Hilti buisbevestiging aan plafonds en muren

Mocowanie rur

na suficie, ścianie i w stali

Szukasz prostych, szybkich i jednocześnie bezpiecznych metod mocowania rur do ścian i sufitów? Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie mocowania pojedynczych lub wielu rur na różnych podłożach, takich jak beton i stal, to zawsze gwarancja bezpieczeństwa. Nasze systemy zapewniają jeszcze szybszy i bardziej elastyczny montaż. Dowiedz się więcej o różnych rozwiązaniach albo przejdź bezpośrednio do odpowiedniego akapitu dotyczącego Twojego indywidualnego zastosowania. Jeżeli chciałbyś poznać bliżej te rozwiązania - umów się na bezpłatny pokaz produktu.

Mocowanie rur do betonowego sufitu

Mocowanie rur do betonowego sufitu

Mocowanie pojedynczych rur

Do mocowania rur potrzebne są obejmy, które mogą być zakładane na rurę przy użyciu różnych sposobów. Obejmy są mocowane do ściany lub sufitu za pomocą kotew wkręcanych. W zależności od rodzaju i funkcji rury, mogą obowiązywać specjalne wymagania dotyczące obejm, takie jak izolacja akustyczna lub przenoszenie obciążenia. Jeśli potrzebujesz zamontować pojedyncze rury na betonowym suficie, to mamy dla Ciebie niezawodny duet: kotwę wkręcaną HUS3-I z gwintem wewnętrznym i obejmę do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym. Dzięki temu mocowanie pojedynczej rury do betonowego sufitu jest szybkie i łatwe.

Mocowanie rur za pomocą kotew wkręcanych i obejm do rur

 

Montaż kotwy wkręcanej HUS3-I oznacza mniej wiercenia i mniej kroków roboczych niż w przypadku montażu konwencjonalnych kotew. Wystarczy, że wywiercisz otwór o średnicy 6 mm. Pręty gwintowane są mocowane bezpośrednio za pomocą gwintów wewnętrznych M8 i M10 kotwy wkręcanej. A ponieważ kotwa HUS3-I jest bezkonkurencyjnym rozwiązaniem  w przypadku montażu nad głową, praca staje się łatwiejsza i bardziej produktywna. Odpowiednim partnerem HUS3-I jest obejma do rur MP-U-I z bezpiecznym i szybkim mechanizmem zamykającym. Umożliwia ona szybsze, łatwiejsze i bardziej niezawodne mocowanie rur, zwłaszcza nad głową. Dzięki profilowanej wkładce gumowej ze sprawdzoną izolacją akustyczną bardzo łatwo można wypoziomować rurę w obejmie. Odległość, w jakiej należy montować obejmy do podczas montażu, zależy od materiału i średnicy zewnętrznej rury, ale także od ciężaru medium znajdującego się w rurze.

Kotwa wkręcana HUS3-I 6 z gwintem wewnętrznym

Kotwa wkręcana z gwintem wewnętrznym, optymalna do montażu podwieszanego rur.

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowana obejma do rur z wkładką akustyczną i szybkim mechanizmem zamykającym dla maksymalnej produktywności.

Dowiedz się więcej
Hilti TE 4-22 Akku-Bohrhammer

Akumulatorowa młotowiertarka TE 4-22 z zestawem wierteł

Kompaktowa młotowiertarka akumulatorowa SDS Plus o doskonałym stosunku wydajności do ciężaru, idealna do wiercenia nad głową.

Dowiedz się więcej

Akumulatorowa zakrętarka z udarem stycznym SIW 4AT-22 ½”

Kompaktowa akumulatorowa zakrętarka z udarem stycznym, zapewniająca najwyższą równowagę pomiędzy mocą i łatwością obsługi. 

Dowiedz się więcej
Image alt text (optional)

Mocowanie kilku rur

Jeśli potrzebujesz zamocować kilku rur do betonowego sufitu, idealnym wyborem jest nasz trzyczęściowy system. Składa się on z systemu szyn MM, kotwy wkręcanej HUS3-P i obejmy do rur MP-U-I. Jest to wygodne, szybkie i bezpiecznie rozwiązanie.

