Rozwiązania dla data center

Wsparcie dla centrów danych – od projektowania po modernizację

Projekty data centers są skomplikowane. Hilti ma specjalistów z branży przemysłowej na całym świecie i oferuje sprzęt oraz oprogramowanie dostosowane do potrzeb branży, aby wspierać Cię na każdym etapie projektu. Zapewniamy wsparcie projektowe i w zakresie BIM, które przyspieszą rozpoczęcie projektu. Usługi prefabrykacji i logistykę, które pomogą zaoszczędzić czas i obniżyć koszty montażu. Modułowe systemy instalacji MEP, innowacyjne produkty ogniochronne oraz zaawansowane rozwiązania mocowania do betonu i stali, zapewniające większą wszechstronność. Specjalistyczne oprogramowanie i wsparcie inżynieryjne, które ułatwią dobór odpowiednich produktów.

Dzięki naszemu wsparciu będziesz mógł zrealizować swój projekt efektywnie i bezpiecznie.

Ładowanie

Modułowe systemy instalacyjne dla kabli elektrycznych

Wielobranżowe systemy rozprowadzania kabli

W data centers prowadzi się wiele kabli krytycznych na duże odległości. Często korzystanie z tradycyjnych rozwiązań inżynieryjnych, takich jak spawane podpory typu waterfall lub koryta kablowe do dużych obciążeń, może spowolnić montaż i spowodować zanieczyszczenie. Co gorsza, w razie potrzeby zmiany układu kabli w obiekcie lub wprowadzenia zmian projektowych, proces ten może być kosztowny i czasochłonny.

Hilti oferuje rozwiązanie tego problemu dzięki modułowym systemom rozprowadzania kabli. Montaż podpór do koryt kablowych jest szybszy, a układ kabli można łatwo zmienić, używając tego samego wyposażenia. Niezależnie od tego, czy dotyczy to hal danych, pomieszczeń elektrycznych, korytarzy, obiektów obwodowych czy podstacji. Modułowe podpory nie tylko obniżają koszty, ale mogą także integrować inne systemy, takie jak instalacje HVAC czy rurociągi, gdzie nie występują krytyczne naprężenia. Dzięki temu rozwiązaniu, zarządzanie i dostosowywanie kabli w obiekcie staje się znacznie łatwiejsze i bardziej efektywne.

Modyfikowalne podpory rur

Modułowe systemy podpór rur dla szybszego, bezpieczniejszego i prostszego rozprowadzania instalacji

Działanie data centers opiera się na złożonej sieci ciężkich rurociągów. Tradycyjne metody montażu wymagają stosowania niewygodnych podpór oraz spawania i przenoszenia elementów za pomocą przemysłowych urządzeń podnoszących. W odróżnieniu od nich, modułowe podpory rur zaprojektowano tak, aby umożliwić szybszy i czystszy montaż przy jednoczesnym spełnieniu stosownych norm międzynarodowych i zapewnieniu możliwości czystszych, bezpieczniejszych, prostszych i bardziej ekonomicznych zmian konfiguracji. Modułowe podpory rur zostały opracowane tak, aby wytrzymać różne zdarzenia np. sejsmiczne i możesz je zastosować w całym swoim obiekcie: od maszynowni po obiekty obwodowe. Podobnie jak w przypadku naszych modułowych systemów do rozprowadzania kabli, Hilti oferuje Ci wsparcie inżynieryjne, wstępne modelowanie i obliczanie obciążeń oraz cięcie, łączenie w zestawy, prefabrykację i integrację BIM. 

Rozdzielenie stref gorących i zimnych

Przygotuj obiekt na przyszłe wyzwania dzięki rastrom technologicznym i podłogami technologicznymi

Budując centrum danych, ważne jest, aby planować jego rozbudowę w przyszłości. Rozdzielenie stref gorących i zimnych jest istotne, ale równie ważne jest, aby móc rekonfigurować układ wewnętrzny i przenosić strefy w inne miejsca. Modułowe systemy wsporcze dla instalacji elektrycznych i rurociągów mogą pomóc w tym procesie.

Jednak pełną elastyczność i konfigurowalność osiągniesz dzięki zastosowaniu sufitowym rastrom technologicznym i zintegrowanym systemom podłóg podniesionych. Obie te opcje są modułowe, co pozwala na prowadzenie różnych instalacji nad i pod pomieszczeniami z serwerami oraz łatwe zmiany konfiguracji. Nasze rozwiązania są lekkie i mogą być używane ponownie w zależności od potrzeb. Dodatkowo, nie wymagają spawania i oferują czystszą, bezpieczniejszą metodę rozdzielania stref gorących i zimnych.

