Zbrojenie uzupełniające

Oszczędność czasu przy wierceniu i osadzaniu

Zbrojenie uzupełniające dzisiaj

Nowy system oparty jest na nowej podstawie obliczeniowej TR 069 i specjalnie dostosowanej żywicy iniekcyjnej, która oferuje Tobie i Twojemu zespołowi nowe obszary i procesy zastosowania dla montażu zbrojenia uzupełniającego. 

W ten sposób Ty i Twoi pracownicy oszczędzacie cenny czas w procesie montażu i zyskujecie większą swobodę w planowaniu swoich etapów roboczych. Czy to w nowym budynku, czy przy renowacji: zbrojenie uzupełniające to codzienność na placu budowy. Niestety z powodu różnorodnych wyzwań często nie da się całkowicie uniknąć problemów takich jak: 

  • Niekompletne lub niewłaściwe planowanie z powodu presji czasu
  • Błędy i zmiany w bieżącym procesie budowlanym
  • Brakujące dokumenty inwentaryzacyjne w przypadku remontów

A co, gdybyś już nie musiał wykonywać częściowego wyburzania podczas prac renowacyjnych w celu zamontowania zbrojenia uzupełniającego? Gdyby zamiast praco- i czasochłonnego oraz kosztownego montażu prętów zbrojeniowych typu L i U w nowym budynku można było po prostu zamontować zbrojenie uzupełniające? I to wszystko bez potrzeby montowania osłon!

Porównanie systemów montażowych

Przegląd

Połączenie na zakład zgodnie z EC 2

Obecna metoda: połączenie na zakład zgodnie z EC 2

Zbrojenie uzupełniające sprawdza się od wielu lat na całym świecie. Obecna metoda obliczeniowa ogranicza jednak obszar zastosowania i zakłada łączenie na zakład. Ponadto pojawiają się następujące wyzwania:

  • Konieczność odpowiednio wczesnego planowania w nowych budynkach
  • Czaso- i pracochłonny montaż zbrojenia na zakład
  • Zagrożenie dla bezpieczeństwa związane z wystającymi prętami zbrojeniowymi
  • Pracochłonne poprawki lub wyburzanie przy renowacji, w przypadku ponownego planowania lub pierwotnie nieprawidłowo zamontowanych prętów

 

Kotwienie końcowe zgodnie z TR 069

Nowa metoda: kotwienie końcowe zgodnie z TR 069

Nowy system HIT-HY 200-R V3 i HIT-RE 500 V4, oparty na nowej metodzie obliczeniowej TR 069, poszerza obszar zastosowania i umożliwia inne procesy robocze na Twojej budowie. Jego zalety to:

  • Posiadająca aprobatę procedura renowacji jako kotwienie końcowe, bez potrzeby wykrywania ani wyburzania
  • W nowych budynkach można je mocować uzupełniająco zamiast żelaznych prętów – minimalizuje to zagrożenie dla bezpieczeństwa wynikające z wystających prętów zbrojeniowych
  • Uproszczona logistyka placu budowy
Poproś o niezobowiązującą osobistą poradę na temat nowej metody

Oszczędność czasu

To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić ponad połowę czasu potrzebnego na montaż, w porównaniu z innymi tradycyjnymi metodami montażowymi

Ten skoordynowany system mogą obsługiwać nawet niewykwalifikowani pracownicy. Począwszy od przygotowania prac, przez wykonanie otworów, aż po samo zakotwienie – prosty w obsłudze system wspiera Ciebie i Twój zespół w szybszym, bardziej niezawodnym i ekonomicznym montażu zbrojenia uzupełniającego. Bez wykrywania, bez częściowego wyburzania i połączeń typu L i U oraz bez czyszczenia wierconych otworów jako pojedynczy, obarczony ryzykiem błędu etap roboczy.

