Urządzenia Hilti w branży motoryzacyjnej

POZNAJ NAS BLIŻEJ!

Tworzymy i prezentujemy innowacje w odpowiedzi na Twoje potrzeby

Zależy Ci na najlepszych rozwiązaniach w sektorze przemysłowym? Z nami sprostasz nawet największym wyzwaniom. Podczas prezentacji „Godzina innowacji” poznasz urządzenia i technologie Hilti. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania. Zainspiruj się "Godziną innowacji".

Skontaktuj się z TeleCentrum lub przedstawicielem Hilti.

Innowacje w branży motoryzacyjnej

Branża motoryzacyjna

Od tłoka po końcowy montaż pojazdu samochodowego – przemysł motoryzacyjny obejmuje wiele zastosowań w istotnych dla procesu produkcyjnego instalacjach, robotach i maszynach. Zastosowania te można podzielić na: mocowania urządzeń, mocowania mechaniki, systemów konstrukcyjnych i instalacyjnych, a także zastosowania w zakresie elektryki.

Naszym celem jest wsparcie Twojej firmy wzdłuż całego łańcucha zastosowań w branży motoryzacyjnej. Dysponujemy odpowiednimi, elastycznymi i modułowymi rozwiązaniami do montażu w betonie i stali dla obciążeń dynamicznych i statycznych.

Poznaj innowacyjne produkty i rozwiązania, dzięki którym Twoja codzienna praca stanie się łatwiejsza i bardziej wydajna na każdym etapie produkcji.

1. Mocowanie urządzeń

Roboty i maszyny mają strategiczne znaczenie dla procesu produkcyjnego. Jakiekolwiek zakłócenia na linii produkcyjnej są wykluczone. Gwarancja bezpiecznego zamocowania systemu do betonu to podstawa. Ważne jest, aby obciążenia dynamiczne, statyczne i ewentualnie także sejsmiczne były przenoszone we właściwy sposób.

Pomieszczenia montażowe są małe, a rozmieszczenie otworów pozwala na niewielką elastyczność. W skrócie: by móc wydajnie pracować, potrzebujesz skoordynowanego systemu technologii pomiarowej, mocowań, urządzeń i osprzętu, a także odpowiedniego oprogramowania i usług. 

Urządzenia o dynamicznych lub specyficznych obciążeniach

Urządzenia o dynamicznych lub statycznymi obciążeniach

Maszyny linii produkcyjnych, takie jak ramię robota, turbiny i pompy, muszą być mocowane do betonu. Dokładamy wszelkich starań, aby proces ten przebiegał szybko i efektywnie. Nasz szeroki asortyment kotew do obciążeń dynamicznych i wymagających uzupełniają wysokowydajne młotowiertarki i młoty kombi TE 30 do TE 60 lub zakrętarki udarowe SIW 6-22 i SI-AT-A22 z modułem  sterującym do osadzania kotew zgodnie z oceną ETA. Przy zastosowaniu wierteł udarowych lub zintegrowanych systemów odsysających, pracujesz niemal bezpyłowo. System uzupełnia kompleksowy, wydajny pakiet PROFIS Engineering do doboru i obliczania kotew.

Do tych zastosowań zalecamy użycie kotew HVU-TZ + HAS-TZ oraz zestaw dynamiczny lub HIT-Z + HAS-E i dla obciążeń stacjonarnych HST3 + HUS3.

Mocowanie urządzeń spoza linii produkcyjnej

Mocowanie pozostałych urządzeń

Urządzenia spoza linii produkcyjnej również muszą być mocowane do betonu – od ogrodzeń ochronnych, przez rozdzielnice i sterowniki, po logistyczne systemy wielofunkcyjne. Dzięki naszym kotwom mechanicznym i chemicznym, w bezpieczny i niezawodny sposób przymocujesz maszynę do podłoża z betonu spękanego. Nasze młotowiertarki TE 4-A22, TE 6-A22 i młot kombi TE 30-A36, a także młot udarowy SIW 6-22 i SI-AT-A22 z modułem sterującym to doskonali pomocnicy do wykonywania mocowań. Używając oprogramowania PROFIS Engineering, szybko i bez wysiłku wykonasz wszystkie pomiary kotew.

Do tych zastosowań zalecamy kotwy HST3 i HUS3 w połączeniu z kotwami  chemicznymi HIT-RE 500 V4, HIT-HY 200 i prętem kotwiącym HIT-Z.