Mocowanie wielu rur za pomocą szyn, kotew wkręcanych i obejm do rur

 

Jako uchwyt na rurę przy suficie służy uniwersalny i elastyczny system mocowania szyn MM. Szyna profilowa MM-C-16 z ząbkowanymi krawędziami przenosi nawet obciążenia rozciągające i poprzeczne, które powstają np. w rurach wypełnionych wodą. Ponadto zoptymalizowane otwory szczelinowe z tyłu szyny gwarantują szybszy montaż sufitowy za pomocą kotew wkręcanych, takich jak np. HUS3-P. Kotwa HUS3-P ma płaski łeb, dzięki czemu idealnie nadaje się do łatwego przenoszenia wstępnie zmontowanych elementów systemu szynowego, takich jak uchwyt pręta gwintowanego do szybkiego łączenia do szyn montażowych MM-ST. Rozwiązanie to przyspiesza montaż i pracę nad głową, do tego jest pewne i bezpieczne.

Szyna montażowa MM-C-16

Ocynkowana szyna profilowa MM (wysokość 16 mm) do elastycznych zastosowań.

Dowiedz się więcej

Uchwyt pręta gwintowanego do szybkiego łączenia do szyn montażowych MM

Łatwy montaż i pozycjonowanie w otworach szyny MM. Mocowanie lekkich i średnich rurociągów.

Dowiedz się więcej

Kotwa wkręcana HUS3-P 6

Kotwa wkręcana z łbem płaskim typu Torx do mocowania na szynie montażowej.

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowana obejma do rur z wkładką akustyczną i szybkim mechanizmem zamykającym dla maksymalnej produktywności.

Dowiedz się więcej

Mocowanie rur do betonowej ściany

Image alt text (optional)

Mocowanie pojedynczych rur

Jeśli potrzebujesz zamocować pojedyncze rury na betonowej ścianie, a nie na suficie, idealnym rozwiązaniem są kotwy wkręcane z gwintem zewnętrznym i obejmy do rur z szybkim mechanizmem zamykającym. Dzięki temu montaż na ścianie jest bardzo szybki i bezpieczny.

Montaż pojedynczej rury – w jaki sposób kotwy wkręcane z gwintem zewnętrznym zwiększają szybkość montażu

 

Montaż kotwy wkręcanej HUS3-I oznacza mniej wiercenia i mniej kroków roboczych niż w przypadku montażu konwencjonalnych kotew. Obejmy do rur można także mocować bezpośrednio do łba z gwintem zewnętrznym M8 i M10 kotwy HUS3-A. Nie jest wymagany żaden dodatkowy wkręt gwintowany. Potrzebny jest tylko jeden element, dzięki czemu montaż staje się prostszy. Następnie należy zamocować poszczególne rury za pomocą obejmy np. MP-U-I. Dzięki bezpiecznemu i szybkiemu mechanizmowi zamykającemu mocowanie poszczególnych rur jest szybsze i niezawodne. Kolejną zaletą obejmy MP-U-I jest bardzo szeroki otwór. Rury można łatwo i bez problemu włożyć w obejmę, a następnie je wypoziomować. Zapewnia to profilowana przetestowana gumowa wkładka dźwiękochłonna.

HUS3-A

Kotwa wkręcana z gwintem zewnętrznym do montażu blisko ściany bez dodatkowych wkrętów gwintowanych.

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowany, wstępnie zmontowany uchwyt pręta gwintowanego do szybkiego mocowania do szyn profilowych MM.

Dowiedz się więcej

Akumulatorowa młotowiertarka TE 6-22 z zestawem wierteł

Uniwersalna akumulatorowa młotowiertarka SDS Plus o szerokim zakresie wiercenia, z funkcją dłutowania i ulepszonym uchwytem narzędziowym.

