wolny od kurzu i zanieczyszczeń. Jeśli nie zostanie odpowiednio oczyszczony, poziom przenoszenia obciążenia w przypadku mocowania dużych obciążeń gwałtownie spadnie, o ile nie posiada stosownej aprobaty. Stanowi to duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Stożkowy pręt kotwy może być osadzony bezpośrednio po wywierceniu otworu. Zgodnie z ETA-12/0006, dzięki zastosowaniu pręta kotwy w połączeniu z żywicą iniekcyjną HIT-HY 200-A, czyszczenie otworu nie ma już wpływu na poziom obciążenia, a zatem nie jest konieczne. Zmniejsza to ilość błędów w zastosowaniu, etapów pracy, jak również akcesoriów do czyszczenia, a dodatkowo – pozwala zaoszczędzić czas. W ten sposób redukujesz koszty oraz chronisz zdrowie montera, który nie jest już narażony na kontakt z unoszącym się pyłem budowlanym.

Dowiedz się więcej o HIT-Z


Dzięki zastosowaniu wiertła rurowego nie ma potrzeby oczyszczania otworu
Alternatywnie możesz uniknąć czyszczenia otworu, dzięki zastosowaniu wiertła rurowego Hilti do wielu możliwych rozwiązań mocujących. Pozwala to również zaoszczędzić koszty, uniknąć pyłu budowlanego i chronić zdrowie montera.

Poznaj teraz wiertła rurowe Hilti Pręty kotwiące Hilti
Prawidłowe dozowanie ilości żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika

Właściwa ilość żywicy

Aby zapewnić właściwe osadzenie kotwy chemicznej i stabilność konstrukcji, do otworu należy wtłoczyć odpowiednią ilość żywicy. 

Precyzyjna iniekcja żywicy za pomocą akumulatorowego dozownika HDE 500-A22

Dozownik posiada akumulator o dużej pojemności i umożliwia precyzyjne iniekcje nawet w niskich temperaturach. Za pomocą aplikacji Volume Calculator możesz obliczyć wymaganą ilość żywicy z dokładnością do jednego mililitra. Obliczoną w ten sposób ilość należy ustawić na przełączniku wyboru dozowania, aby wstrzykiwana ilość była zawsze taka sama. To sprawia, że mocowanie dużych obciążeń jest bardzo wytrzymałe i bezpieczne. Automatyczny mechanizm zwalniający dozownika zapobiega kapaniu żywicy. Pozwala to utrzymać czystość w miejscu pracy i obniżyć koszty.

Zestawienie dozowników Przejdź do aplikacji Volume Calculator

Więcej przydatnych informacji na temat techniki mocowań

Szkolenia

Szkolenia

Szukasz szkoleń na temat techniki kotwienia?

Poznaj naszą ofertę szkoleń tutaj
Godzina innowacji

Godzina innowacji

Przekonaj się sam podczas godziny innowacji dotyczącej techniki mocowań.

Zamów wizytę na placu budowy już dziś
Wymiarowanie zakotwień

Wymiarowanie zakotwień

Potrzebujesz więcej informacji na temat wymiarowania zakotwień lub na temat projektu technicznego płyty podstawy?

Dowiedz się więcej
Próba obciążeniowa

Próba obciążeniowa

Jeżeli kotwa ma być osadzona w podłożu, które nie jest objęte aprobatą, chętnie pomożemy Ci w przeprowadzeniu próby obciążeniowej na budowie.

Dowiedz się więcej