Image alt text (optional)

Tremonti ski & bike resort

Firma wykonawcza: Producent Mebli WH Plus Krystyna Hyla

Data rozpoczęcia inwestycji: II kwartał 2019

Planowana data zakończenia inwestycji:        II kwartał 2021

Inwestycja oferuje 128 nowoczesnych apartamentów wraz z terenami zielonymi i strefą rekreacyjną. Lokale wykończone zostaną w bardzo precyzyjny sposób, przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań wpasowujących się w górski klimat. Do jednych z nich należeć będą sufity podwieszane z płyt meblowych, których podkonstrukcja wykonana została z systemu instalacyjnego Hilti MQ.

Czy wiesz, że… Kompleks powstanie na wysokości 650 m n.p.m. i składać będzie się z 4 nowoczesnych oraz 2 zabytkowych budynków.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

1. Kotwienie za pomocą kotew HUS3-I. Do tej aplikacji koniecznym było wcześniejsze przeprowadzenie testów zamocowań z uwagi na nietypowe, słabe podłoże.

2. Podwieszanie sufitu przy wykorzystaniu systemu MQ – szyny MQ-21.5, uchwyty pręta MQA-S, pręty gwintowane oraz nakręteki.

OPIS WSPÓŁPRACY

W celu wykonania rozwiązania wykorzystano oprogramowanie Hilti Profis Installation służące do przeliczeń statycznych systemu MQ. Koniecznym było także skorzystanie z usługi testów zamocowań na budowie przy wykorzystaniu testera HAT 30. Zastosowane produkty obejmowały system instalacyjny MQ oraz kotwy HUS3-I. Na budowie mierzyliśmy się z problemem słabego podłoża jak i koniecznością optymalizacji rozwiązań z uwagi na zmiany projektowe. Rozwiązanie Hilti zostało wybrane przez wzgląd na kompleksową obsługę tematu, rzetelne wsparcie techniczne i sprzedażowe oraz dopasowanie rozwiązania do oczekiwań klienta.