Image alt text (optional)

Tunel S7 Skomielna

Firma wykonawcza: ASTALDI Sp.A. Spółka Akcyjna oddział w Polsce

Data rozpoczęcia inwestycji:  2017 r.

Planowana data zakończenia inwestycji: 2022 r.

Podczas prac związanych z mocowaniem rusztowania jezdnego przy betonowaniu obudowy stałej Tunelu na odcinku trasy S7 Naprawa- Skomielna Biała szukano rozwiązań, które będą sprawdzone i bezpieczne a także będą posiadały cała niezbędną dokumentację techniczną. System Hilti uzupełniony o doradztwo inżynierów Hilti na budowie świetnie sprawdził się w tej aplikacji.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA

Mocowanie wózka jezdnego rusztowania za pomocą żywicy HIT RE 500 V3 oraz kotew M20 HDG 8.8

Do wklejenia ściągów została użyna najmocniejsza żywica HILTI. Dodatkowo  inżynierowie HILTI przeprowadzili testy zakotwienia dla tej aplikacji aby pokazać nośności kotew przy zastosowanym betonie oraz przeprowadzili szkolenie pracowników. 

OPIS WSPÓŁPRACY

Współpraca zaczęła się w momencie trafienia rysunków wraz z siłami do inżyniera HILTI w celu dobrania kotew do zamocowania ściągów. Po dobraniu rozwiązania rzeczoznawca techniczny przeprowadził szkolenie ekipy montującej rusztowanie. Zastosowane produkty i  rozwiązania Hilti wraz z opieką rzeczoznawcy i inżyniera na budowie umożliwiły wykonanie zadania. Kompleksowe rozwiązania od doboru produktu, wsparcie w zakresie dokumentacji technicznej oraz wsparcie już na miejscu na obiekcie sprawiły, że HILTI było idealnym partnerem dla Klienta.