Bierna ochrona przeciwpożarowa

Zwiększ bezpieczeństwo swojego obiektu dzięki systemom ogniochronnym

W ochronie przeciwpożarowej data centers kluczowe jest bezpieczeństwo oraz kontrola przepływu powietrza. Niewłaściwy przepływ powietrza może spowodować wzrost temperatury i marnowanie energii przez dodatkowe jej obniżanie. Systemy ogniochronne Hilti zostały zaprojektowane, aby blokować niekontrolowany przepływ powietrza a jednocześnie uszczelniać na wypadek pożaru.

Nasze produkty obejmy i bandaże oraz bloczki modułowe i regulowane rękawy ogniochronne dla branży elektrycznej spełniają międzynarodowe i lokalne przepisy. Nasze produkty różnią się od innych uszczelnień, ponieważ nie uwalniają cząstek lub włókien do pomieszczeń czystych, co pomaga uniknąć zanieczyszczenia, które może zwiększyć pobór energii w centrum danych.

Dzięki oprogramowaniu BIM Firestop można wybrać odpowiednie rozwiązanie dla każdej sytuacji, a Hilti Documentation Manager umożliwia rejestrowanie, monitorowanie i sporządzanie raportów dla każdego zainstalowanego systemu ppoż w Twoim obiekcie, niezależnie od producenta. Nasze rozwiązania pozwolą Ci na zapewnienie optymalnej ochrony i regulacji powietrza w centrum danych.

Mocowanie do stali

Zastąp tradycyjne konstrukcje spawane szybszymi, bezpieczniejszymi i bardziej ekonomicznymi systemami

W centrach danych elementy infrastruktury, takie jak rury, koryta kablowe, instalacje HVAC, kraty pomostowe i uziemienia muszą być mocowane do konstrukcji stalowych. Tradycyjne metody wykonywania takich zamocowań mają istotne wady. Spawanie jest czasochłonne i powoduje powstawanie zanieczyszczeń. Skręcanie śrubami wymaga wiercenia i dostępu z obu stron elementu stalowego. Zaciski mogą się luzować na skutek drgań i wymagają okresowej kontroli. Hilti ma odpowiedź na te problemy, oferując szereg rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb. Na przykład łączniki do osadzania w materiale podłoża za pomocą osadzaka prochowego. W przygotowanych wcześniej otworach można zamontować specjalne łączniki jako idealne rozwiązanie w przypadku, gdy nie można doprowadzić do uszkodzenia farby pokrywającej elementy. Ponieważ czas montażu w przypadku tych rozwiązań trwa kilka minut, a nawet kilka sekund, budowa lub konfigurowanie data centers przebiega szybciej, bezpieczniej i jest bardziej ekonomiczna.

Mocowanie do betonu

Szybsze, bardziej niezawodne rozwiązania do połączeń kotwiących

Budowa i rozbudowa data centers wymaga trwałych i niezawodnych zamocowań do betonu, spełniających rozmaite wymagania dotyczące obciążeń statycznych, sejsmicznych i udarowych. Hilti oferuje szeroki wybór rozwiązań do szybszego i bardziej niezawodnego mocowania spełniających wszystkie Twoje wymagania. Płyty podstawy i inne ciężkie elementy mogą być mocowane do betonu zarysowanego i niezarysowanego za pomocą metalowych kotew rozprężnych lub kotew chemicznych. W przypadku zamocowań przenoszących średnie obciążenia, takich jak podpory MEP lub mocowanie wyposażenia do podłóg i ścian, oferujemy rozwiązania − takie jak szyny kotwiące do zabetonowania oraz szereg różnych kotew wklejanych − o parametrach mogących przewyższać parametry tradycyjnych kotew segmentowych. W przypadku zamocowań przenoszących lekkie obciążenia, takich jak wieszaki lub pręty do podwieszania, oferujemy rozmaite kotwy wpuszczane lub wkręcane, posiadające stosowne aprobaty. W szybkim i łatwym doborze odpowiednich kotew pomaga oprogramowanie PROFIS Engineering, zaś sam montaż jest prostszy i bardziej ekonomiczny dzięki szerokiemu wyborowi narzędzi przewodowych i akumulatorowych.