Akumulatorowy wibrator do betonu NCV 10-22 podczas pracy z buławą w betonie

mieszanie i zagęszczanie betonu

Wygodne zagęszczanie mieszanki dzięki bezprzewodowym wibratorom do betonu

Wibrowanie betonu to trudna praca o szczególnym znaczeniu. Świeżo wylany beton zawiera pęcherze uwięzionego powietrza które, jeżeli nie zostaną od razu usunięte, spowodują, że beton będzie miał tzw. "raki", a tym samym mniejszą wytrzymałość i trwałość, jak również nierówną powierzchnię.

Dlatego tak ważne jest korzystanie z wibratora pogrążalnego przy betonowaniu. Akumulatorowe narzędzia Hilti mogą pomóc w uzyskaniu za każdym razem betonu o właściwej jakości bez niedogodności, które towarzyszą narzędziom przewodowym lub spalinowym.

Co zyskasz dzięki wibratorom do betonu Hilti?

Bezprzewodowe zagęszczanie betonu na całej budowie

Nie musisz szukać źródła zasilania lub przeciągać przedłużaczy po placu budowy – wystarczy włączyć urządzenie i można zacząć pracę, nawet na rusztowaniu. Do obsługi wystarczy jeden operator, a pracownicy mogą zacząć zagęszczanie mieszanki od razu po wylaniu.

Wibratory do betonu, które współpracują ze sobą

Korzystanie jednocześnie z NCV 4-22 i NCV 10-22 oznacza, że pracownicy mogą zagęszczać małe i duże ilości betonu, zaspokajając większość potrzeb budowy. Kompaktowa konstrukcja to możliwość pracy obok siebie, nawet w ciasnych miejscach. 

Jedna platforma akumulatorowa

Wszystkie wibratory do betonu są zasilane tą samą, wysokowydajną platformą akumulatorową 22V Nuron, która obejmuje wszystkie zastosowania na budowie: od lekkich po ciężkie.

Bezpieczniejsze zagęszczanie betonu

Nasze zasilane akumulatorowo wibratory do betonu eliminują ryzyko potykania się o kable oraz niedogodności związane z przeciąganiem przedłużaczy podczas procesu zagęszczania wylewki.

Zagęszczenie większych objętości betonu

Akumulatorowy wibrator do betonu NCV 10-22 podczas pracy z buławą w betonie

Plecakowy akumulatorowy wibrator do betonu, z silnikiem bezszczotkowym, do zagęszczania ścian, płyt i fundamentów

Przy zagęszczaniu większych ilości wylewanego betonu, do zastosowań takich jak stropy, fundamenty, produkcja elementów prefabrykowanych, ściany, słupy przejdź na nieemitujący spalin wibrator NCV 10-22 i zagęszczaj do 60 m3 betonu z jednego ładowania dwóch naszych akumulatorów Nuron B22-255  − a to ilość betonu z prawie ośmiu betoniarek! Dzięki dodatkowemu zestawowi dwóch w pełni naładowanych akumulatorów możesz pracować bez przerwy przez całą zmianę, wymieniając akumulatory w trakcie pracy. 

Plecakowy wibrator do betonu NCV 10-22

Do zagęszczania niewielkich ilości betonu

Akumulatorowy wibrator do betonu NCV 4-22 z akumulatorem B22 110 podczas pracy

Ręczny akumulatorowy wibrator buławowy do betonu, z silnikiem bezszczotkowym, do zagęszczania niewielkich ilości betonu

NCV 4-22 to najmocniejszy ręczny kompaktowy wibrator z zasilaniem akumulatorowym. Idealne narzędzie do zagęszczania małych ilości betonu, takich jak ściany prefabrykowane, cienkie płyty, krawężniki, łaty, ściany modułowe, małe stopy fundamentowe. Wąska, 28-milimetrowa głowica pozwala na łatwiejszy dostęp do betonu w trudno dostępnych miejscach oraz gęsto zbrojonych przestrzeniach.

Akumulatorowy wibrator do betonu NCV 4-22

Mieszanie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku

Widok od góry na urządzenie NMX 6-22 mieszające beton, zaprawę lub cement w wiadrze

Akumulatorowe mieszadło z mocnym, bezszczotkowym silnikiem do mieszania materiałów budowlanych

Mieszadło NMX 6-22 jest zasilane platformą Nuron, oferuje długi czas pracy z jednego ładowania akumulatora i jest wyposażone w kilka ustawień prędkości mieszania takich materiałów, jak gotowy do użycia beton, gips, gips szpachlowy, kleje i wiele innych materiałów budowlanych.

Bezprzewodowe mieszadło NMX 6-22

Chcesz skorzystać z demonstracji jednego lub więcej z tych produktów? Umów się z jednym z naszych Rzeczoznawców technicznych na bezpłatną prezentację.

5 podstawowych wskazówek dotyczących wibrowania betonu, które pozwolą Ci uzyskać gładką powierzchnię

1. Wybierz kombinację odpowiednią do danego zadania

Wybierz odpowiedni wibrator, o długości węża i średnicy głowicy dopasowanej do danego zastosowania. Powinieneś być w stanie wprowadzić buławę urządzenia pomiędzy pręty zbrojeniowe.

2. Zawsze trzymaj wibrator do betonu pionowo

Aby zapewnić równiejsze mieszanie betonu i kruszywa, trzymaj głowicę wibratora pionowo. Ruch poziomy może prowadzić do nierównomiernego zagęszczenia i zwiększa ryzyko zaczepienia wibratora o zbrojenie.

3. Zapobiegaj powstawaniu zimnych styków

Tak zwane zimne styki powstają w przypadku niedostatecznego wiązania pomiędzy starszą i nowszą warstwą betonu. Aby uniknąć ich powstawania, wprowadź końcówkę wibratora na głębokość co najmniej 15 cm w ułożoną wcześniej warstwę betonu.

4. Pracuj powoli i równomiernie

Aby uniknąć nierównomiernego zagęszczenia, wprowadzaj głowicę wibratora w beton w regularnych odstępach. Kończąc zagęszczanie, wyciągaj końcówkę wibratora powoli, nie szybciej niż 7 cm na sekundę. Pojawienie się pęcherzy powietrza podczas wyciągania końcówki wibratora oznacza, że konieczne jest dalsze zagęszczanie betonu.

5. Nie wibruj za długo

Zakończ wibrowanie, gdy tylko powierzchnia betonu nabierze lśniącego połysku i usunięte zostaną pęcherze powietrza.