Regały wysokiego składowania

Mocowanie regałów magazynowych i regałów wysokiego składowania

Szczególne wyzwanie to przymocowanie do podłoża regałów magazynowych o wysokości do 40 metrów, częściowo wyposażonych w regały pośrednie. Oferujemy odpowiednie kotwy, które cechuje długa żywotność i zgodność z obowiązującymi aprobatami. Jeśli zastosujesz nasz system z młotowiertarkami i młotami kombi TE 30 - TE 60 lub wiertarką udarową SIW 6-22, naszą techniką diamentową przy przewiercaniu się przez pręty zbrojeniowe, a także oprogramowaniem do doboru kotew i projektowania PROFIS Engineering – Twoja praca będzie zawsze efektywna.

Do tych zastosowań zalecamy kotwy chemiczne HIT-RE 500 V4, HIT-HY 200 i pręt kotwiący HIT-Z oraz kotwy mechaniczne HST3 i HUS3.

2. Mocowanie rurociągów

Mocowanie rurociągów

Kwestie mocowania rurociągów należy rozpatrywać osobno. W branży przemysłu motoryzacyjnego, rurociągi – obok konwencjonalnych rur sanitarnych, grzewczych i klimatyzacyjnych – dostarczają także wiele innych mediów: od chłodziwa po smary i sprężone powietrze. W efekcie powstaje złożony układ rurociągów, wymagający różnych rozwiązań, częściowo objętych specyfikacjami technicznymi. System powinien być modułowy, elastyczny i posiadać możliwość adaptacji, aby sprostać częstym zmianom w liniach produkcyjnych.

Selektor instalacyjny

Elastyczny system – szybki i prosty montaż!

Systemy szyn MQ i MI do lekkich, średnich i ciężkich obciążeń są proste w montażu i łatwo je przebudować. Dokładnie dopasowane kotwy, elementy instalacji i bezpieczne rozwiązania przeciw­pożarowe tworzą kompletny system, któremu możesz zaufać. Obejmuje on także sprzęt do obróbki komponentów: od wiertarki udarowej przez sprzęt do cięcia szyn, aż po wkrętarki udarowe. Portfolio uzupełniają: specjalne oprogramowanie, rysunki techniczne i szkolenia.

Za pomocą naszego selektora instalacyjnego w prosty i szybki sposób wybierzesz elementy do określonego zastosowania.

 

3. Systemy instalacyjne

Od rusztu sufitu podwieszanego przez tymczasowe pomosty robocze, aż po mocowanie kratownic w przejściach tymczasowych i podłogach – zastosowania mocujące w przemyśle motoryzacyjnym muszą być zaprojektowane tak, aby były nie tylko opłacalne i bezpieczne, ale także by można je było szybko i łatwo przebudować lub rozbudować. Dzięki temu można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. 

Siatka instalacyjna

Siatka instalacyjna (siatka stropowa)

Dzięki siatce montażowej Hilti GRID zabezpieczasz się na przyszłość. Produkt ten składa się z szyn głównych i szyn pomocniczych o konstrukcji ciągłej, które są połączone elementami szynowymi. W ten sposób błyskawicznie zainstalujesz indywidualnie dostosowaną płaszczyznę montażową dla mediów zasilających. U nas znajdziesz również odpowiednie kotwy i urządzenia: od wiertarki udarowej po technologię cięcia i zakrętarki udarowe.

Do wskazanych zastosowań zalecamy rozwiązania HST, HSA, HIT i HUS.

Modułowy system dla platform roboczych i przejść

Elastyczny i modułowy system dla platform roboczych i przejść

Dzięki systemom szyn Hilti MQ i MI można łatwo i skutecznie budować platformy robocze wokół maszyn i konstrukcji, które wymagają konserwacji, przebudowy czy rozbudowy. Oba systemy są modułowe, co eliminuje czasochłonne spawanie, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności użycia platform roboczych i przejść. Nie musisz także używać dźwigu. Wymagane kratownice zamocujesz bezpiecznie i szybko dzięki naszej technologii osadzania w zastosowaniach do stali. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wygodnego systemu, składającego się z osadzaka do gwoździ Hilti DX 5 z odpowiednim zestawem gwoździ lub wiertarko-wkrętarka SBT 4-A22 w połączeniu z kołkiem gwintowanym S-BT.

Prosty montaż i nieskomplikowana przebudowa korytek kablowych

Prosty montaż i przebudowa korytek kablowych

Częste modyfikacje linii produkcyjnych wymagają zmiany ułożenia korytek kablowych. Niezbędne jest zastosowanie elastycznego systemu, łatwego w montażu i demontażu. Gwarancję szybkiej i bezpiecznej pracy dają Ci systemy szyn MQ i MI, a także nasze akcesoria i technika kotwienia (np. HST3 lub HUS3) – które w prosty sposób wybierzesz w selektorze instalacyjnym. Dodatkowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest ochrona przeciwpożarowa. Korytka kablowe są często prowadzone przez ściany. Z tego względu potrzebujesz bezpiecznej i niezawodnej bariery ogniowej, która pomoże stłumić ogień w przypadku pożaru. Dowiedz się więcej o naszych systemach biernej ochrony przeciwpożarowej.

