System instalacyjny do wszystkich zastosowań w technicznym wyposażeniu budynków (TGA)

System instalacyjny dopasowany do zastosowań technicznych wewnątrz budynku

Łączniki z szybkim mechanizmem zamykającym, złącza zaciskowe o regulowanej wysokości, złącza elastyczne i wstępnie zmontowane elementy systemu: dzięki systemowi szyn Premium MQ od Hilti możesz teraz wykonywać montaż w bardziej bezpieczny, elastyczny i produktywny sposób.

System mocowania szyn Hilti MQ do technicznego wyposażenia budynków

W instalacjach technicznego wyposażenia budynków (TGA), takich jak budowa rurociągów, inżynieria usług budowlanych i budowa instalacji technicznej, systemy montażowe sprawdziły się miliony razy w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Montaż konwencjonalnych systemów instalacyjnych ma jednak dwie poważne wady: jest skomplikowany, a przez to niezwykle czasochłonny.

I tu pomocnym może okazać się system instalacyjny MQ: elementy modułowego systemu szyn są do siebie idealnie dopasowane i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Wszystkie szczegółowe rozwiązania zostały zoptymalizowane po to, aby umożliwić Ci jeszcze bardziej elastyczną, szybszą i bezpieczniejszą pracę na placu budowy.

Łączniki montażowe - jeszcze przykręcasz czy już klikasz?

Łącznik do szyn MQN-C ma wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi metodami montażowymi i oferuje zupełnie nowy poziom mocowania. Pozwala on szybko i łatwo łączyć ze sobą elementy bez użycia wkrętów lub innych narzędzi do wstępnego mocowania. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze − dzięki znacznie szybszej instalacji.

Kotwa wkręcana − pasuje do otworów okrągłych i podłużnych

Kotwa wkręcana HUS3-PL została opracowana specjalnie do mocowania szyn montażowych. Kotwa ta posiada szeroki, ale płaski łeb, dzięki czemu jest idealna do bezpośredniego mocowania szyny montażowej do podłoża betonowego. Ponadto zapewnia maksymalną elastyczność, ponieważ może być stosowana zarówno w okrągłych, jak i podłużnych otworach. Dzięki płaskiemu kształtowi łba połączenia zaciskowe można mocować nawet bezpośrednio nad kotwą.

Złącze zaciskowe – wymagany spadek?

Złącze zaciskowe MQA-H jest idealne do montażu rurociągów podwieszanych ze spadkiem. Dzięki elementowi mocującemu o regulowanej wysokości łatwo i szybko dopasujesz odległość do sufitu bez konieczności ponownego luzowania zacisku rurowego.

Stopy do mocowania szyn − oczywiście ze wstępnie zmontowanymi łącznikami montażowymi

Stopę szyny MQP-41-CP dostarczamy z dwoma wstępnie zmontowanymi łącznikami. Dzięki temu oszczędzasz czas, ponieważ nie musisz już montować elementów na placu budowy, a montaż nad głową jest znacznie prostszy.

Selektor systemów instalacyjnych MQ

5 korzyści dla Ciebie w skrócie

  1. Szybka, elastyczna i bezpieczna instalacja dzięki doskonale dopasowanym poszczególnym komponentom. 
  2. Większa produktywność zespołu monterów dzięki gotowym do użycia wstępnie zmontowanym komponentom. 
  3. Duży wybór złączy, łączników dźwigarów i połączeń zaciskowych do wszystkich zastosowań. 
  4. Łatwy montaż i demontaż jedną ręką za pomocą łącznika MQN. 
  5. Szybkie i łatwe wstępne mocowanie elementów za pomocą łącznika MQN i zazębienia w szynie 

Skorzystaj z pomocy w doborze systemów instalacyjnych

Dzięki naszemu cyfrowemu selektorowi instalacji możesz szybko w 6 krokach dobrać komponenty systemu odpowiednie do wymogów swojego projektu. Selektor pokazuje wszystkie produkty − wybierasz odpowiedni z nich jednym kliknięciem myszki i po dokonaniu wyboru otrzymujesz szkic aplikacji oraz listę części zawierającą numery artykułów i opisy produktów do swojego zamówienia. 

Skompletuj już teraz swój system instalacyjny:

Do selektora instalacji online

 

Najważniejsze komponenty systemu szynowego MQ

Nakrętki motylkowe, śruby i podkładki to już historia! Montaż jest znacznie wygodniejszy, bezpieczniejszy i szybszy dzięki gotowemu do użycia wstępnie zmontowanemu łącznikowi MQN-C. W przypadku instalacji, dla których muszą być spełnione wymogi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, należy zastosować łącznik MQN-B. 

Do łącznika MQN-C Do łącznika MQN-B

Czy podczas łączenia szyn montażowych nadal używasz pojedynczych elementów? Montaż jest znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy dzięki wstępnie zamontowanemu kątownikowi 90° MQW-H2-CP. Pozycjonujesz, naciskasz przycisk − gotowe. Kątownik jest wstępnie zamontowany i możesz go łatwo ustawić we właściwej pozycji.

Do kątownika MQW-H2-CP

Do montażu zacisków rurowych potrzebnych jest kilka pojedynczych elementów: uchwyt pręta gwintowanego, pręt gwintowany, nakrętka zabezpieczająca. Pracuj szybko i efektywnie dzięki wstępnie zmontowanym uchwytom pręta gwintowanego MQA-ST. Po prostu wkręć w szynę montażową, wsuń do właściwej pozycji, dokręć nakrętkę i gotowe.

Do zaciskowego uchwytu pręta gwintowanego MQA-ST

Zwiększ swoją produktywność podczas podwieszania szyn montażowych. Płytka szynowa do szybkiego montażu MQZ-TW to połączenie nakrętki i podkładki w jednym elemencie. Dzięki temu masz mniej części pod ręką i możesz w prosty sposób regulować wysokość mocowania bez użycia narzędzi.

Do płytki szynowej MQZ-TW