Montaż bezpośredni

Sposób, który pozwala Ci zaoszczędzić nawet minutę na jednym mocowaniu

Szybkość, wszechstronność i bezpieczeństwo to elementy niezbędne na każdym placu budowy. Dzięki osadzakowi DX 6 najnowszej generacji, Hilti przenosi montaż bezpośredni w nowy, cyfrowy świat.

Solidny, wszechstronny i niezawodny DX 6 pokazuje, co jest możliwe na budowach na całym świecie.

Montaż bezpośredni w firmie Hilti

Dlaczego osadzanie to nie wstrzeliwanie

Dlaczego osadzanie to nie wstrzeliwanie

Istnieją poważne różnice pomiędzy osadzakami do gwoździ a urządzeniami do wstrzeliwania gwoździ:

 • Podczas "wstrzeliwania" siła i brak możliwości prowadzenia tego procesu może spowodować przestrzelenie cienkich lub słabych elementów, a ryzyko wypadku jest bardzo wysokie.
 • Podczas "osadzania" bardzo duża część siły napędowej może być pochłonięta przez tłok i urządzenie, jeśli podłoże jest zbyt słabe.
 • Osadzaki firmy Hilti posiadają również inne mechanizmy zabezpieczające mogą być uruchamiane tylko wtedy, gdy głowica narzędzia jest całkowicie dociśnięta do podłoża, a ponadto są wyposażone w urządzenie zabezpieczające przed upadkiem i przypadkowym uruchomieniem narzędzia. Proces osadzania jest więc wydajny i bezpieczny!
Mocowanie krat i prętów gwintowanych

Zastosowania

Montaż bezpośredni ma wiele zastosowań, na przykład:

 • Mocowanie do betonu lub cegły silikatowej
 • Mocowanie do stali
 • Mocowanie krat i prętów gwintowanych
 • Znakowanie stali
 • Do wielu zastosowań można użyć uniwersalnego osadzaka DX 6 w różnych konfiguracjach, w połączeniu z wysokowydajnymi gwoździami Hilti, które zostały specjalnie opracowane dla różnych materiałów podłoża
Przejdź do DX 6

Szalunki

Wznoszenie szalunków

Wznoszenie szalunków

Wznoszenie szalunków jest typowym zadaniem wykonywanym na placu budowy. Praca ta wymaga zarówno dokładności, jak i szybkości. Po wymierzeniu placu budowy, należy precyzyjnie rozmieścić szalunki. Nasze ograniczniki szalunkowe X-FS gwarantują szybkie tempo prac, absolutną precyzję i oszczędność cennego czasu.

Przejdź do ograniczników szalunkowych X-FS
Mocowanie deskowań

Mocowanie deskowań

Idealny do skutecznego mocowania deskowań: gwóźdź X-CT firmy Hilti. Jednoetapowa realizacja prac z magazynkowanymi gwoździami pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki wyjątkowo małej główce, drewno można łatwo i bez uszkodzeń usunąć i ponownie wykorzystać. Wstępnie wyznaczone punkty złamania gwoździa pozwalają na kontrolowane, późniejsze usuwanie gwoździ. 

Przejdź do gwoździ X-CT

Wilgoć i izolacja

Zabezpieczenie przed wilgocią

Zabezpieczenie przed wilgocią

Konstrukcje betonowe są często narażone na działanie wody infiltracyjnej lub warstw wodnych, podmywających fundament i strukturę budowlaną. Z czasem wilgoć wywołuje rozwój pleśni, która w skrajnych przypadkach może spowodować strukturalne uszkodzenia konstrukcji. Do szybkiego mocowania folii bąbelkowej i membran wodoszczelnych polecamy nasze osadzaki z napędem prochowym.

Przejdź do osadzaków
Izolacja cieplna

Izolacja cieplna

Izolacja cieplna w budownictwie stała się jednym z centralnych aspektów rozważnego planowania i realizacji projektów. Firma Hilti oferuje szeroką gamę rozwiązań dla najbardziej wymagających zadań związanych z mocowaniem materiałów izolacyjnych.  

Dowiedz się więcej: mocowanie izolacji

Osadzak DX 6 ma wszechstronne zastosowanie

Nie jesteś pewien, którego gwoździa użyć do wykonywanych przez Ciebie prac?

Przejdź do selekcji gwoździ

Wybierz właściwy gwóźdź do Twojego zastosowania:

Ładowanie

Podstawowa zasada doboru gwoździ:

 • Im twardszy beton, tym mniejsza długość gwoździa.
 • Im bardziej miękki beton, tym dłuższy gwóźdź. 
 • Jeśli gwóźdź nie trzyma - użyj X-X zamiast X-C.
 • Do miękkiego betonu (jasnoszarego) należy stosować żółty patron. 
 • Do twardego betonu (ciemnoszary) - patron czerwony. 
 • Dla gwoździ pojedynczych należy użyć DX6 F8, dla gwoździ magazynkowanych - użyj DX6 MX. Energia osadzania musi być dostosowana do danego zastosowania w toku osadzeń testowych.
Szkolenie z zakresu mocowania gwoździ

Szkolenie z zakresu mocowania gwoździ

W ostatnich latach systemy mocowań zostały poddane znacznemu rozwojowi w ramach ETA (Europejskiej Aprobaty Technicznej). Dzięki naszemu szkoleniu z zakresu techniki zamocowań będziesz na bieżąco z najnowszą technologią zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Przejdź do szkolenia
Wszystkie informacje na żądanie: aplikacja Hilti Connect

Wszystkie informacje na żądanie: aplikacja ON!Track Ready

Połącz osadzak DX 6 firmy Hilti z aplikacją i uzyskaj informacje na temat stanu i czasu użytkowania Twojego urządzenia. W każdej chwili można również w łatwy i wygodny sposób zamówić gwoździe i patrony lub obejrzeć praktyczne filmy dotyczące zastosowań.

ON!Track Ready
Osadzak DX 6 wspiera Cię przy planowaniu prac konserwacyjnych

Osadzak DX 6 wspiera Cię przy planowaniu prac konserwacyjnych

Zintegrowany wskaźnik serwisowy osadzaka DX 6 pomaga przedłużyć żywotność urządzenia i zapobiegać awariom poprzez odpowiednio wczesne wykonanie prac konserwacyjnych.

Dowiedz się więcej: prace konserwacyjne z DX 6

Wilt u op uw projecten in de staal- en metaalbouw aan de slag met Nuron accu's en machines? Lees verder over de overstap naar Nuron - of neem direct contact met ons op voor een persoonlijk adviesgesprek.

Montaż bezpośredni w trybie z akumulatorem

Czy wiedziałeś, że:

Montaż bezpośredni w trybie z akumulatorem

Chcesz wykonać montaż bezpośredni za pomocą wydajnej technologii akumulatorów Hilti? Nasz akumulatorowy osadzak BX3 jest kompatybilny z platformą 22V i oprócz zyskania cennego czasu, pozwala zrezygnować z uciążliwego prowadzenia kabli.

Za pomocą BX3-L 02 i gwoździ o długości do 36 mm można łatwo mocować cienkie panele drewniane, folie drenażowe i blachy do betonu.