Image alt text (optional)

Przebudowa – Dworzec Zachodni Warszawa

Firma wykonawcza: Mostostal Kraków

Data rozpoczęcia inwestycji: 06.2020

Planowana data zakończenia inwestycji: 12.2023

Przebudowa Dworca Zachodniego w Warszawie realizowana przez BUDIMEX. Zadanie w obszarze konstrukcji stalowych realizuje Mostostal Kraków. Przebudowa ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo pasażerów oraz poprawić przepustowość zarówno w ruchu kołowym jak i  pieszym. Zapewnić dostęp do nowoczesnej infrastruktury transportowej dla użytkowników zwiększyć atrakcyjność, zwiększenie mobilności regionalnej.             Realizacja projektu przyczyni się do polepszenia połączeń kolejowych w Polsce,

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

1. Mocowanie wsporników za pomocą systemu kołków  Hilti w ilości około  8 000 sztuk.

Do tej aplikacji wykorzystano łączniki S-BT-MF M10/15 AN 6, S-BT MR M10/15 SN 6 i 8 z elementem izolacyjny i nakrętki. Wartość opiewa na kwotę około 150 tys. PLN.

2. Mocowanie elementów za pomocą wkrętarek akumulatorowych HILTI SF BT wraz z osprzętem niezbędnym do wykonania powyższych prac.

OPIS WSPÓŁPRACY

Na podstawie opracowania wspólnego rozwiązania Inżyniera Specjalisty Hilti oraz Biura Projektowego przy akceptacji GW oraz Mostostalu Kraków wykonano próbne zamocowania oraz testy wytrzymałości mocowania. Testy wyszły poprawnie i po optymalizacja rozwiązania pod kątem ilości i rozstawy przystąpiono do realizacji zadania. HILTI przeprowadziło szkolenie z zakresy techniki kotwienia/mocowania kołków S-BT dla poprawności montażu. Budowa była pod ciągłym nadzorem opiekuna technicznego TiV oraz opiekuna KAM oraz Rzeczoznawcy Technicznego HILTI.