Mocowanie do stali w środowisku korozyjnym

Mocowanie do stali w środowisku korozyjnym

Zamień tradycyjne spawanie na szybsze i bardziej jednolite mocowanie

Pracuj szybciej i obniż koszty dzięki naszym rozwiązaniom do mocowania do stali konstrukcyjnej. Umożliwiając wykonanie szybkich, powtarzalnych połączeń, nasze systemy oferują znaczną przewagę nad tradycyjnymi metodami, takimi jak spawanie, zaciskanie, czy skręcanie przelotowe. Dzięki bezprzewodowej zgrzewarce Hilti Stud Fusion możesz uzyskać solidne mocowanie wysokiej jakości w trudnych zastosowaniach.

Dlaczego warto wybrać Hilti do mocowania do stali?

Szybszy i prostszy montaż

W zależności od technologii montaż to zaledwie 1, 2 lub 3 kroki. Wymagany jest dostęp tylko do jednej strony elementu stalowego, a przeróbka materiału podłoża jest minimalna lub nie występuje wcale. Szybszy montaż bez uszkodzenia warstwy ochronnej chroniącej przed korozją.

Elementy mocujące wyższej jakości

Wyeliminuj metodę prób i błędów tradycyjnego spawania dzięki wizualnym pomocom przygotowania powierzchni, sterowanej regulacji mocy w narzędziach, ogranicznikom głębokości zapewniającym optymalną wydajność elementów mocujących i łatwiejszej kontroli za pomocą wizualnych sprawdzianów kontrolnych. 

Nie są wymagane specjalistyczne uprawnienia jak do spawania

Mocowanie do stali za pomocą naszych systemów może wykonać przeszkolony operator, a więc nie wymaga to pracy certyfikowanego spawacza. Spawaczy można wykorzystywać do innych krytycznych zastosowań, w których spawanie jest absolutną koniecznością.

Bezpieczniejsza obsługa narzędzi

Wyeliminowanie szlifierek kątowych, iskier i kabli zasilających pomaga zmniejszyć ryzyko skaleczeń i oparzeń, a także ryzyko pożaru i potknięć.

Dodatkowa niezawodność produktu

Zapewniamy kompleksowe dane techniczne dla każdego produktu. Dane te są poparte przez różne, niezależne organy kodeksowe i przez uznane na całym świecie organy homologacyjne.

Większa elastyczność w terenie

Nasze rozwiązania można stosować prawie w każdych warunkach atmosferycznych. A ponieważ narzędzia wykorzystują technologię osadzania DX lub akumulatorową, zewnętrzne źródło zasilania nie jest potrzebne. Oznacza to większą mobilność w miejscu pracy.

Wiercenie w stali za pomocą SBT 6-22

Mocowanie w stali

Rozwiązania dla przemysłu naftowego i gazowego na morzu i lądzie, dla przemysłu stoczniowego i nie tylko

Nasze rozwiązania mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu i środowiskach korozyjnych. Obejmują one:

 • Montaż krat pomostowych i blach ryflowanych
 • Mocowanie niekrytycznych konstrukcji wsporczych rur i korytek kablowych/drabin
 • Mocowanie połączeń elektrycznych do uziemiania i spajania
 • Zastosowania w przemyśle stoczniowym obejmujące wsporniki dystansowe, sufity podwieszane oraz mocowanie sprzętu, mebli i wyposażenia

Które rozwiązanie będzie odpowiednie do Twojego zastosowania?

Schemat przekroju stali przedstawiający mocowanie końcówek ostrych

Mocowanie końcówek ostrych

Konkurencyjne cenowo, jednoetapowe rozwiązanie do mocowania z dużą częstotliwością, gdzie prędkość ma kluczowe znaczenie.

Sposób działania:

W przypadku mocowania XR lub X-ST z końcówką ostrą element mocujący ze stali nierdzewnej z końcówką ostrą jest wbijany w materiał podłoża za pomocą osadzaka, tworząc połączenie wysokiej jakości.

Korzyści:

 • Elementy mocujące ze stali nierdzewnej do środowisk lekko korozyjnych, w których dopuszczalna jest penetracja przez materiał podłoża
Gwóźdź uniwersalny X-R Kołki gwintowane X-ST-GR
Schemat przekroju stali przedstawiający technikę wkręcania końcówek tępych

Mocowanie końcówek tępych

Wszechstronne, dwuetapowe rozwiązania do codziennego mocowania do stali w szerokim zakresie zastosowań.

Sposób działania:

W przypadku mocowania X-BT lub S-BT z końcówką tępą gwintowany element mocujący wkręcany jest w wywiercony wcześniej otwór w materiale podłoża za pomocą osadzaka lub elektronarzędzia.

Korzyści:

 • Brak uszkodzeń ochrony antykorozyjnej w zastosowaniach bez przepustu
 • Mocowanie w czasie poniżej 2 minut 
 • Elementy mocujące ze stali nierdzewnej – ochrona antykorozyjna równoważna klasie A4 (316) w środowiskach silnie korozyjnych 
 • Element mocujący ze stali węglowej z powłoką duplex do środowisk lekko korozyjnych
Kołki gwintowane X-BT-MR ze stali nierdzewnej Kołek gwintowany S-BT MR HL

Mocowanie przez zgrzewanie kołków

Do wysokiej klasy mocowań do stali w wymagających zastosowaniach inżynieryjnych – łączy w sobie wydajność zgrzewania z łatwością obsługi.

Sposób działania:

W przypadku zgrzewania F-BT kołek gwintowany jest mocowany za pomocą urządzenia FX 3 do przygotowanej powierzchni. Opcjonalna podkładka uszczelnia przygotowaną powierzchnię punktu mocowania, zapewniając długotrwałą odporność na korozję.

Korzyści:  

 • Brak uszkodzeń tylnej strony powłoki antykorozyjnej i proste uszczelnienie przedniej strony, dzięki czemu nie jest wymagana żadna dodatkowa obróbka
 • Brak konieczności wiercenia i nacinania, co pomaga zachować integralność materiału podłoża 
 • Wysoka obciążalność, cienkie podłoże i uniwersalny punkt mocowania 
Kołki gwintowane F-BT-MR

Nowa metoda mocowania - zgrzewanie kołków gwintowanych

Oszczędność czasu i mniejszy nakład pracy

Zgrzewarka do kołków Hilti to rewolucyjna, nowa metoda mocowania, która pozwala uniknąć wysokich kosztów oraz problemów z powtarzalnością występujących podczas tradycyjnego spawania. Zgrzewanie kołków jest szybsze, bezpieczniejsze i może być wykonywane przez przeszkolonych operatorów niebędących specjalistami. Wyeliminowanie metody prób i błędów stosowanej przy tradycyjnym spawaniu: wystarczy wybrać typ kołka gwintowanego, a urządzenie dostosuje się do ustawień zalecanych do wszystkich warunków pracy.

Bezprzewodowy system mocowania pozwala na wykonywanie prac bez użycia ciężkich butli z gazem, przewodów zasilających, szlifierek kątowych oraz bez emisji zanieczyszczeń czy światła/promieniowania optycznego. Dzięki inteligentnym funkcjom zgrzewarek do kołków Hilti można łatwiej uzyskać powtarzalne i pewne zamocowania do stali, nawet przy trudnych warunkach w miejscu pracy.