Rozwiązania dla producentów i instalatorów wind

Podnieś standardy jakości, zwiększ bezpieczeństwo i szybkość montażu wind

Oferujemy producentom i instalatorom wind kompletny zestaw narzędzi do mocowania wind, schodów ruchomych i krzeseł schodowych do różnych materiałów podłoża, takich jak beton, mur, stal i drewno. Zamiast spawanych elementów stalowych, oferujemy modułowe konstrukcje wsporcze, takie jak belki rozdzielające. Dodatkowo, zapewniamy wsparcie dla montażu bez rusztowań za pomocą precyzyjnych narzędzi laserowych z widzialną wiązką. Nasze sieciowe i akumulatorowe narzędzia do mocowania, cięcia i wiercenia także zwiększają produktywność i ograniczają przestoje. Dzięki naszym rozwiązaniom możesz wygodnie i sprawnie zamontować windy i schody ruchome w różnorodnych podłożach.

Ładowanie

Zapewnij lepsze pomiary szybu dzięki narzędziom laserowym

Zapewnij lepsze pomiary dzięki narzędziom wysyłającym linie odniesienia z poziomu podłogi w górę szybu

Tradycyjne metody pomiarów szybów windowych wymagają ustawienia w szybie tymczasowego rusztowania, jednakże pusty szyb windowy nie pozwala na dostęp do ścian bocznych lub sufitu, co oznacza, że pomiary można wykonać wyłącznie w miejscach, w których znajdują się drzwi przystankowe. Dzięki naszym narzędziom laserowym możesz wygenerować dokładniejsze linie odniesienia z poziomu podłogi w górę szybu, co pozwoli na przeprowadzenie pomiarów w całym szybie. Nie tylko opracowaliśmy narzędzia laserowe zapewniające większą dokładność pomiarów oraz charakteryzujące się większą wytrzymałością i prostszą obsługą, ale także zapewniamy dla branży producentów i instalatorów wind szkolenie dotyczące korzystania z naszych urządzeń.

Belki rozdzielające i konstrukcje stalowe

Zamień prace iskrowe na modułowe systemy podpór zaprojektowane tak, aby przyspieszyć montaż windy

Producentom i instalatorom wind oferujemy modułowy system podpór, który można wykorzystać do zaprojektowania szerokiego asortymentu belek rozdzielających i belek montażu drzwi oraz dodatkowych tymczasowych lub stałych stalowych konstrukcji wsporczych, takich jak pomosty do szybów windowych. Posiadające aprobatę kotwy, klamry i łączniki Hilti przyspieszają montaż tych elementów, zwiększając szybkość instalacji. Lekkie elementy można przenosić ręcznie i mocować za pomocą śrub. Wyeliminowanie konieczności podnoszenia ciężkich komponentów i prac iskrowych nie tylko pomaga w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy, ale także pozwala Twoim pracownikom zamontować więcej wind w krótszym czasie.

Mocowanie wyposażenia wind

Rozwiązania związane z kotwieniem do betonu, stali i muru ze wsparciem projektowym

Podczas montażu wyposażenie do podnoszenia, ale także konsole, drzwi i inne tego typu elementy muszą być mocowane do wielu różnych materiałów, w tym betonu, muru i konstrukcji stalowych. Hilti jest Twoim dostawcą kompleksowych rozwiązań do kotwienia do wszystkich Twoich zastosowań. Nasze portfolio obejmuje szeroki wybór kotew mechanicznych i wklejanych kotew chemicznych oraz szyn kotwiących do zabetonowania lub mocowania do stali. Nasza oferta to produkty premium z aprobatą dla produktów podstawowych, dla których Hilti zapewnia projektowe dane techniczne. Zakłady produkcyjne na całym świecie oraz globalna sieć logistyczna pomagają w realizacji dostaw, zaś nasze rozmieszczone na całym świecie inżynieryjne biura wsparcia technicznego pomagają w zaprojektowaniu ekonomicznych i najbardziej odpowiednich dla Twoich potrzeb mocowań.

Cięcie metalu i szlifowanie zgrubne

Narzędzia akumulatorowe o dużej wydajności − od szlifierek kątowych po narzędzia do wycinania, przecinarki, piły i wiertarki.