 

4. Zastosowania w elektryce

Mocowania systemu szyn lub urządzeń elektrycznych do stali zabezpieczonej przed korozją wymagają zastosowania specjalnych środków. Skrzynki rozdzielcze i urządzenia przewodzące prąd muszą być chronione przed przepięciem. Jednocześnie powłoki ochronne muszą pozostać nienaruszone, aby nie uszkodzić zabezpieczeń antykorozyjnych stali. Podobnie jak w przypadku wszystkich aplikacji w hali produkcyjnej, systemy mocowania powinny być elastyczne i umożliwiać ewentualną przebudowę i rozbudowę.

Instalacje elektryczne

Kołki gwintowane do stali – bez uszkodzeń, elastycznie i szybko

Przy mocowaniu korytek kablowych, szyn, pojedynczych kabli, urządzeń elektrycznych lub znaków informacyjnych do stali powlekanej, warto wykorzystać kołki gwintowane. Powłoka antykorozyjna stali pozostaje nienaruszona, nie trzeba wykonywać prac uzupełniających i zatrudniać wykwalifikowanego spawacza do czasochłonnych prac spawalniczych. Dzięki innowacyjnym systemom składającym się z gwintowanego kołka S-BT i akumulatorowej wiertarki SBT 4-A22 możesz pracować elastycznie, szybko i bez uciążliwych przewodów zasilających. Zyskujesz pewność, że Twoje mocowanie będzie odporne na wibracje i silne oddziaływania czynników korozyjnych.

Dowiedz się więcej – mocowania do stali

Uziemienie elektryczne i wyrównanie potencjałów

Przewody uziemienia pomiędzy urządzeniami, rurociągami i przewodzącymi elementami ze stali muszą być połączone z główną szyną uziemienia hali produkcyjnej. Dzięki temu można „uziemić” ładunki elektryczne instalacji i urządzeń oraz wyrównać potencjały między rurami przewodzącymi, płyny. Spawanie przewodu uziemiającego jest czasochłonne, wykonuje je wyłącznie specjalnie przeszkolony personel. Łatwiej i szybciej zajmiesz się tym z naszym systemem, złożonym z kołka gwintowanego S-BT i akumulatorowej wiertarki SBT 4-A22. System można stosować także w środowisku korozyjnym, ponieważ nie uszkadza powłoki antykorozyjnej stali.

5. Nasze usługi

Możliwość bycia Twoim partnerem w sektorze przemysłowym wiele dla nas znaczy. Chcemy zaoferować Ci coś więcej niż urządzenia, osprzęt i materiały niezbędne do pracy. Z nami zwiększasz swoją produktywność – koncentrujesz się wyłącznie na podstawowej działalności, a my pomagamy Ci w pracy administracyjnej i przekazujemy wiedzę na szkoleniach zewnętrznych, na przykład w zakresie projektowania kotew. Poznaj portfolio oprogramowania i usług, które ułatwią Twoją codzienną pracę.

Oprogramowanie Hilti

Oprogramowanie Hilti

Nasze portfolio obejmuje wszystkie istotne zagadnienia, niezbędne w procesie projektowania. Od łatwej w obsłudze wtyczki projektowej 3D do biblioteki BIM/CAD, przez pakiet PROFIS Engineering Suite do wyboru i obliczenia właściwych kotew, aż po Menadżera Zarządzania Dokumentacją Przeciwpożarową. Sprawdź, które z rozwiązań w zakresie oprogramowania pomoże Ci pracować wydajniej.

Więcej o oprogramowaniu Hilti

Zarządzanie flotą Hilti

Zarządzanie Flotą

Zarządzanie flotą narzędzi to poważne zadanie. Pomożemy Ci je wykonać i dostosować park maszyn do Twoich potrzeb. Nasza usługa sprawdzi się także w okresach wzmożonej pracy.

Możesz skoncentrować się na podstawowej działalności – wiedząc, że Twój sprzęt jest zawsze w pełni sprawny i  gotowy do użycia.

Więcej o Zarządzaniu Flotą

ON!Track Hilti do zarządzania zasobami i wyposażeniem

ON!Track

Na placu budowy dzieje się naprawdę dużo i może tam panować spore zamieszanie. Jeśli chcesz lepiej zorganizować codzienną pracę, wykorzystaj nowoczesne oprogramowanie ON!Track. Pomożemy Ci zarządzać Twoimi zasobami, zadbamy o zgodność z przepisami w zakresie bezpieczeństwa i dopilnujemy terminów zwrotu Twojego sprzętu. Zarządzaj swoimi zasobami i wyposażeniem bardziej efektywnie.

Więcej o ON!Track