Wirtualny świat na wyciągnięcie ręki

Hilti otwiera Experience Center BIM w Rotterdamie

Tablet PC z oprogramowaniem BIM

Wrzesień 2019  I  2 minuty  I  BIM, kompetencje

 

Rotterdam, 27 czerwca 2019 – Hilti otwiera Experience Center BIM w Rotterdamie, w którym cyfrowa ewolucja projektów budowlanych realizowana jest poprzez połączenie zastosowań, usług i elementów cyfrowych.

Wirtualne odwzorowanie dużych projektów budowlanych sprawia, że są one bardziej przejrzyste, a ich realizacja staje się efektywniejsza dla wszystkich zaangażowanych stron. Modelowanie informacji o budynku (BIM) to metoda projektowania oparta na modelu. Zapewnia ogromne korzyści nie tylko w zakresie projektowania, ale także w fazie budowy i eksploatacji budynku. Za pomocą BIM można symulować warianty projektowania i wykonania już na wczesnych etapach projektu i zidentyfikować wszelkie problemy. Tym samym budowanie staje się bardziej wydajne, prostsze i bardziej przejrzyste.

 

Podróż do świata cyfrowego

Wrażenie z Centrum Doświadczeń

Dzięki nowemu BIM Experience Center Hilti w Rotterdamie, Hilti stawia czoła rosnącym wyzwaniom cyfryzacji w budownictwie i łączy wiedzę swoich ekspertów z wielu krajów. Celem jest wykorzystanie doświadczenia zdobytego podczas bezpośredniego kontaktu z klientem do ustanowienia standardowych ról, procesów i technologii na całym świecie. Ma to zapewnić ciągły transfer wiedzy między ekspertami, a tym samym umożliwić szerokiej grupie klientów wykorzystanie BIM.

Grupa mężczyzn w Centrum Doświadczeń

Odwiedzający Hilti BIM Experience Center mogą zobaczyć, jak realizowane są projekty budowlane z BIM oraz jak Hilti towarzyszy klientom w tym procesie. Usługi BIM Hilti prezentowane są w praktyczny i zorientowany na klienta sposób, w całym łańcuchu wartości. Na różnych stanowiskach prezentowane jest pełne spektrum najróżniejszych przypadków zastosowania, które zostały uwzględnione w BIM – od optymalizacji projektu, przez prefabrykację i logistykę, aż po walidację i dokumentację. Powiązanie elementów cyfrowych z rzeczywistymi instalacjami pozwala uprościć podejście do złożonego tematu.

Dr. Stefan Nöken, członek kierownictwa koncernu Hilti

Dr. Stefan Nöken

       

Obecnie w branży budowlanej zachodzą poważne zmiany.

„Obecnie w branży budowlanej zachodzą poważne zmiany. W ciągu następnych dziesięciu lat przejdzie ona większą transformację niż w ciągu ostatnich 100 lat. Modelowanie informacji o budynku zajmie ważne miejsce w branży, ponadto zmiana ta obejmie także przyszłą współpracę wszystkich osób zaangażowanych w budowę“ – mówi Stefan Nöken, członek kierownictwa koncernu Hilti podczas otwarcia Hilti BIM Experience Center w Rotterdamie. „Bardzo cieszymy się, że możemy dziś świętować otwarcie w tak licznym gronie klientów, oraz że możemy rozpocząć partnerskie wdrażanie konkretnych możliwości oferowanych przez BIM“.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Laboratorium badawcze ochrony przeciwpożarowej z osobą w kombinezonie ochronnym

Ochrona przeciwpożarowa made in Germany

Wrzesień 2019  I  3 minuty  I  ochrona przeciwpożarowa, kompetencje

Jak w Hilti współpracują ze sobą działy rozwoju i produkcji? 

Czytaj więcej
Building Information Modeling

Budownictwo zintegrowane z BIM

 

BIM - Building Information Modeling

Czytaj więcej
Pracownik Hilti w centrum logistycznym ze skanerem ramion

Planowanie prac? Najlepiej cyfrowo

Wrzesień 2019  I  4 minuty  I  logistyka, cyfryzacja

Droga od produkcji, przez centra dystrybucyjne do miejsca użytkowania towarów jest zatem całkowicie cyfrowa.

Czytaj więcej