Wzmocnienie istniejących konstrukcji żelbetowych

Dobry wybór, silne połączenie

Systemy wzmacniania i naprawy konstrukcji żelbetowych

Niezależnie od tego, czy są to mosty, tunele, budynki, parkingi wielopoziomowe czy inne budowle — dla projektantów zajmujących się budownictwem naziemnym, podziemnym i inżynierią lądową wzmacnianie już istniejących konstrukcji jest obecnie jednym z głównych wyzwań.

Wprowadzenie surowszych norm budowlanych, wymagania dotyczące komfortu użytkowania i konieczność poprawy stanu technicznego oznaczają, że wiele z tych konstrukcji nie spełnia już obecnych standardów. Udzielenie odpowiedzi na pytanie „naprawiać czy budować od nowa?” może być w niektórych przypadkach złożoną kwestią. Jeśli z różnych powodów (jak choćby redukcja emisji CO2) istniejąca konstrukcja ma zostać zachowana, to priorytetem będzie jej wzmocnienie.

Chętnie doradzimy, jak prawidłowo zaprojektować i wykonać wzmocnienie konstrukcji.

Jak prawidłowo zaplanować wzmocnienie konstrukcji


Skorzystaj z naszych rozwiązań, aby skutecznie i bezpiecznie wzmocnić konstrukcję zgodnie z normami i aprobatami. W budownictwie naziemnym, podziemnym i inżynierii lądowej. Przy planowaniu i realizacji.

Wykonanie wzmocnień w zaledwie 5 krokach

Podczas planowania wzmocnienia ważne jest, aby zrozumieć ścisły związek między projektowaniem a realizacją, ponieważ projekt musi być wykonalny, aby móc go skutecznie zrealizować.

Systemowe rozwiązania do wzmacniania konstrukcji zawsze działają lepiej niż indywidualne rozwiązania produktowe. Dlatego w firmie Hilti opracowano specjalnie dostosowane systemy do wszystkich wymienionych rodzajów wzmocnień, które wspierają wykonawcę na każdym etapie pracy. Pozwala to na szybsze, bezpieczniejsze i tańsze wykonywanie wzmocnień. Nasze systemowe rozwiązania obejmują prawie wszystkie etapy montażu z myślą o realizacji prawdziwie zintegrowanego systemu.

Dzięki systemowym rozwiązaniom Hilti zoptymalizowany proces montażu wygląda właśnie tak:

1. Planowanie i wymiarowanie

Dzięki oprogramowaniu PROFIS Engineering można planować, projektować i dokumentować metody zbrojenia w sposób elastyczny, wydajny i zgodny z obowiązującymi przepisami i normami.

2. Wykrywanie pod powierzchnią

Uzyskanie wglądu w podłogi, ściany i sufity

Systemy detekcji Hilti oferują możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb: od precyzyjnego wykrywania prętów zbrojeniowych po wyszukiwanie przewodów, aby móc wykonać wiercenia nieniszczące. Nasze systemy w skrócie:

System ferroscan PS 300:
Idealny do precyzyjnego wykrywania prętów zbrojeniowych, szacowania ich średnicy i grubości pokrywy betonowej — niezawodny i dokładny.

Skaner do betonu PS 1000 X-Scan:
Idealny do wydajnego skanowania dużych obszarów, lokalizowania metalowych obiektów, przewodów pod napięciem i kabli sprężonych w kilku warstwach betonu — szybko i łatwo.

Znajdź optymalny system do swoich zastosowań i skorzystaj z najnowszych technologii, aby uzyskać maksymalną wydajność i dokładność.

3. Sprawniejsza praca dzięki zharmonizowanym systemom montażu

Dzięki zatwierdzonym przez ETA wiertłom rurowym, stanowiącym integralną część systemu, czyszczenie otworów odbywa się automatycznie podczas wiercenia. Pozwala to zaoszczędzić do 50% czasu pracy. Jednocześnie zminimalizowane zostają błędy montażowe spowodowane nieodpowiednim oczyszczeniem otworów, a instalatorzy zyskują skuteczną ochronę przed pyłem.

Ponadto zasilane akumulatorowo młoty udarowe i młoty dłutujące z funkcją szybkiego wyłączania (ATC) zapewniają bezpieczeństwo pracowników, minimalizując ryzyko obrażeń. Do szczególnie precyzyjnego wiercenia w trudnych warunkach są dostępne półautomatyczne przyrządy wiertarskie.

4. Oszczędności

Dzięki naszemu nowatorskiemu rozwiązaniu można zoptymalizować wypełnianie otworów w sposób wydajny i bezpieczny:

Dokładne obliczenia ilości żywicy:
Nasza aplikacja pozwala z wyprzedzeniem obliczyć dokładną ilość wymaganej żywicy. Można więc przygotować projekt naprawy z maksymalną precyzją i uniknąć marnowania materiału.

Precyzyjna praca:
Dzięki precyzyjnym dozownikom zasilanym akumulatorowo można bez wysiłku wycisnąć dokładnie obliczoną ilość żywicy.

Rezultat? Do 20% mniejsze zużycie żywicy, a tym samym znaczne oszczędności. Skorzystaj z inteligentnej technologii, która sprawi, że Twoja praca będzie szybsza, bezpieczniejsza i bardziej opłacalna!

5. Wsparcie klienta

Na inżynierach, technikach i konsultantach Hilti zawsze można polegać. Z przyjemnością wesprzemy także Ciebie na drodze do sukcesu Twojej renowacji. Służymy pomocą w szczegółowym planowaniu, kalkulacji i tworzeniu kosztorysów, a także w skutecznym pokonywaniu wyzwań na placu budowy.

Pytania i zagadnienia dotyczące wyboru odpowiedniego rodzaju wzmocnienia