Jak wspierać gospodarkę ­o obiegu zamkniętym.

Jako klient korzystający z Zarządzania Flotą już teraz bierzesz udział

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju, ponieważ koncentruje się na generowaniu maksymalnej wartości przy minimalnym zużyciu surowców i zasobów. Jest to korzystniejsze dla środowiska, dla naszego społeczeństwa – i dla Twojej firmy.

Stworzyliśmy już fundament działania gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez usługi takie jak Zarządzanie Flotą. Możemy pomóc Twojej firmie zmniejszyć zużycie zasobów, usprawniając jednocześnie Twoje działania.

Zasada 3 R (Reduce, Reuse, Recycle) – Ogranicz, wykorzystaj ponownie, przetwórz

27 %

masy urządzeń Hilti to materiał pochodzący z recyklingu. Dla porównania: globalna średnia to 8%.
Zmniejszamy zużycie surowców pierwotnych poprzez zwiększanie w naszych produktach ilości stali i tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

35.4 tys.

W 2021 firma Hilti Poland zebrała 31.559 urządzeń, akumulatorów i osprzętu.
Wspieraj gospodarkę o obiegu zamkniętym, pozwalając nam odbierać Twoje stare urządzenia na nasz koszt. Znajdziemy sposób, aby wykorzystać je ponownie lub poddać recyklingowi.

79 %

całego zebranego materiału poddano recyklingowi w celu ponownego wykorzystania.
Nieustannie zwiększamy ilości odzyskiwanych materiałów dzięki innowacjom w zakresie technologii sortowania i przetwarzania.

234 ton

Dzięki recyklingowi uzyskano 234 ton materiałów.
Dążymy do zapewnienia ponownego wprowadzania do międzynarodowego obiegu towarowego dużych ilości stali, miedzi i aluminium.

Ogranicz marnotrawstwo wynikające ze zbędnych zakupów

Teraz możesz zrobić więcej, mając mniej

Zarządzanie Flotą daje Ci pewność, że masz tylko ten sprzęt, którego potrzebujesz. Zaś dzięki ON!Track, naszemu oprogramowaniu do zarządzania zasobami, możesz identyfikować nieużywane lub zagubione zasoby na budowach. Potrzebujesz czegoś tylko na kilka dni lub tygodni? Nie kupuj – zamiast tego skorzystaj z naszej usługi: Urządzenia na Żądanie.

Zawsze dostaniesz wysokiej jakości narzędzia, które są bardziej wytrzymałe, a dzięki naszym lokalnym centrom naprawczym ich żywotność wzrośnie jeszcze bardziej. Jeżeli przy zakończeniu umowy Twoje urządzenia będą nadawać się do dalszej eksploatacji, sam zdecydujesz, czy chcesz przedłużyć dotyczącą je umowę.

Nie wyrzucaj tego, co nie jest Ci już dłużej potrzebne

Wykorzystamy ponownie to, co nie jest Ci już potrzebne

To prosty i bezproblemowy proces: odbieramy od Ciebie to, czego nie potrzebujesz – na nasz koszt, z każdego miejsca na świecie. Weźmiemy nawet urządzenia i akumulatory wyprodukowane przez naszych konkurentów.

Ale co dzieje się z nimi dalej? Niektóre narzędzia, których funkcjonalność jest taka sama, co nowych narzędzi, wzbogacają naszą ofertę urządzeń zastępczych, zmniejszając konieczność produkowania i transportu nowego sprzętu. Inne urządzenia są przekazywane do mało intensywnej eksploatacji organizacjom humanitarnym i edukacyjnym.

 

Recykling praktycznie w nieskończoność

To, czego nie możemy wykorzystać ponownie, staramy się poddać recyklingowi

Urządzenia, które nie mogą być użyte ponownie, są przetwarzane przez naszych sprawdzonych globalnych partnerów zajmujących się recyklingiem.

Bierzemy odpowiedzialność za nasze produkty przez cały cykl ich życia. Dużą część masy typowego urządzenia stanowią wysokiej jakości metale, które mogą być poddawane recyklingowi praktycznie w nieskończoność i wykorzystywane w różnych zastosowaniach. Już teraz na obsługiwanych przez nas rynkach osiągamy wysoki poziom odzysku przy użyciu technologii nietermicznych, ale mimo to wraz z naszymi partnerami odpowiedzialnymi za recykling kontynuujemy prace, mające na celu dalsze zwiększanie ilości odzyskiwanych materiałów.

Wspólnie osiągamy bardziej zrównoważony rozwój

Zgodnie ze strategią dotyczącą zrównoważonego rozwoju firmy, dbamy nie tylko o aspekty finansowe, ale przede wszystkim o stan naszego środowiska, zdrowie naszych pracowników i o nasze  społeczeństwo.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju

Uprość administrowanie flotą

Usprawnij planowanie finansowe dzięki usłudze Zarządzania Flotą. Stała opłata miesięczna pokrywa wszystkie koszty dotyczące Twoich urządzeń, w tym koszty ich użytkowania, serwisowania i napraw.

Dowiedz się więcej o Zarządzaniu Flotą

Ulepsz zarządzanie sprzętem

Zyskaj większą kontrolę nad swoim wyposażeniem, wykorzystując cyfrowe rozwiązania Hilti do zarządzania swoim sprzętem i optymalizacji swojego parku maszyn.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu wyposażeniem