REJESTRACJASkorzystaj z zakupów online i spersonalizowanych usług onlineDowiedz się więcej
Hilti

Właściwości i aplikacje

Właściwości
  • Bezpieczniejsze miejsca pracy – zmniejsza wysiłek fizyczny podczas prac ponad głową, ograniczając zmęczenia barków i szyi
  • Przyciągnij i utrzymaj najlepszych członków zespołu – egzoszkielety budowlane przyczyniają się do dobrostanu pracowników, pomagając zapobiegać urazom i kontuzjom na skutek prac wymagających dużego wysiłku fizycznego
  • Praktyczna, wygodna w użyciu konstrukcja – zaprojektowana tak, aby noszenie, regulowanie i czyszczenie na budowie było możliwie najłatwiejsze
  • Nadaje się do stosowania przez cały dzień – EXO-S zapewnia swobodę ruchu i waży zaledwie 2,3 kg, dzięki czemu jest jednym z najlżejszych egzoszkieletów zmniejszających obciążenie barków
  • Możliwość dostosowania – można dodać podparcie szyi, aby dodatkowo zmniejszyć obciążenie podczas najbardziej wymagających prac ponad głową
Aplikacje
  • Idealny do ciągłych lub powtarzanych prac ponad głową, wykonywanych przy użyciu narzędzi lub bez narzędzi
  • Montaż płyt gipsowo-kartonowych – mocowanie profili do stropów i ścian, gwintowanie, zawieszanie i skręcanie płyt
  • Szlifowanie powierzchni – wykańczanie ścian/sufitów
  • Prace montażowe ponad głową – rurociągi, tryskacze, kanały wentylacyjne, kanały kablowe, korytka kablowe i szyny

Usługi

Zarządzanie flotą
Zarządzanie flotą

Zarządzamy Twoimi urządzeniami, abyś Ty mógł prowadzić swój biznes.

Dowiedz się więcej o Zarządzaniu Flotą

Dokumenty i video

Egzoszkielet Hilti odciąża szyję i ramiona podczas aplikacji nad głową

Egzoszkielet EXO-S do prac ponad głową

Ergonomiczne wsparcie dla Twoich pracowników

W wielu obszarach branży budowlanej długotrwałe i powtarzające się prace nad głową należą do codzienności. Zwiększają one ryzyko długotrwałych problemów zdrowotnych, szczególnie w okolicy ramion.

Egzoszkielet zapewnia solidne wsparcie przy wykonywaniu wszelkich prac przy ścianie i prac nad głową. Dzięki zastosowaniu egzoszkieletu zmniejszasz ryzyko długotrwałych dolegliwości swoich pracowników i przestojów w pracy.

Jak działa egzoszkielet EXO-S?

EXO-S wykorzystuje technologię sterowanych mechanicznie cięgien do przenoszenia ciężaru z ramion na biodra, które są do tego lepiej przystosowane. Nasz egzoszkielet zapewnia dodatkowe ergonomiczne wsparcie, zwiększając Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania prac nad głową (powyżej wysokości ramion), np. przy realizacji prac przy ścianie i suficie. Ważący zaledwie 2,5 kg egzoszkielet nie ogranicza naturalnej swobody ruchów i można go dopasować do różnych rozmiarów ciała bez użycia dodatkowych narzędzi.

EXO-S może być używany w różnych zastosowaniach, takich jak montaż sufitów podwieszanych, instalacji elektrycznych, czy też szlifowanie ścian.

Wysokość i szerokość można regulować za pomocą wyraźnie oznaczonych ustawień fabrycznych − od rozmiaru XS do XXL.

Siłę zacisku można regulować, obracając pokrętłem − bez użycia dodatkowych narzędzi.

Miękkie, wyściełane szelki i podkładki pod ramiona zapewniają wygodę noszenia.

Wyjaśnienie krok po kroku egzoszkieletu Hilti EXO-S

Obejrzyj film na temat prawidłowego zastosowania egzoszkieletu EXO-S

Egzoszkielet EXO-S został zaprojektowany specjalnie do zastosowania na placach budowy, aby wspierać realizację wszelkich prac nad głową, które wymagają od pracownika trzymania rąk powyżej wysokości ramion.

Egzoszkielet Hilti nie wymaga żadnego źródła zasilania ani użycia dodatkowych silników, ponieważ wspomaganie ramion jest sterowane wyłącznie mechanicznie. Jest on więc gotowy do użycia mobilnego w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto cała tapicerka urządzenia jest zdejmowana i może być wyprana.

Pytania i odpowiedzi dotyczące egzoszkieletu

Co to jest egzoszkielet?


Nasz pasywny (niezmotoryzowany) egzoszkielet górnej części ciała zapewnia ergonomiczne wsparcie i mocuje się do pleców i ramion. EXO-S może zmniejszyć obciążenie i zmęczenie ramion spowodowane powtarzalną pracą nad głową nawet o 60%.


Chcesz przetestować egzoszkielet?
Skontaktuj się z nami tutaj, aby uzyskać bezpłatne demo?

Gdzie można zastosować egzoszkielety?

Egzoszkielet Hilti EXO-S został specjalnie opracowany do użytku na placach budowy i wspiera użytkownika we wszystkich pracach napowietrznych. Kompaktowa i lekka konstrukcja pozwala na niezakłóconą swobodę ruchów, dzięki czemu użytkownik może wygodnie nosić go przez całą warstwę. Ponadto nie wymaga źródła zasilania i może być używany elastycznie.