Montaż belek modułowych MT

Modułowe systemy szyn do lekkich konstrukcji stalowych

Przykręcanie zamiast spawania

Jeżeli chcesz zamienić uciążliwe spawania na bezpieczny w montażu, gwarantujący szybki montaż system, wybierz modułowe systemy MT.

Jak to możliwe? Wykorzystaj bezpieczeństow montażu za pomocą zakrętarki połączonej z modułem AT aby zapewnić poprawne zamocowanie.

Zalety modułowych systemów szyn

Szybkość i możliwość zmian

Montaż belek modułowych MT bezpośrednio na placu budowy

Praca przebiega szybciej, ponieważ elementy systemu można dopasować od razu na budowie. Szyny można dowolnie łączyć. 

Przykręcanie zamiast spawania

Pewnie przykręcone belki modułowe MT

Nie musisz martwić się poprawnym spawaniem, ponieważ szyny i elementy złączne wystarczy przykręcić. W przypadku połączenia z konstrukcjami stalowymi oferujemy opcję montażu za pomocą wkrętarki i kołków – S-BT.

Łatwe przycinanie elementów

Przycinanie belek modułowych MT bezpośrednio na placu budowy

Szyny można beziskrowo i w prosty sposób przyciąć na budowie, a samą konstrukcję łatwo modyfikować, jeśli okaże jeśli okaże się to konieczne.

Obniżenie kosztów związanych z transportem

Wysyłka belek modułowych MT

Wykorzystaj opcję dostawy elementów systemu na budowę, aby obniżyć koszty transportu dużych i nieporęcznych spawanych elementów. 

Cynkowanie po montażu nie jest konieczne

Belka modułowa MT z powłoką cynkowo-magnezową

 Szyny są wyposażone w samoregenerującą się powłokę cynkowo-magnezową, dzięki czemu kosztowne ponowne cynkowanie (np. w przypadku uszkodzeń) nie jest konieczne.

Zrównoważony rozwój

Wydajne belki modułowe MT

Nasze szyny to rozwiązanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ponieważ można je w prosty sposób modyfikować i ponownie wykorzystywać. Ponadto system MT ma niższy ślad węglowy oraz wymaga zużycia mniejszej ilości zasobów niż klasyczna konstrukcja stalowa.

 

System MT

System MT składa się z trzech typów komponentów, które są do siebie doskonale dopasowane i umożliwiają szybkie i produktywne prace przy konstrukcji stalowej:

  1. zamknięte i otwarte szyny montażowe
  2. łączniki
  3. wkręty

Zamknięte profile belki MT-70 OC, MT-80 OC, MT-90 OC oraz MT-100 OC są dostępne w długości 3 i 6 metrów. Te czworokątne profile są wyposażone w powłokę cynkowo-magnezową, dzięki czemu nadają się do zastosowań zewnętrznych. System MT daje możliwość projektowania nieskończenie wielu konfiguracji , ponieważ wszystkie szyny montażowe można ze sobą skręcić za pomocą łączników, takich jak łączniki kątowe MT-C-GL OC, oraz wkrętów samogwintujących MT-TFB OC.

Portfolio elementów MT umożliwia zbudowanie podestu lub platformy, a nawet innych konstrukcji stalowych – pod maszyny czy konstrukcje pod centrale wentylacyjne. System szyn MT zapewnia mniejsze zużycie stali, przez co jest bardziej ekologiczny.

Belka MT-70 OC

Szyny zamknięte, powłoka cynkowo-magnezowa, odpowiednie do zastosowań zewnętrznych, wysoki współczynnik obciążenia do masy, prosty montaż.

Belka MT-70 OC

Belka MT-100 OC

Szyna zamknięta, zapewniająca maksymalne przenoszenie obciążeń, prosty montaż, nadaje się do środowiska korozyjnego.

Belka MT-100 OC

Belka MT-50 OC

Otwarta szyna profilowa, odpowiednia do zewnętrznych podkonstrukcji stalowych.

Belka MT-50 OC

Modułowe systemy szyn zamiast czasochłonnych prac spawalniczych

Sposób przykręcania szyn

Akumulatorowa zakrętarka z udarem stycznym podczas przykręcania szyny MT

Do przykręcania elementów systemu za pomocą wkrętów samogwintujących można wykorzystać zakrętarkę z udarem stycznymmodułem AT. Umieszczony między akumulatorem a wkrętarką moduł AT skanuje kod kreskowy używanego wkrętu i ustawia odpowiedni moment obrotowy. Akumulatorowa zakrętarka wyłącza się automatycznie, gdy zostanie osiągnięty wymagany moment dokręcający.

Wszystkie komponenty Hilti z linii MT są odpowiednie do lekkich konstrukcji stalowych, a także podestów i platform – od lekkich konstrukcji trapezowych po cięższe konstrukcje ramowe.

W ten sposób można ciąć szyny

Akumulatorowa pilarka tarczowa SC 6ML-22 do metalu

Czy wymagane jest docinanie szyn? Żaden problem. Za pomocą akumulatorowej pilarki tarczowej SC 6ML-22 wykonasz cięcie na zimno, co pozwoli na dokładne i praktycznie beziskrowe docinanie również bezpośrednio na budowie. Nie ma bardziej elastycznego rozwiązania! W przypadku powłoki cynkowo-magnezowej, czasochłonne dodatkowe cynkowanie nie jest konieczne, ponieważ powłoka ta nie ulega zniszczeniu. Nie należy się obawiać korozji! W ten sposób można zaoszczędzić cenny czas pracy.

Spawane konstrukcje stalowe vs. modułowe systemy szyn w lekkich konstrukcjach stalowych

  Spawana konstrukcja stalowa Modułowy system szynowy
Koszty pracy i kwalifikacje Wysokie koszty pracy, ponieważ do spawania i cynkowania wymagany jest wysoko wykwalifikowany personel Niższe koszty pracy, montaż może być wykonywany przez mniej wykształconych pracowników
Powłoka Galwanizacja kosztuje czas i pieniądze Powłoka cynkowo-magnezowa dla wszystkich zamkniętych szyn montażowych, bez konieczności ponownego cynkowania po cięciu
Instalacja Prace spawalnicze w większości niedozwolone na budowie podczas eksploatacji konstrukcji; dodatkowy wysoki wysiłek logistyczny Bezpośrednio na budowie, ponieważ możliwe jest cięcie na zimno. Mocowanie z pełną kontrolą jakości dzięki modułowi AT
Elastyczność i modyfikacje Ograniczone i związane z dużym wysiłkiem logistycznym Wysoka elastyczność, ponieważ modyfikacje można wprowadzać bezpośrednio na budowie oraz podczas eksploatacji

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów szyn MT? Wypełnij formularz kontaktowy