Image alt text (optional)

Partner na drodze do sukcesu

Zamocowania na mostach

Bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet przy projektowaniu i budowie mostów, tym samym kierujemy się w rozwoju i doborze kompleksowych rozwiązań wspierających realizację inwestycji od etapu projektu, przez wykonanie, po odbiór robót.

Nowe technologie Hilti usprawniają proces budowy, zwiększają jego efektywność i poprawiają parametry pracy zarówno elementów konstrukcyjnych jak i galanterii budowlanej obiektów inżynieryjnych..

Ładowanie

BIM przy budowie mostów

Please enter Alternative Text here (optional)

Hilti jako partner w procesie BIM

Jako profesjonalny i niezawodny partner wspieramy Cię w zakresie produktów budowlanych, rozwiązań systemowych, oprogramowania i usług w ramach metody projektowej opartej na BIM. Integracja procesu projektowego na wczesnym etapie wymaga – bardziej niż kiedykolwiek – zaangażowania ze strony dostawców systemów zamocowań, aby generować optymalne i dobrze przemyślane rozwiązania.

Dowiedz się więcej

Wklejanie prętów zbrojeniowych

Praktycznie wszędzie tam gdzie mamy połączenia typu beton-beton są stosowane wypuszczane pręty zbrojeniowe lub coraz częściej wklejane pręty zbrojeniowe.

Jakie rozwiązanie sprawdza się najlepiej na mostach?

Mocowanie nadbetonu

Nadbeton, jako sposób na zwiększenie nośności konstrukcji poprzez zwiększenie jej przekroju, jest szeroko stosowany na rynku.

W jaki sposób wykonać to rozwiązanie bezpiecznie i wydajnie pod kątem łączników łączących warstwę starego i nowego betonu?

Kotwy do mocowania kapy chodnikowej

Kapa chodnikowa jest zamocowana do konstrukcji nośnej mostu za pomocą łączników zatapianych lub popularnych w ostatnich latach - kotew wklejanych.

W jaki sposób dobrać rozwiązanie oszczędzające czas i pieniądze na budowie, jednocześnie gwarantujac parametry zapewniające bezpieczeństwo połączenia nawet do 100 lat?

Wzmocnienie przeciwprzebiciowe

Kolejnym sposobem na wzmocnienie konstrukcji mostu, poza zwiększeniem jego przekroju nadbetonem, są wklejane pręty. Głównie stosowane w naprawach i renowacjach kiedy mamy do czynienia ze znaczną zmianą projektowanych obciążeń na płycie mostu.

W jaki sposób dobrać właściwe rozwiązanie i jakimi wytycznymi się kierować?

Balustrady

Podstawowym zadaniem balustrad na mostach jest zabezpieczenie pieszych przed upadkiem. Optymalizacja zamocowania pod kątem zużycia materiału, korozyjność środowiska, okres użytkowania i bezpieczeństwo, głównymi czynnikami przy wyborze właściwego rozwiązania.

Mocowanie instalacji technicznych

Szeroka gama systemów instalacyjnych, kotew, usług i oprogramowania, pozwoli Ci dopasować rozwiązanie do potrzeb Twojego projektu.

Szalunki i zamocowania tymczasowe

Zarówno przy budowie nowego mostu, jak i przy remoncie istniejącego obiektu, szalunki, balustrady, czy rusztowania należy tymczasowo przytwierdzieć.

Jakie rozwiązania można zastosować w tej sytuacji?

Szkolenia

Szkolenia dla instalatorów

  • Profesjonalna oferta dla instalatorów, zgodna z najnowszymi metodami, zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo oraz zwiększa wydajność pracy na placu budowy dzięki wykwalifikowanej i kompetentnej kadrze: 
  • Technika mocowania 
  • Wklejane pręty zbrojeniowe 
  • Detekcja zbrojenia 
  • Technika pomiarowa
  • Bezpieczeństwo, zdrowie na budowie  

Do szkolenia

Szkolenia dla projektantów

Hilti jest Twoim partnerem począwszy od projektu, aż po realizację, oferując Ci szkolenia z wykorzystaniem najnowszych metod projektowania, w tym odpowiednich przepisów i aprobat/ocen. Nasze modułowe szkolenie w zakresie projektowania może być dostosowane do Twoich potrzeb: 

  • Podstawy teoretyczne projektowania zamocowań 
  • Zastosowanie oprogramowania, zaawansowana teoria i ćwiczenia praktyczne  

Do szkolenia

Usługi

BADANIE NOŚNOŚCI ZAMOCOWANIA

Hilti oferuje testy zamocowania, zakończone wiarygodną dokumentacją zgodną z BS. Dzięki temu zweryfikujesz przenoszenie zaprojektowanych sił wyrywających, określisz nośności w nieznanym materiale podłoża, sprawdzisz jakość wykonanych zamocowań.

Dowiedz się więcej
Hilti BIM Services

BIM / USŁUGI PROJEKTOWE

Projektuj lepiej dzięki zastosowaniu rozwiązań od Hilti w zakresie oprogramowania i BIM.

Dowiedz się więcej

Please enter a subline

Please enter link

Wybrane referencje

Please enter alternative text here (optional)
1 / 5
Stadsbrug, Nijmegen - Niderlandy

Stadsbrug Nijmegen HIT-RE 500 V3 - mocowanie nadbetonu

Please enter alternative text here (optional)
2 / 5
Hollandse Brug, Muiden - Niederlande

HIT-RE 500 V3 wraz z 25.000 szt. HCC-B - nadbeton

Please enter alternative text here (optional)
3 / 5
Obwodnica Olsztyna - Polska

10.000 szt. kotwy talerzowej

Please enter alternative text here (optional)
4 / 5
Droga S7 Ostróda - Polska

18.000 szt. kotew talerzowych

Please enter alternative text here (optional)
5 / 5
Most BISKUPIA GÓRKA GDAŃSK – Polen

Kotwa talerzowa do mocowania kapy chodnikowej