Dowiedz się więcej

Akumulatorowa wkrętarka z udarem stycznym SID 4-22 z sześciokątnym uchwytem narzędziowym 1/4"

Kompaktowa wkrętarka z udarem stycznym z silnikiem bezszczotkowym, zoptymalizowana pod kątem bardziej niezawodnego i wydajnego mocowania w betonie.

Dowiedz się więcej
Image alt text (optional)

Mocowanie wielu rur

Stoisz przed wyzwaniem jakim jest mocowanie do ściany kilku rur obok siebie? Aby zaoszczędzić czas i w łatwy sposób zamocować kilka rur do ściany, potrzebny jest system składający się z konsoli wstępnie zmontowanego uchwytu pręta gwintowanego do szybkiego łączenia do szyn montażowych oraz obejmy do rur z szybkim mechanizmem zamykającym. 

Bezpieczne mocowanie wielu rur za pomocą konsoli

 

Nasza bardzo lekka, ocynkowana konsola MQK-21-L posiada szynę o profilu zębatym na całej długości. Możesz więc jako uchwytu użyć zarówno krótszej, jak i dłuższej części konsoli. A jeśli zamontujesz konsolę na ścianie za pomocą kotew wkręcanych, takich jak np. HUS3-H 8, układ otworów w tylnej części szyny zapewni pełną elastyczność. Kotwę HUS3-H 8 można osadzić szybko i niezawodnie, wykonując mniej operacji niż w przypadku konwencjonalnych kotew – nawet bez użycia klucza dynamometrycznego. Jej łeb sześciokątny ze zintegrowaną podkładką  zapewnia estetyczny wygląd w przypadku mocowania przelotowego. Pracujesz w sposób szybki, bezpieczny i estetyczny. W przypadku mocowania rur za pomocą obejm, wstępnie zmontowane uchwyty pręta gwintowanego, takie jak MQA-ST, stanowią ogromne ułatwienie, ponieważ gwarantują elastyczność dzięki różnym długościom prętów gwintowanych, a uchwyty pręta gwintowanego  można łatwo i precyzyjnie regulować dzięki ząbkowanej powierzchni. Taka prosta obsługa pozwala zaoszczędzić czas pracy.

Konsola MQ-21-L

Lekka, ocynkowana konsola do mocowania rur do ściany.

Dowiedz się więcej

Wstępnie zmontowany uchwyt pręta gwintowanego MQA-ST

Wstępnie zmontowany uchwyt pręta gwintowanego do szybkiego łączenia do szyn montażowych.

Dowiedz się więcej

Kotwa wkręcana HUS3-H 8

Kotwa wkręcana z łbem sześciokątnym zapewnia maksymalną moc oraz szybki, bezpieczny montaż.

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowana obejma do rur z wkładką akustyczną i szybkim mechanizmem zamykającym dla maksymalnej produktywności.

Dowiedz się więcej

Mocowanie rur w stali

Image alt text (optional)

Mocowanie pojedynczych rur w metalu

Podczas mocowania pojedynczych rur do podłoży stalowych, np. dźwigarów ze stali, stajesz przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest skuteczny i bezpieczny montaż. Podczas instalowania nie możesz uszkodzić powłoki stalowej. Wiercenie lub spawanie na stalowych konstrukcjach nośnych może być w pewnych okolicznościach w ogóle niedozwolone. Hilti posiada odpowiednie rozwiązania do bezpiecznego montażu pojedynczych rur na podłożach stalowych. Są nimi kołki gwintowane, złączki gwintowane i odpowiednie obejmy do rur.

Mocowanie rur do stali – możliwe za pomocą kołków gwintowanych

 

Kołek gwintowany wkręcany S-BT MF eliminuje potrzebę wykonywania dodatkowej pracy na stalowym podłożu, ponieważ wkręty i złączki zapobiegają uszkodzeniu stalowej powłoki. Dzięki temu praca jest prosta i niezawodna. Kołki S-BT MF sprawdzają się również przy realizacji złożonych projektów dotyczących np. konstrukcji wsporczych dla instalacji technicznych w budynku – można łatwo dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, ponieważ dostęp do stalowej części nośnej jest wymagany tylko z boku. Następnie można szybko i łatwo zamocować rury za pomocą obejm. Obejma do rur MP-U-I z bezpiecznym i szybkim mechanizmem zamykającym ułatwia pracę nad głową, a dzięki profilowanej gumowej wkładce ze sprawdzoną izolacją akustyczną można łatwo wypoziomować rurę w obejmie.

