Plac budowy bez urządzeń przewodowych

Nasze trzy platformy akumulatorowe zapewnią Ci elastyczność i mobilność oraz odpowiednią moc.

3 platformy akumulatorowe

Styczeń 2020  I  3 minuty  I  technologia akumulatorowa

 

Żaden projekt budowlany nie jest taki sam i każdy niesie ze sobą nowe wyzwania. Wymaga to dużej elastyczności od wszystkich zaangażowanych stron – firm wykonawczych, ich pracowników i stosowanych urządzeń.

Logicznym następstwem jest zatem rozwój w kierunku zastosowania na placu budowy urządzeń bezprzewodowych. Tam, gdzie można pracować na urządzeniach mobilnych bez zagrożeń związanych z energią elektryczną, bez podłączenia zasilania i przy zastosowaniu lżejszych urządzeń, praca idzie po prostu szybciej. Jednocześnie różnorodność zadań wymaga elastycznej i bezpiecznej technologii akumulatorowej.

Tutaj dowiesz się, jakie są szczególne zalety naszych platform akumulatorowych 12V, 22V i 36V.

Poręczna i prosta

Bateria 12V

Duża wydajność i moc w przypadku niektórych zadań nie są szczególnie ważne, a nawet potrafią utrudnić ich realizację. Zamiast tego w przypadku, gdy nie można swobodnie wykonać zadania, znacznie większy nacisk kładzie się na wyczucie i elastyczność. Dlatego ważne jest, aby akumulator zasilający urządzenie nie ograniczał użytkownika swoim rozmiarem i wagą.

Platforma akumulatorowa 12V zapewnia odpowiedni stosunek masy do wydajności podczas pracy w wąskich, trudno dostępnych miejscach, np. podczas cięcia rur metalowych i z tworzyw sztucznych lub materiałów izolacyjnych przy użyciu elastycznej, lekkiej akumulatorowej piły szablastej SR 2-A12 lub podczas pracy przy elektrycznych skrzynkach rozdzielczych, obejmach rurowych lub elementach montażowych za pomocą kompaktowej wkrętarko-wiertarki akumulatorowej SF 2-A12. Odpowiednio zaprojektowana ergonomia uchwytu i idealny stosunek wagi tych urządzeń do ich mocy, a także zastosowanie lekkiego akumulatora, znacznie ułatwiają pracę.

Ponadto nasze urządzenia do pomiarów również są kompatybilne z platformą 12V. Możesz więc używać tego samego akumulatora o napięciu 12V w wielu różnych urządzeniach. Dzięki temu nie potrzebujesz aż tylu akumulatorów.

 

Trwała i solidna

Bateria 22V

Jeśli chodzi o wydajność, urządzenia o napięciu 22V stanowią solidną klasę średnią. Tworzą one grupę urządzeń najczęściej używanych we wszystkich branżach np. przecinarki kątowe, wiertarko-wkrętarki, piły szablaste, wyrzynarki, piły taśmowe i narzędzia do wycinania, a także młotowiertarki i młoty kujące do prac lekkich i średnio ciężkich. Aby w tym obszarze zastosowania móc pracować efektywnie, ważne jest, żeby moc akumulatora była odpowiednia. Z drugiej strony urządzenia tej klasy wymagają akumulatorów, które będą w stanie wytrzymać częste użytkowanie w trudnych warunkach pracy na placu budowy i zagwarantują odpowiedni czas potrzebny na ładowanie akumulatora.

W porównaniu ze zwykłymi platformami o napięciu 18V, akumulatory platformy 22V firmy Hilti charakteryzują się wydajnością, która w niczym nie ustępuje wydajności urządzeń przewodowych w tej klasie wydajności. Udostępnione tutaj 4 dodatkowe wolty znacznie zwiększają zasięg i wydajność w najczęstszych zastosowaniach budowlanych. Jednak przede wszystkim łączą w sobie solidność i wytrzymałość. Dzięki wzmocnionej obudowie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, np. w wyniku upuszczenia narzędzia, oraz zapewniają nieprzerwany rytm pracy.

