Dozowniki do kotew chemicznych

Prosta obsługa i precyzyjne dozowanie żywicy we wszystkich podłożach

Mocowanie prętów z akumulatorowym dozownikiem Nuron HDE 500-22

Nowoczesne - Zrównoważone - Ekonomiczne

Po prawidłowym oczyszczeniu wywierconego otworu, kluczowe znaczenie podczas montażu uzupełniających prętów zbrojeniowych ma właściwe dozowanie żywicy iniekcyjnej. Niewielkie różnice w ilości decydują o tym, czy mamy do czynienia z wystarczającą siłą mocowania czy marnotrawstwem materiału.

Elektryczny dozownik akumulatorowy HDE 500-22 jest nie tylko szybki i ergonomiczny, ale również bardzo precyzyjny. Ustawiając na pokrętle potrzebne mililitry, oszczędzasz czas i pieniądze.

Dzięki zastosowaniu akumulatorowego dozownika HDE 500-22 można zaoszczędzić nawet 30% żywicy

Obliczone wartości obciążenia uzyskujesz dzięki precyzyjnemu i równomiernemu dozowaniu żywicy, bez niepotrzebnego marnotrawstwa. Praktyka i doświadczenie pokazują, że dzięki zastosowaniu dozownika HDE 500-22 nawet doświadczeni użytkownicy mogą zaoszczędzić nawet 30% żywicy. To sprawia, że koszt dozownika HDE 500-22 w systemie zarządzania flotą Hilti zwraca się już przy średnim zużyciu zaledwie dwóch kaset HIT miesięcznie. Dozownik jest oczywiście w 100% kompatybilny ze wszystkimi narzędziami akumulatorowymi Nuron 22 V.

Wszystkie żywice chemiczne firmy Hilti możesz dozować przy użyciu tego samego dozownika, niezależnie od tego, czy na placu budowy stosujesz wolnowiążącą żywicę epoksydową czy szybkowiążącą żywicę uniwersalną lub zaprawę typu Premium. Oznacza to, że przestoje spowodowane zastosowaniem niewłaściwego dozownika na placu budowy należą już do przeszłości.

Dozownik akumulatorowy HDE 500-22 − aplikowanie bez kapania żywicy

Szybki, nowoczesny i ergonomiczny tryb pracy na stałym poziomie

  • Dane w ml zapewniają łatwą obsługę i dostarczają dokładnych informacji o aplikowanej ilości. Informacje te możesz uzyskać z instrukcji montażu lub za pomocą aplikacji Volume Calculator
  • Możesz zaoszczędzić nawet 30% żywicy dzięki automatycznemu zakończeniu procesu dozowania po osiągnięciu wymaganej ilości żywicy
  • Automatyczna redukcja ciśnienia zapobiega kapaniu i marnowaniu żywicy przy mocowaniu kotwy chemicznej
  • Do stosowania ze wszystkimi żywicami firmy Hilti i pojemnikami o pojemności 330 ml i 500 ml
  • Bezpośrednia kontrola jakości prawidłowego dozowania za pomocą cyfrowego wyświetlacza LED

Montuj pręty zbrojeniowe w sposób łatwy i bezpieczny

Prosta i nowoczesna obsługa

Wygodne i łatwiejsze wtryskiwanie żywicy klejącej na każdym etapie roboczym za pomocą jednego przycisku.

Precyzyjna i wydajna praca

Calculator_HiltiApp_Android_512x512px.png

Przy użyciu naszego akumulatorowego dozownika HDE 500-22 precyzyjnie ustawisz ilość wtryskiwanej żywicy w ml. Bezpłatna aplikacja Volume Calculator pomoże Ci w dokładnym jej obliczeniu.

Pobierz w App Store

Pobierz na Google Play

Kompatybilne zastosowanie w zarządzaniu flotą

Miesięczna rata zwraca się dzięki oszczędnościom wygenerowanym przy aplikowaniu już zaledwie dwóch kaset żywicy miesięcznie. Poza tym, nie tracisz czasu w przypadku awarii sprzętu lub w razie szczytowego zapotrzebowania. 

Zarządzanie flotą to coś więcej niż leasing narzędzi

Zachowanie zasobów

Sprawdzone opakowania foliowe firmy Hilti zmniejszają ilość odpadów nawet o 85% w porównaniu z tradycyjnymi twardymi nabojami.

Inne dozowniki

W zależności od zastosowania i częstotliwości użytkowania możesz − oprócz dozownika elektrycznego − wybrać także urządzenie ręczne lub pneumatyczne.

Ręczny dozownik kleju/żywicy HDM

L074569.tiff

Niewielka siła potrzebna do dozowania i tylko nieznaczne kapanie żywicy. Do stosowania ze wszystkimi żywicami firmy Hilti oraz pojemnikami o pojemności 330 ml i 500 ml. Nie zalecamy do aplikowania seryjnego, ponieważ obsługa ręczna powoduje zmęczenie.

Do produktu

Pneumatyczny dozownik kleju P 8000 D

L019860.tif

Wytrzymały pistolet do aplikowania żywicy o dużej prędkości wtryskiwania do bardzo dużych głębokości osadzania lub dużej liczby osadzanych kotew. Do stosowania z pojemnikami foliowymi o pojemności 1400 ml.

Do produktu

To także może Cię zainteresować

Odpowiednia zaprawa do każdego zastosowania

Pręt kotwy HIT-Z w żywicy iniekcyjnej HIT-HY 200-A V3

Stosując naszą żywicę do kotwienia chemicznego możesz niedrogo  a także − dzięki aprobacie obejmującej wiertło rurowe − bezpiecznie i szybko osadzać wszystkie kotwy wklejane i połączenia prętów zbrojeniowych obliczone zgodnie z EC2.

Do oferty żywic

Wydajna instalacja z SafeSet

Construction worker using Hilti SafeSet installation method with HDE 500-22 cordless adhesive dispenser and red HIT-CR 500 cartridge holder for HIT-HY 200 adhesives. VC 140-2-22 "vac-pack" vacuum, TE 60-22 cordless rotary hammer

Teraz możesz znacznie łatwiej i szybciej niż dotychczas montować pręty kotew i uzupełniające pręty zbrojeniowe.

Dowiedz się więcej

Nowoczesne zbrojenie poinstalacyjne

Nowa metoda zbrojenia z zastosowaniem dozownika HDE 500-22

Nowa metoda zbrojenia poszerza Twój obszar zastosowania i umożliwia inne procesy robocze na placu budowy.

Dowiedz się więcej