Kołek gwintowany S-BT-MF MT HL

Kołek gwintowany wkręcany do uniwersalnych zamocowań do stali, w środowiskach średnio korozyjnych.

Dowiedz się więcej

Złączka S-BT

Złączka gwintowana do mocowania prętów gwintowanych do stali za pomocą kołków wkręcanych S-BT. 

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowana obejma do rur z wkładką akustyczną i szybkim mechanizmem zamykającym dla maksymalnej produktywności.

Dowiedz się więcej

Akumulatorowa wkrętarko-wiertarka SBT 6-22

Do wiercenia i wkręcania, do stali, do nawiercania precyzyjnych otworów i montażu kołków wkręcanych S-BT.

Dowiedz się więcej
Image alt text (optional)

Mocowanie wielu rur w metalu

Jeśli konieczne jest zamocowanie kilku rur obok siebie na stalowym podłożu - można stworzyć na spodzie dźwigara podstawę do mocowania przy użyciu szyn montażowych. Rury można wygodnie i bezpiecznie umieścić w szynie montażowej za pomocą obejm do rur. System ten może być stosowany w poziomie oraz w pionie. System ten składaja się z następujących komponentów: modułowego systemu szyn, wkręcanych kołków gwintowanych oraz obejm do rur z szybkim mechanizmem zamykającym.

Wybierz odpowiednie szyny montażowe z systemu szyn MQ do swojego zastosowania. Zamontujesz je za pomocą łatwych i niezawodnych w użyciu wkręcanych kołków gwintowanych S-BT MF, które dzięki wkrętom S-BT nie uszkadzają powłok stalowych. W przeciwieństwie do klamry dźwigara, pozwalają one także zaoszczędzić dużo czasu podczas instalacji. Wstępnie zmontowane uchwyty pręta gwintowanego, takie jak MQA-ST, zapewniają efektywniejszy i łatwiejszy montaż nad głową. Obejma do rur MP-U-I z mechanizmem zamykającym to bezpieczne i szybkie rozwiązanie. Dzięki profilowanej gumowej wkładce ze sprawdzoną izolacją akustyczną, można bez problemu wypoziomować rury w obejmie. 

Szyna MQ 41

Ocynkowana galwanicznie szyna montażowa MQ 41 mm do zamocowań przy średnich obciążeniach.

Dowiedz się więcej

Kołek gwintowany S-BT-MF MT HL

Kołek gwintowany wkręcany do uniwersalnych zamocowań do stali, w środowiskach średnio korozyjnych.

Dowiedz się więcej

Uchwyt pręta gwintowanego MQA-ST

Wstępnie zmontowany uchwyt pręta gwintowanego do szybkiego łączenia do szyn montażowych dla wydajnego montażu.

Dowiedz się więcej

Obejma do rur MP-U-I z szybkim mechanizmem zamykającym (wkładka akustyczna)

Ocynkowana obejma do rur z wkładką akustyczną i szybkim mechanizmem zamykającym dla maksymalnej produktywności.

Dowiedz się więcej

Montaż rur to zadanie które wymaga dostosowania do indywidualnych potrzeb i warunków. Rozwiązania Hilti oferują kompleksowy system obejmujący montaż pojedynczych jak i wielu rur, mocowanie ich w podłożach betonowych do sufitu lub do ściany jak również trudniejszych zadań takich jak montaż na podłożach stalowych. Sprawdź nasze produkty i umów się na bezpłatny pokaz z naszym Rzeczoznawcą Technicznym, który pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie, dopasowane do konkretnych wymagań i zastosowań.