Optymalizacja Parku Narzędziowego

CHCESZ ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ I POPRAWIĆ RENTOWNOŚĆ?

ON!Track to optymalizacja parku maszyn i digitalizacja sposobu jego zarządzania

Największe wyzwania w branży budowlanej dotyczą śledzenia sprzętu i materiałów, kontrolowania kosztów i zarządzania pracownikami w sposób, gwarantujący odpowiednią liczbę osób z właściwymi umiejętnościami. Badania potwierdają, że nieefektywne procesy, nieplanowane wydatki i bezproduktywna siła robocza mogą stanowić nawet 25%* całkowitych kosztów projektu, co może negatywnie wpływać na firmę i jej rentowność. Mamy jednak dobrą wiadomość – istnieją sposoby na ograniczenie, a nawet całkowite wyeliminowanie tych ukrytych kosztów. W pierwszej kolejności należy je jednak zidentyfikować.

*Sources
Five Ways to Improve Productivity at the Construction Site (M.P. Rollage, 2002)
Think Formwork – Reduce costs (R.H.Lab Jr, 2007)

Czy to brzmi znajomo?

Koszty
1 / 5
Koszty

Analiza kosztów projektów pokazuje, że koszty ponoszone z góry, np. na zakup narzędzi, stanowią jedynie połowę faktycznych wydatków. Aby stwierdzić, na czym możesz zaoszczędzić i poprawić rentowność firmy, ważne jest przeanalizowanie kosztów ponoszonych trakcie całego cyklu życia projektu. Zazwyczaj jest to łatwiejsze w teorii niż w praktyce, dlatego nasi konsultanci udzielą Ci wsparcia w tym zakresie.

Prędkość
2 / 5
Prędkość

Wydajność pracy jest głównym obszarem wymagającym usprawnień w branży budowlanej, pozostającym nawet 40%* w tyle za innymi sektorami. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele możliwości usprawnień. Dzięki optymalizacji procesów nie tylko będziesz mógł realizować projekty szybciej, ale również będziesz w stanie zarządzać kilkoma projektami jednocześnie, przy wykorzystaniu tych samych zasobów. Nasi konsultanci Ci w tym pomogą.

Konkurencja
3 / 5
Konkurencja

W branży budowlanej panuje duża konkurencja. Duża presja cenowa może się wiązać z koniecznością obniżenia marży. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest dodanie wartości do swojej oferty – może to być wcześniejsze oddanie projektu lub wyższa jakość wykonania. Nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Niezawodność
4 / 5
Niezawodność

Przegrane przetargi, wypadki, przestoje, kary i niespodziewane przeróbki. Wszyscy staramy się unikać takich wyzwań na co dzień, ale mogą one przytrafić się nawet najlepszym. To właśnie w takich chwilach najbardziej liczy się wiarygodny partner, który pomoże pokonać przeciwności i zminimalizować szkody dla Twojej firmy. Nasi konsultanci pomogą Ci opracować procesy, mające na celu rozwiązanie tego typu problemów, a także zapobieganie im w przyszłości.

Wykwalifikowana kadra
5 / 5
Wykwalifikowana kadra

Wiele firm boryka się z problemem braku wykwalifikowanych pracowników. Kwestia poprawy produktywności aktualnie posiadanego zespołu staje się zatem coraz bardziej istotna. Dzięki efektywnemu rozdzieleniu swoich zespołów i zasobów możesz dokonać sporych usprawnień. Nasi konsultanci pomogą Ci w zarządzaniu zespołem.

PROSTE ROZWIĄZANIA TWOICH CODZIENNYCH WYZWAŃ

Bazując na 75 latach doświadczenia w branży budowlanej, łączymy produkty, oprogramowanie i usługi, aby dostarczać spersonalizowane rozwiązania zwiększające wydajność i efektywność.

Nasz zespół konsultantów pomógł już setkom przedsiębiorców w optymalizacji parków narzędziowych oraz digitalizacji zarządzania narzędziami i innymi zasobami. Dzięki temu koszty, które poprzednio były ukryte, zostają zredukowane do minimum.

Poproś o darmową konsultację, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc Tobie i Twojej firmie.

*Żródła 

  • Five Ways to Improve Productivity at the Construction Site (M.P. Rollage, 2002),
  • Think Formwork – Reduce costs (R.H.Lab Jr, 2007).
Hilti ONTrack

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI W ON!TRACK

Pomożemy Ci przeanalizować aktualny sposób zarządzania narzędziami i wyposażeniem oraz zaprojektować usprawnione i efektywne rozwiązania na przyszłość – niezależnie od producenta sprzętu.

Dowiedz się więcej