Dodaj ilość.
Ilości produktów zostały zaktualizowane ze względu na sposób pakowania.
Uwaga - zamawiana ilość zmieniona na. This is due to package and minimum order quantities.
Ilości produktów zostały zaktualizowane ze względu na sposób pakowania.
Uwaga - zamawiana ilość zmieniona na. This is due to package and minimum order quantities.
Tradycyjnie mówi się, że raz postawione i zespawane konstrukcje stalowe są, w dosłownym znaczeniu, „nie do ruszenia”. Minusy takiego stanu rzeczy dla projektantów i firm wykonawczych są oczywiste – transport, montaż i prace dodatkowe w zakresie ochrony przed korozją są w takim systemie niezwykle czasochłonne i mało elastyczne. Modyfikacje, np. w wyniku zmiany sposobu użytkowania lub dołożenia dodatkowych instalacji uzupełniających można zrealizować jedynie przy dużych nakładach pracy.
Dziś, dzięki modułowym systemom instalacyjnym, które są zarówno elastyczne, jak i proste w montażu, projektanci mają możliwość projektowania konstrukcji w sposób ekonomiczny i efektywny.
W efekcie różnicy temperatur zmienia się długości rur i elementów montażowych, co z kolei powoduje oddziaływanie ogromnych sił na konstrukcje nośne. Przy czym należy uwzględniać nie tylko różnice temperatur samego medium w rurze, ale także różnice temperatur w otoczeniu, np. podczas montażu. Jeżeli rurociąg rozszerzy się w sposób niekontrolowany z uwagi na różnice temperatur, może to prowadzić do odkształceń, uszkodzeń rurociągów, aż po poważne uszkodzenia konstrukcji nośnej.
Kolejnym czynnikiem, który każdy projektant powinien uwzględnić, jest tymczasowy montaż instalacji lub częste przeprojektowania instalacji wynikające ze zmiany sposobu użytkowania. Tego typu sytuacje zdarzają się często w liniach produkcyjnych. Przy tradycyjnych, spawanych i cynkowanych stalowych konstrukcjach wsporczych jest to czasochłonne i kosztowne.
Modułowe systemy montażowe oferują projektantowi szereg możliwości, by mógł on sprostać wyzwaniom w zakresie rozszerzalności cieplnej i elastycznego montażu.
Siły, które występują w efekcie rozszerzalności cieplnej, do której dochodzi w wyniku różnicy temperatur, należy zasadniczo odprowadzać do podłoża.
Właściwe umiejscowienie punktów stałych i elementów ślizgowych odgrywa tu niezwykle istotną rolę.
W zależności od faktycznego rozszerzenia się rury, można zastosować różne rozwiązania do naturalnej i technicznej kompensacji.
Kompensacja naturalna:
Najprostszą i najbardziej ekonomiczną formą kompensacji są kompensacje naturalne typu U, Z lub L, umieszczone pomiędzy odpowiednio pozycjonowanymi punktami stałymi.
Ich zalety: są proste w montażu, niemal nie wymagają konserwacji i są wyjątkowo proste w projektowaniu.
Kompensacja techniczna:
W przypadku dużej rozszerzalności rur i niewielkiej ilości miejsca można zastosować kompensatory. W takim przypadku, w obszarze kompensatora rurociąg musi być poprowadzony osiowo, a występujące siły muszą być odprowadzane do podłoża za pośrednictwem osiowych prowadnic i odpowiednich punktów stałych.
Siły kompensatora są podawane przez jego producenta.
Punkty stałe nadają instalacji niezbędnej stabilności i struktury. Osadzony punkt stały zatrzymuje każdy ruch i przenosi obciążenia na budynek. Jednocześnie punkty stałe umożliwiają obliczenie rozszerzenia rury i precyzyjne określenie zachowania każdego z odcinków rurociągu.
Przejdź do produktówŁączniki ślizgowe i przesuwne definiują zakres swobody ruchu rurociągu wzdłuż stałej osi. Systemy ślizgowe umożliwiają wyrównanie rozszerzenia rury przy minimalnym tarciu.
Przejdź do produktówW zależności od sytuacji, dla pewnych odcinków rurociągu może być wymagany przesuw w różnych kierunkach jednocześnie. Takie wielokierunkowe możliwości ruchu stosuje się zazwyczaj w obszarach kompensacji instalacji.
Przejdź do produktówRuch rury kontrolowany jest za pośrednictwem prowadnic osiowych. Z reguły stosuje się je w bezpośredniej odległości od systemów technicznych, w celu kompensacji ruchu. Prowadnica nadaje stały kierunek ruchu i tym samym zapobiega niekontrolowanemu zachowaniu rury.
Przejdź do produktówModułowe systemy z ciężkich szyn montażowych potrafią przejać wysokie obciążenia, są szybkie w montażu i nie wymagają czasochłonnych prac dodatkowych, a także mogą być w każdej chwili zmienione lub uzupełnione o lżejsze elementy montażowe. Konstrukcje modułowe w przeciwieństwie do konstrukcji spawanych, których dostarczenie na plac budowy i późniejszy wywóz jest znacznie trudniejszy, są bardzo proste w montażu. Ponadto, pozwalają wykluczenie znaczącego ryzyka związanego z pożarem w wyniku prac spawalniczych, a także późniejszych prac związanych z ochroną przed korozją.
Chętnie służymy pomocą w postaci szkoleń w zakresie projektowania konstrukcji nośnych w technice montażowej, a także w zakresie zagadnień związanych z rozszerzalnością cieplną i kondensacją. Nasi certyfikowani trenerzy mogą przeprowadzić szkolenie także w Twoim zakładzie.
Usługi
Wiemy, jak trudnym zadaniem jest tworzenie kompleksowych projektów, uwzględniających najnowszą wiedzę techniczną. Tu znajdziesz zestawienie naszych usług, które możesz wykorzystać w codziennej pracy.
Portfolio
Nasze produkty zostały opracowane tak, by pomóc Ci w bezproblemowej realizacji projektów. Znajdziesz tu wybrane produkty, które – dzięki zastosowaniu elastycznych systemów modułowych – mogą pomóc Ci w zakresie ciężkich konstrukcji nośnych.
JESTEŚ NOWY W HILTI? Zarejestruj się już teraz i odkryj korzyści z konta online. Zarejestruj się teraz
Our executive will call you back shortly
An e-mail has been sent to our Customer Service team for follow-up. You will receive a copy of your request for your records.
Aby zobaczyć ceny i zawartość konkretnego konta, wybierz odpowiednie konto.
Hilti = zarejestrowany znak towarowy Hilti Corporation, 9494 Schaan, Liechtenstein © 2009-2016, Prawo do zmian technicznych i programowych zastrzeżone, S.E. & O
Our executive will call you back shortly
An e-mail has been sent to our Customer Service team for follow-up. You will receive a copy of your request for your records.