Image alt text (optional)

Młyn Maria Wrocław

Firma wykonawcza/ inwestor: OZ-BUD sp z o.o. / Realco Property Investment and Development

Data rozpoczęcia inwestycji: 08.2019

Planowana data zakończenia inwestycji: 03.2021

Przedmiotem inwestycji jest zabytkowy prawie 800-letni Młyn Maria, którego początki  sięgają  1242 roku. Aktualnie  stary Młyn jest rewitalizowany na nowoczesne apartamentowce z pięknym widokiem na kanały młyńskie oraz Ostrów Tumski .                                                      

Czy wiesz, że… aktualny Młyn Maria przez ostatnie prawie 800lat nosił takie imiona jak Arnold, Klara, Maciej, Wójtowski, Bożego Ciała, Mariacki, Feniks

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Kotwienie prętów zbrojeniowych w murze oraz żelbecie za pomocą żywic Hilti w ilości około 400 sztuk.

Mocowane na żywicy HIT-HY 170  pręty  miały  za zadanie  zespolenia starej konstrukcji murowej z nowo projektowaną konstrukcją żelbetową stropów, ścian słupów oraz schodów

Do tej aplikacji wykorzystano żywicę hybrydową typu HIT-HY 170 oraz wyciskacz akumulatorowy HDE 500 A22 wraz z akcesoriami niezbędnymi do kotwienia chemicznego.

Całkowita wartość opiewa na około 35 tys. PLN.

OPIS WSPÓŁPRACY

Firma OZ-BUD sp. z o.o. przystąpiła do prac rozbiórkowych oraz wyburzeniowych które polegały na zburzeniu starych stropów, ścian, wykuciu otworów okiennych oraz drzwiowych. Następnie przystąpiła do wykuwania bruzd o określonych wymiarach pod nowo projektowaną konstrukcję żelbetową. Po wykonaniu bruzd nadszedł czas na wykonanie wklejeń prętów zbrojeniowych w podłożu ceglanym i właśnie na tym etapie byliśmy w stanie wesprzeć klienta naszym kompleksowym rozwiązaniem w zakresie kotew chemicznych.  Intensywna współpraca rzeczoznawców technicznych oraz działu technicznego HILTI z  klientem oraz projektantem zaowocowały rozwiązaniem, które zostało zaakceptowane oraz wdrożone na budowie.