VC 5-A22 w plecaku

Wygodne usuwanie kurzu

Nie tylko narzędzia akumulatorowe zapewniają elastyczność. Przykładowo dla bezprzewodowego odkurzacza VC5 dostępne są bardzo proste akcesoria, ułatwiające dodatkowo bezprzewodową, elastyczną pracę na placu budowy. Urządzenie VC 5-A22 w plecaku wraz z zestawem akcesoriów umożliwia wygodne czyszczenie placu budowy w tym usuwanie pyłu klasy L (np.  kurzu domowego, piasku i tynku). Zapewnia to lepszą postawę pleców, komfortowy transport, a ręce pozostają wolne do innych zadań.

 

   

Ciężkie prace przy użyciu narzędzi akumulatorowych

Bateria 36V

Czy do ciężkach prac można używać urządzeń bezprzewodowych, mobilnych i elastycznych? Do tej pory było to często niemożliwe, ponieważ urządzenia akumulatorowe po prostu nie wytwarzały wystarczającej mocy lub potrzebne do ich użycia akumulatory były zbyt ciężkie, aby użytkownik mógł pracować, nie męcząc się przy tym.

Tymczasem akumulator litowo-jonowy o napięciu 36V położył kres temu problemowi. Dzięki niemu teraz nawet przy rozbiórce lub przy innych pracach ciężkich zagrożenia związane z użytkowaniem urządzeń przewodowych należą już do przeszłości. Na przykład, używając akumulatorowego młota kombi TE 60-A36 i akumulatorowej piły szablastej SR 30-A36 możesz z łatwością wiercić, dłutować i piłować z taką samą wydajnością jak w przypadku urządzeń przewodowych.

„Byłem bardzo zaskoczony, jaka moc kryje się w tym sprzęcie. Urządzenie TE 60 sprawia, że codzienna praca jest dla mnie naprawdę łatwiejsza.“ Christoph Scholz, foreman, firma Zechbau, Monachium

 

Flota narzędzi akumulatorowych: duża zaleta dla klientów flotowych

Klienci flotowi czerpią automatycznie więcej z użytkowania urządzeń bezprzewodowych na placu budowy. Usługi od bezpłatnego serwisu naprawy, poprzez szybko dostępne urządzenia leasingowe, aż do idealnie dopasowanego zestawu urządzeń akumulatorowych do głównych zastosowań, dotyczą zarówno urządzeń, jak i przeznaczonych do nich akumulatorów. W ten sposób oszczędzasz nerwy, czas i pieniądze.

Zobacz, jak inne firmy w przejrzysty i prosty sposób wykorzystują połączenie ON!Track i floty do zarządzania urządzeniami akumulatorowymi.

To także może Cię zainteresować

Baterie z kociołka czarownicy

7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś

Styczeń 2020  I  6 minut  I  technologia akumulatorowa

Siarka, wapno i krew pająka – czy z tego będą składać się akumulatory w przyszłości? Jakiej wielkości jest najmniejszy i największy akumulator na świecie? Przeczytaj 7 faktów na temat akumulatorów, których jeszcze nie znałeś.

Czytaj więcej
Pracownik sklepu i klient rozmawiający przed otwartymi walizkami

Osobiste doradztwo zamiast zakupów w internecie

Styczeń 2020  I  5 minut  I  Hilti Stores

Dlaczego warto udać się do Hilti Store, skoro wszystko jest dostępne w internecie? To całkiem proste: najważniejsze jest osobiste doradztwo i praktyczne doświadczenia. Przeczytaj tutaj, w jaki sposób klienci i pracownicy postrzegają swój sklep Hilti.

Czytaj więcej
ON!Track Aktywne śledzenie T380 Tag i walizka na flotę

Udany duet na rzecz większej produktywności

Październik 2019  I  4 minuty  I  usługi

Dobre w pojedynkę, ale razem jeszcze lepsze: wiele osób już zaufało połączeniu usług zarządzania sprzętem ON!Track i zarządzania flotą. W wywiadach klienci Hilti opowiadają o problemach, w których rozwiązaniu pomógł im ON!Track.

Czytaj więcej
Robotnik budowlany wiercący w betonie

Moc i mobilność

Nowy młot TE 60-A36 to kolejny krok do bezprzewodowej budowy.

Czytaj więcej
Zestaw urządzeń w etui

Zestaw swój zestaw

Za pomocą konfiguratora Zestaw Swój Zestaw możesz stworzyć swój indywidulany zestaw. Oznacza to, że możesz wybrać tylko te narzędzia, których potrzebujesz. To proste. Wystarczy wybrać narzędzia, akumulatory, ładowarki i akcesoria. 

Czytaj więcej