Dustless

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PYLE

Bardzo często lekceważy się kwestię dotyczącą pyłu na placu budowy. Powoduje to ogromne ryzyko dla Twojej firmy, począwszy od zdrowia pracowników, poprzez wysokie, ale niepotrzebne koszty, aż po przestoje na budowie i kary, jeśli w Twoim przedsiębiorstwie nie będą wdrażane przepisy dotyczące zanieczyszczenia pyłem. Tutaj znajdziesz szczegółowy przegląd najważniejszych zagadnień związanych z pyłem budowlanym. Możesz też bezpłatnie pobrać naszą obszerną broszurę na temat pyłu budowlanego, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.

Staub Richtlinien

Pył podlega coraz surowszym dyrektywom

Stowarzyszenia zawodowe, firmy ubezpieczeniowe oraz ustawodawcy w UE i innych krajach są zgodni co do tego, że zagrożenie związane z wysokim narażeniem na pył jest ogromne. UE przyjęła zatem dyrektywy, które wszystkie państwa członkowskie muszą przetransponować do prawa krajowego do stycznia 2020 roku. W dyrektywie przewidziano kary za nieprzestrzeganie nowych wymogów, co obejmuje nawet wstrzymanie prac na budowie. Oto co oznacza wdrażanie wytycznych dla Ciebie  i Twojej firmy. 

Dowiedz się więcej
Staub Risiken

Pył jest związany z ogromnym ryzykiem

Pył budowlany szkodzi zdrowiu Twoich pracowników. Konsekwencje są poważne: począwszy od pylicy płuc, po problemy sercowo-naczyniowe, aż po choroby nowotworowe. Ale które pyły są najbardziej niebezpieczne? Jaki wpływ mają niebezpieczne rodzaje pyłu na Twoją firmę? Jaką rolę odgrywa również kwestia braku wykwalifikowanych pracowników, jeśli chodzi o pył? Dowiedz się, jak zmniejszyć zagrożenie dla zdrowia spowodowane przez potencjalnie niebezpieczny pył.

Dowiedz się więcej
Staub kostet Zeit und Geld

Pył pochłania czas i pieniądze

Pył jest prawdziwym zabójcą produktywności i już w perspektywie średnioterminowej zmniejsza marżę zysku. Ponieważ nie tylko Twoi pracownicy, ale także sprzęt i systemy są narażone na zwiększone zapylenie. Dla Ciebie oznacza to koszty sprzątania i konserwacji, nawet o 60% krótszy okres eksploatacji sprzętu oraz czasochłonne przygotowanie i prace dodatkowe na placu budowy. Dowiedz się, jak unikać niepotrzebnych kosztów i dodatkowych czynności.

Dowiedz się więcej