Rozwiązania dla energetyki wiatrowej na morzu

Twój partner oferujący pełen zakres usług w obszarze systemów modułowych

Jako Twój partner w obszarze rozwiązań zintegrowanych, Hilti może zapewnić wsparcie dla Twoich projektów pomagając zmniejszać koszty ponoszone przez właścicieli instalacji, firmy realizujące projekty w formule EPC, globalne firmy stoczniowe, wykonawców i producentów OEM. Nasza oferta obejmuje zintegrowany system produktów, usług i narzędzi cyfrowych z certyfikatami APQP4Wind, zaprojektowanych tak, aby zapewnić dodatkową wydajność i produktywność od etapu planowania po realizację. Dzięki mniejszemu ciężarowi i krótszemu czasowi montażu, systemy modułowe mogą pomóc nie tylko obniżyć koszty instalacji nawet o 30 procent, ale także przyczynić się do redukcji emisji dwutlenku węgla nawet o 40%.

Ładowanie

Projektowanie, modelowanie i prefabrykacja

Kompleksowe wsparcie w celu obniżenia całkowitych kosztów w morskich projektach wiatrowych

Nasza oferta obejmuje pomoc inżynieryjną i projektową (w tym biblioteki 3D, narzędzia i oprogramowanie do analizy strukturalnej obejmujące rozwiązania BIM-to-field) oraz usługi prefabrykacji, takie jak cięcie, łączenie w zestawy i montaż wstępny. Oferujemy także dokumentację powykonawczą i szkolenia u klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w świadczeniu usług inżynieryjnych w ramach projektów w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, cieszymy się ugruntowaną pozycją na rynku  – dostarczyliśmy wsparcie do instalacji ponad 3500 fundamentów, 20 000 wież wiatrowych i 70 podstacji morskich. Dzięki pełnej zgodności z wymogami certyfikacji APQP4WIND, rozwiązania Hilti w zakresie projektowania, modelowania i prefabrykacji pomagają w przyspieszeniu montażu, obniżeniu ciężaru i zmniejszeniu całkowitych kosztów instalacji w projektach.

Modułowe systemy podpór

Uprość systemy EI&T, HVAC i niekrytyczne instalacje rurowe, eliminując konieczność spawania podpór

Modułowe systemy podpór Hilti stanowią kompletne rozwiązanie do montażu systemów EI&T, HVAC i niekrytycznych instalacji rurowych. Dzięki wyeliminowaniu spawania i innych prac gorących, podpory modułowe mogą być szybko instalowane przez jedną osobę bez konieczności stosowania specjalistycznego wyposażenia. Systemy modułowe − lżejsze o 50% w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem − pomagają zwiększać produktywność, zmniejszać koszty robocizny i bezpieczeństwo na budowie. Wszechstronne i łatwe do skontrolowania systemy modułowe zmieniają sposób rozprowadzania instalacji w ramach projektów realizowanych w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.

Mocowanie do stali

Niewymagające spawania rozwiązania do mocowania uziemień i krat pomostowych w środowiskach morskich

Hilti pomaga w szybszym, bezpieczniejszym i tańszym montażu krat pomostowych. Specjalne elementy mocujące do mocowania krat pomostowych stanowią alternatywę dla zacisków i są odporne na wibracje – co oznacza, że nie wymagają regularnego dokręcania. Odporne także na korozję, po montażu wymagają jedynie niewielkich lub nawet żadnych poprawek malarskich. Podobnie rozwiązania Hilti związane z wykonywaniem uziemień i połączeń wyrównawczych stanowią alternatywę dla systemów opierających się na licznych połączeniach spawanych. W przypadku zastosowań wysokoprądowych idealnym rozwiązaniem do mocowania do elementów stalowych w wymagających środowiskach, zapewniającym możliwość stosowania z kablami o rozmiarze do 4/0 AWG, jest kołek wkręcany S-BT HC.

Zintegrowane systemy podłogowe

Szybszy sposób wykonywania podłóg podniesionych w instalacjach morskich – bez konieczności spawania

Zintegrowane systemy podłogowe pomagają uprościć montaż mediów, wyposażenia, sterowni i pomieszczeń. Modułowa konstrukcja jest projektowana tak, aby zapewnić podporę dla szaf, rurociągów, systemów HVAC, koryt kablowych i płyt podłogowych. Rozwiązanie to jest łatwo dostosowywane do prawie wszystkich układów pomieszczeń i zapewnia, że elementy wsporcze nie kolidują ze sobą. Montaż jest szybszy, nie wymaga spawania, zaś usługi inżynieryjne i projektowe oraz prefabrykacja jeszcze bardziej przyspieszają realizację projektów. Zgodne z odpowiednimi normami branżowymi, zintegrowane systemy podłogowe Hilti są mocniejsze i lżejsze, dając Ci konstrukcję, która wytrzyma trudne warunki środowiska morskiego.

Rozwiązania dla przemysłu i energetyki

Od górnictwa przez offshore i onshore przemysł naftowy i gazowy po przemysł stoczniowy − zmniejsz koszty projektowania i wykonawstwa dzięki kompleksowym rozwiązaniom łączącym oprogramowanie, produkty i usługi. 

Poznaj kompleksowe rozwiązania projektowe

Chroń swoich pracowników

Aby pomóc Ci zmniejszyć ryzyko wypadków i obrażeń na Twoich projektach, intensywnie inwestujemy w technologie związane z bezpieczeństwem – rozwiązania do kontroli zapylenia wbudowane w narzędzia i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa.

Poznaj rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Kontrola kosztów

Uprość swoje planowanie finansowe i administrację dzięki naszej usłudze zarządzania flotą. Rozliczaj się za wszystkie swoje narzędzia stałą miesięczną opłatą, obejmującą koszty ich użytkowania, serwisowania i napraw. Pożegnaj się z ukrytymi kosztami.

Poznaj zarządzanie flotą narzędzi