Rozwiązania dla stacji elektroenergetycznych

Niezawodne kotwienie i konstrukcje wsporcze dla Twoich projektów

Oferujemy poddane surowym testom, niezawodne systemy dla realizowanych na całym świecie projektów stacji elektroenergetycznych − od rozwiązań związanych z kotwieniem transformatorów i ciężkiego wyposażenia po montaż podpór dla kabli wysokiego napięcia. Kompleksowe rozwiązania inżynieryjne − od modułowych przejść kablowych po mocowanie wyposażenia – opracowane tak, aby przyspieszyć realizację projektów i zwiększyć ich opłacalność. Prefabrykowane zestawy systemów szyn dla branży elektrycznej oraz podpór dla instalacji różnych branż do rozprowadzania instalacji HVAC, instalacji elektrycznych i rurociągów – lub kompletne zintegrowane systemy podłogowe – pomagają w szybszym osiąganiu doskonałości operacyjnej w realizowanych na całym świecie projektach. 

Ładowanie

Systemy wsporcze do kabli wysokiego napięcia

Bezpieczniejsze, bardziej elastyczne prowadzenie kabli, aby pomóc zmniejszyć ryzyko zwarć

Codzienne działanie podstacji elektrycznych wymaga zastosowania bezpiecznych przejść dla tysięcy kabli wysokiego napięcia. Największym ryzykiem jest tu zwarcie, które może prowadzić do poważnych uszkodzeń i wyłączeń. Wykonywanie podpór spawanych jest czasochłonne i kosztowne. W przeciwieństwie do podpór spawanych, nasze modułowe systemy wsporcze i zaciski kablowe do kabli wysokiego napięcia zapewniają elastyczne i bezpieczne prowadzenie kabli, umożliwiające łatwe wprowadzanie modyfikacji w przypadku konieczności zmiany ich układu. Dodatkowo rozwiązania te pozwalają na łatwą kontrolę wzrokową, co oznacza możliwość zauważenia potencjalnych problemów zanim staną się poważne.

Systemy podłóg podniesionych

Prowadź kable z użyciem jednej, zintegrowanej i elastycznej konstrukcji

Podłogi podniesione są powszechnie stosowane w podstacjach jako wygodny sposób prowadzenia kabli. Tradycyjnie podłogi te wykonuje się przy użyciu złożonej kombinacji stojaków, podpór koryt kablowych itp. Uciążliwe w montażu, wymagające dodatkowego rusztowania i trudne do zmodyfikowania, systemy te zazwyczaj pozostawiały mało miejsca na kable. Pomogliśmy rozwiązać te problemy dzięki w pełni zintegrowanym systemom podłogowym, składającym się z pojedynczej, wielofunkcyjnej konstrukcji. Lekkie, a jednocześnie wytrzymałe, te zintegrowane rozwiązania pozwalają na łatwe rozprowadzanie kabli, jak również zmiany ich przebiegu, umożliwiając wprowadzanie zmian i korekt w ostatniej chwili.

Podpory do kanałów HVAC

Niewymagające spawania, mniej pracochłonne rozwiązanie pomagające zminimalizować konieczność poprawek

Podczas budowy, rozbudowy lub modyfikacji podstacji konieczne jest skuteczne zaplanowanie i montaż kanałów HVAC. Podpory spawane są wytrzymałe, ale ciężkie, a ich montaż wymaga wiele pracy. Co gorsza, po zamontowaniu trudno je zmodyfikować. Zastosowaliśmy innowacyjne podejście do prowadzenia kanałów, wykorzystując modułowe systemy podpór kanałów HVAC, które są wszechstronne i łatwe w montażu, który może przeprowadzić jedna osoba korzystając z kotew. Wyeliminowanie konieczności spawania minimalizuje zakres poprawek wprowadzanych po montażu.

Mocowanie wyposażenia do betonu

Niezawodne rozwiązania do kotwienia z użyciem kotew mechanicznych i chemicznych

Mocowanie wyposażenia do betonu w podstacjach może być skomplikowane. Wymagania mogą się zmieniać. Ponadto może zdarzyć się, że wyposażenie musi być mocowane do betonu zarysowanego w niewygodnych miejscach lub w trudnych warunkach środowiskowych. Pomożemy Ci pokonać te wyzwania dzięki szerokiej ofercie kotew mechanicznych i wklejanych kotew chemicznych posiadających aprobaty dla mocowania do betonu w różnych warunkach. Nasze narzędzia sprawiają, że tyczenie punktów montażu i sam montaż kotew jest szybki i prosty, zaś oprogramowanie PROFIS Anchor pomaga w wyborze właściwego rozwiązania do każdego zastosowaniu wymagającego mocowania wyposażenia z użyciem kotew osadzanych w istniejącym podłożu.

Bierna ochrona przeciwpożarowa

Rozwiązania ogniochronne z aprobatą do wszystkich Twoich kluczowych zastosowań

Bierna ochrona przeciwpożarowa ma kluczowe znaczenie w podstacji. Jakikolwiek ogień musi być ograniczony do jak najmniejszego obszaru – tak długo, jak to możliwe. O ile tradycyjne murowane przegrody ogniochronne mogą być skuteczne, gdy konieczne jest zabezpieczenie otworów przelotowych, ich montaż powoduje zabrudzenie otoczenia i jest czasochłonny. Nasz asortyment wysokiej jakości produktów do biernej ochrony przeciwpożarowej pomaga tworzyć przegrody ogniochronne szybciej i sprawia, że są one bardziej wytrzymałe. Oferta obejmuje rękawy, obejmy i bandaże ogniochronne oraz elementy do zabetonowania i pęczniejące przegrody szczelinowe zamykające puste przestrzenie. Oprogramowanie do zarządzania dokumentacją przepustów ogniochronnych Firestop Documentation Manager ułatwia projektowanie i wybór rozwiązań ogniochronnych posiadających aprobaty typu dopasowanych do konkretnego zastosowania. 

Chroń swoich pracowników

Aby pomóc Ci zmniejszyć ryzyko wypadków i obrażeń na Twoich budowach, intensywnie inwestujemy w technologie związane z bezpieczeństwem – rozwiązania do kontroli zapylenia wbudowane w narzędzia, szkolenia i systemy monitorowania certyfikatów wydawanych pracownikom.

Poznaj rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Kontrola kosztów narzędzi

Uprość swoje planowanie finansowe i administrację dzięki naszej usłudze zarządzania flotą. Płać za wszystkie swoje narzędzia stałą miesięczną opłatę, obejmującą koszty ich użytkowania, serwisowania i napraw. Pożegnaj się z ukrytymi kosztami.

Poznaj zarządzanie flotą narzędzi