Metoda obliczeniowa TR 069

Metoda obliczeniowa TR 069

Nowa metoda obliczeniowa TR 069, opracowana przez EOTA przy wsparciu firmy Hilti, w połączeniu z opracowaną do tego celu uniwersalną żywicą daje niespotykane dotąd możliwości:

  • Nowe zastosowania:
    Połączenia przegubowe lub sztywne bez łączenia na zakład są teraz równie możliwe, jak nawet o 50% mniejsze głębokości osadzania.
  • Bez marnowania czasu przy wyborze produktu:
    Jedna żywica do prawie wszystkich zastosowań związanych z kotwieniem chemicznym (HIT-HY 200-R V3). Do zastosowań specjalnych dostępna jest epoksydowa żywica iniekcyjna HIT-RE 500 V4.
  • Bez czasochłonnego gięcia i montażu prętów zbrojeniowych:
    Szybki, nieskomplikowany montaż zbrojenia dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.
  • Bez wystających prętów zbrojeniowych:
    Unikasz ryzyka związanego z obrażeniami pracowników lub uszkodzenia materiału.
HIT-HY 200-R V3 z DD i TE-YRT SafeSet

Tak to działa

Kluczem do systemu jest nowa, uniwersalna żywica (HIT-HY 200-R V3), opracowana specjalnie z myślą o nowej metodzie projektowania TR 069. Posiadająca Europejskie Aprobaty Techniczne (ETA) otwiera zupełnie nowy zakres możliwych zastosowań dla zbrojenia uzupełniającego. Te nowe metody dostępne są również w ramach systemu epoksydowego HIT-RE 500 V4. 

W połączeniu z oszczędzającą czas, bezpieczną metodą SafeSet z wiertłami rurowymi, skoordynowanymi narzędziami i prostymi w obsłudze aplikacjami, na przykład do dozowania żywicy, daje to nieskomplikowane, oszczędzające czas i niezawodne rozwiązanie do prawie wszystkich zastosowań w zakresie kotwienia chemicznego i zbrojenia uzupełniającego.

Zalety systemu SafeSet w skrócie

Wywierć, osadź, gotowe

Z reguły rozwiązania systemowe sprawdzają się lepiej niż pojedyncze procesy i rozwiązania produktowe. Tak jest również w tym przypadku: 
Problem „wklejanych połączeń zbrojeniowych” został rozwiązany dzięki przemyślanemu systemowi, który redukuje do minimum wymagane etapy robocze, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo:

Oczyszczanie otworu wiertnicą otworową

Czyszczenie otworu

W przypadku wiertła rurowego czyszczenie otworu odbywa się automatycznie podczas wiercenia. Eliminuje to wszystkie źródła błędów, które mogą prowadzić do niedostatecznego oczyszczenia, a także chroni pracowników przed pyłem.

Do produktu
HIT-HY 200-R V3

Żywica uniwersalna

Uniwersalna żywica (HIT-HY 200-R V3) z aprobatą do wszystkich popularnych zastosowań zmniejsza ryzyko wyboru niewłaściwego produktu. Epoksydowa żywica iniekcyjna HIT-RE 500 V4 jest przeznaczona do zastosowań specjalnych.

Do produktu
Kalkulator ilości żywicy

Kalkulator ilości żywicy

Aplikacja oblicza prawidłową ilość żywicy, a także pozwala zaplanować jej ilość dla danego projektu.

Znajdź w Google Play Znajdź w iTunes
HDE 500-A22

Dozownik żywicy

Precyzyjny dozownik żywicy umożliwia bezwysiłkowe dozowanie dokładnej ilości żywicy. Pozwala to zaoszczędzić nawet 20% żywicy.

Do produktu

Zaleta: Metoda ta jest łatwa do opanowania nawet dla niewykwalifikowanych pracowników. Co więcej, jest ona nawet o 60% szybsza niż metoda konwencjonalna i także zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu masz szansę zmieścić się w napiętym harmonogramie - nawet jeśli będziesz musiał naprawiać błędy.

Dzięki nowej metodzie obliczeniowej TR 069, metoda ta może być teraz stosowana również do kotwienia krańcowego bez zakładu. Stwarza to podstawę dla nowych zastosowań – zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji – co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jesteś ciekaw, w jaki sposób możesz zwiększyć wydajność na placu budowy?