Komponenty montażowe windy powinny być dostarczane z fabryki w takiej postaci, aby można było je od razu zamontować w szybie. Jednak czasem bywa inaczej, zwłaszcza przy modernizacji szybu windowego, podczas której konieczne jest dopasowywanie elementów stalowych poprzez cięcie i szlifowanie. W takich sytuacjach bardzo pomocne są kompaktowe narzędzia akumulatorowe, umożliwiające pracę w ciasnych przestrzeniach i zapewniające niski poziom hałasu. Nasze portfolio narzędzi obejmuje akumulatorowe szlifierki kątowe, przecinarki i zaciskarki, narzędzia do wycinania, piły i wiertarki wyposażone w zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak system aktywnej kontroli momentu obrotowego ATC. Narzędzia akumulatorowe Hilti działają na tej samej platformie akumulatorowej 22V zapewniającej możliwość wzajemnej wymiany akumulatorów pomiędzy różnymi narzędziami. Możesz także skorzystać z naszej oferty zarządzania flotą oraz usługi gwarantującej naprawę i wymianę narzędzia.

Wytyczanie i poziomowanie

Uprość prace związane z wyrównywaniem elementów windy dzięki naszym laserom liniowym i punktowym

Zaawansowane narzędzia pomiarowe 2D i 3D Hilti mogą uprościć prace związane z wyrównywaniem i poziomowaniem, przyspieszając w ten sposób montaż windy. Nasza linia „E” laserów liniowych i punktowych z zielonym lub czerwonym laserem zapewnia wyjątkową dokładność, której wymagają instalatorzy wind. Detektory i inne akcesoria optyczne zwiększają widoczność punktów lub linii odniesienia, służąc za punkty celownicze. Dla wszystkich narzędzi pomiarowych oferujemy usługę kalibracji, dzięki której zawsze masz pewność, że urządzenia te działają zgodnie z wymaganą dokładnością.

Wiercenie udarowe i wkręcanie śrub

Poznaj narzędzia, akcesoria i oprogramowanie zaprojektowane tak, aby ich współpraca zapobiegała przestojom

Posiadamy kompleksową ofertę akumulatorowych elektronarzędzi przeznaczonych do realizacji zastosowań związanych z montażem wind. Wszystkie narzędzia pracują w tym samym systemie 22 V, wykorzystującym akumulatory litowo-jonowe. Nasze wiertarki udarowe są mniejsze i lżejsze, a w połączeniu z wiertłami CX Hilti mogą szybciej i wydajniej wiercić otwory nawet po trafieniu na zbrojenie. Do wierteł rurowych można podłączyć odkurzacze Hilti, usuwając pył w miejscu, w którym powstaje. Nasza oferta kompaktowych zakrętarek z udarem stycznym pozwala na łatwe wkręcanie śrub M12/M16, a po podłączeniu modułu dostosowywania momentu obrotowego AT masz pewność, że każda śruba została dokręcona tym samym momentem. Dzięki usługom zarządzania flotą narzędzi Hilti oraz oprogramowaniu do zarządzania wyposażeniem ON!Track możesz sprawdzić, czy stan narzędzi pozwala na ich bezpieczne użytkowanie i czy narzędzia są sprawne oraz udokumentować historię każdego elementu wyposażenia.

Chroń swoje zespoły

Aby pomóc Ci zmniejszyć ryzyko wypadków i obrażeń na Twoich budowach, intensywnie inwestujemy w technologie związane z bezpieczeństwem – rozwiązania do kontroli zapylenia wbudowane w narzędzia, szkolenia i systemy monitorowania certyfikatów wydawanych pracownikom.

Poznaj rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Kontrola kosztów narzędzi

Uprość swoje planowanie finansowe i administrację dzięki naszej usłudze zarządzania flotą. Płać za wszystkie swoje narzędzia stałą miesięczną opłatę, obejmującą koszty ich użytkowania, serwisowania i napraw. Pożegnaj się z ukrytymi kosztami.

Poznaj zarządzanie flotą narzędzi