Produktywna praca z użyciem niwelatora laserowego firmy Hilti

Łatwe i precyzyjne przenoszenie spadków oraz poziome i pionowe ustawianie powierzchni na placu budowy

Niwelator laserowy PR 30-HVS A12 na placu budowy

Dzięki naszym precyzyjnym urządzeniom możesz łatwo i w dokładny sposób przenosić wysokości, niezawodnie ustawiać linie budynku lub wykonywać spadki w dwóch płaszczyznach jednocześnie. 

Wszystkie nasze niwelatory laserowe przeznaczone są do wykonywania bardzo precyzyjnych pomiarów. Poza tym są niezwykle wytrzymałe − nawet przy realizacji prac w trudnych warunkach na budowie. Odporne na zabrudzenia, wodę i pył, a także wstrząsy czy upadek z wysokości do 1.5 metra.

Bezpieczne i niezawodne prace pomiarowe

Upadek niwelatora laserowego PR 30-HVS na placu budowy

Także na budowie może zdarzyć się nieszczęście: na przykład niwelator laserowy może się wyślizgnąć z ręki podczas przenoszenia albo może przewrócić się razem ze statywem. Takie sytuacje nie są jednak problemem dla naszych niwelatorów laserowych. Ich obudowa została specjalnie opracowana w taki sposób, aby móc niezawodnie chronić jego wrażliwe wewnętrzne mechanizmy. 

Mimo tego, że technika laserowa jest bardzo czuła, nasze urządzenia po upadku działają tak samo precyzyjnie jak wcześniej. Aby mieć całkowitą pewność, wystarczy przeprowadzić pomiar testowy. Odpowiednia procedura znajduje się w instrukcji obsługi urządzenia.


Korzyść dla Ciebie: 

Możesz w pełni skoncentrować się na swoich zadaniach − czyli na sprawdzaniu wysokości podczas wylewania betonu, poziomowaniu szalunków lub pracach montażowych na podłogach, ścianach i sufitach. 

Przegląd niwelatorów laserowych firmy Hilti

Jednoosobowa obsługa z automatycznym samopoziomowaniem

Jednoosobowa obsługa niwelatora laserowego PR 30-HVS i detektora promienia PRA 30

Udoskonaliliśmy działanie naszego niwelatora laserowego, abyś mógł łatwo i precyzyjnie dokonywać pomiarów na placu budowy: detektor promienia jest jednocześnie Twoim pilotem zdalnego sterowania niwelatora laserowego. Dzięki temu nie musisz już przechodzić od jednego urządzenia do drugiego, aby wykonać pomiar. Całe zadanie wykonujesz przy użyciu detektora − bez pomocy drugiej osoby. 

Poza tym niwelatory laserowe firmy Hilti posiadają funkcję automatycznego poziomowania – dla linii poziomych i pionowych oraz dla spadków. Oznacza to, że wystarczy wybrać odpowiednią funkcję na urządzeniu, a następnie ustawić detektor w żądanym miejscu docelowym. Resztą zajmie się już automatycznie niwelator laserowy. Jego płaszczyzna laserowa jest automatycznie i precyzyjnie dostosowana do detektora. 

WIĘCEJ PYTAŃ?

Obszary zastosowania niwelatora laserowego

W naszych filmach instruktażowych pokazujemy, w jaki sposób można automatycznie przenosić wysokości, ustawiać osie budynków i fasady oraz wyznaczać spadki.

1 / 4
Automatyczne przenoszenie wysokości

Dźwigniowe statywy dla urządzeń laserowych to już przeszłość – teraz w bardzo prosty sposób możesz automatycznie wykonywać pomiary wysokości np. znacznik poziomu lub reper niwelacyjny ścienny za pomocą niwelatora laserowego PR 30-HVS lub dwuspadkowego niwelatora laserowego PR 300-HV2S i automatycznego statywu PRA 90.

2 / 4
Automatyczne poziomowanie osi budynków

Ława drutowa i pion to już przeszłość – niwelator laserowy PR 30-HVS A12 i detektor promienia PRA 30 tworzą wysoce niezawodny system, dzięki któremu możesz w efektywny i precyzyjny sposób wykonywać różne zadania pomiarowe.

3 / 4
Poziomowanie fasad

Ławy drutowe to już przeszłość – możesz w łatwy sposób montować fasady przy użyciu niwelatora laserowego PR 30-HVS lub dwuspadkowego niwelatora laserowego PR 300-HV2S.

4 / 4
Poziomowanie dwuspadkowe

Poziomowanie jeszcze nigdy nie było tak proste − dzięki cyfrowemu wprowadzeniu spadku na dwóch poziomach, automatycznej kontroli spadku i wyjątkowej automatycznej elektronicznej funkcji rejestracji celu wszystkie zadania związane z poziomowaniem może teraz wykonać tylko jedna osoba.

Porównanie naszych produktów

  PR 2-HS A12 PR 30-HVS A12 PR 300-HV2S
Zastosowania poziome Tak Tak Tak
Zastosowania pionowe Nie Tak Tak
Wyznaczanie spadków Tak (manualnie / z Adapter nastawny PRA 79) Tak (1 poziom) Tak (2 poziomy)
Obszar zastosowania

Przenoszenie wysokości
Wyrównanie
Głębokość wykopu

Przenoszenie wysokości
Wyrównanie
Głębokość wykopu
Szalunki
Fasady


Przenoszenie wysokości
Wyrównanie
Głębokość wykopu
Szalunki
Fasady
Kanały
Budowa dróg
Rampy parkingowe

  Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej

To także może Cię zainteresować

Tachimetr PLT 400 w akcji

Tachimetry firmy Hilti

Dzięki cyfrowym metodom pomiarowym masz większą wydajność i niższe koszty. Nasze tachimetry i tablety Hilti pomogą Ci w tym. 

Dowiedz się więcej

Cyfrowe dane projektowe PLC 400

BIM-to-Field

Cyfrowe projektowanie z BIM pozwala na większą automatyzację na placu budowy. Dowiedz się, jak możesz z tego skorzystać. 

Dowiedz się więcej

Niwelator laserowy podczas kalibracji

Usługa Hilti dotycząca kalibracji

Dzięki usłudze kalibracji firmy Hilti Twoje systemy pomiarowe działają znów w precyzyjny sposób: testujemy dokładność, czyścimy urządzenie i ponownie dokonujemy odpowiednich ustawień. 

Dowiedz się więcej

Wiele skrzynek narzędziowych dzięki usłudze zarządzania flotą

Zarządzanie flotą Hilti

Zarządzanie flotą Hilti to coś więcej niż tylko leasing narzędzi. Dzięki stałej miesięcznej opłacie możesz pracować przy użyciu profesjonalnie zarządzanego sprzętu.

Dowiedz się więcej