Oświadczenie Grupy Hilti w sprawie wojny na Ukrainie

Please enter alternative text here (optional)

Schaan, 19 Lipca 2022

W obliczu trwającej wojny w Ukrainie, ludzka tragedia spowodowana inwazją rosyjskich wojsk staje się jeszcze bardziej wstrząsająca. Grupa Hilti zdecydowanie potępia tę agresję i przemoc, w wyniku której tak wiele osób ginie, zostaje rannych i wysiedlonych. Inwazja na Ukrainę nie ma żadnego uzasadnienia i narusza wszelkie prawa międzynarodowe. Grupa Hilti aktywnie wspiera naszych ukraińskich Kolegów i Koleżanki, a także jest mocno zaangażowana we wspieranie mieszkańców Ukrainy i udzielanie pomocy doraźnej i wsparcia, tam gdzie jest ono potrzebne.

Bezpieczeństwo naszych współpracowników pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Kontynuujemy wsparcie finansowe dla Kolegów i Koleżanek z Ukrainy, podczas gdy pracownicy Hilti w graniczących z Ukrainą krajach od zachodu i południa aktywnie angażują się w organizację wsparcia dla swoich współpracowników z Ukrainy i ich rodzin.

Podczas gdy w dalszym ciągu ściśle przestrzegamy międzynarodowych sankcji, będziemy również nadal wspierać członków naszego zespołu w Rosji i na Białorusi oraz wypełniać zobowiązania umowne, które mamy z naszymi lokalnymi klientami w zakresie, w jakim jest to dozwolone. Nasza odpowiedzialność wobec naszych klientów i pracowników powoduje reorganizację i optymalizację naszych działań, z organizacją znacznie mniejszą niż na początku 2022 roku. Nasze aktywności będą ograniczały się do produktów pochodzących z lokalnych źródeł, zapewniając standardy jakości Hilti, uzupełnione produktami importowanymi w pełnej zgodności z ustanowionymi sankcjami. Ta konfiguracja będzie na bieżąco monitorowana i modyfikowana w razie potrzeby, ze względu na zmiany zachodzące w istniejącym systemie sankcji. Dostawy wybranych produktów będą wykonywane w ścisłej zgodności z istniejącymi sankcjami, podczas gdy każda dostawa będzie indywidualnie poddawana ocenie odpowiednich lokalnych instytucji eksportowych.

Hilti na bieżąco monitoruje rozwój wydarzeń w Ukrainie i zastrzega sobie prawo do rewizji swojego stanowiska w zależności od rozwoju sytuacji. Grupa Hilti szczerze ma nadzieję, na jak najszybsze zakończenie brutalnej agresji i spowodowanej nią ludzkiego cierpienia.

Kontakt dla mediów